7 najlepszych książek do negocjacji, które można kupić w 2018 roku

Naucz się korzystać z dźwigni

Osiąganie tego, co chcesz, jest zabawne, ale zdobycie tego, czego potrzebujesz, jest niezbędną umiejętnością.

Niezależnie od tego, czy chcesz nauczyć się pieczenia ważnych transakcji biznesowych, czy przekonać kogoś do współpracy przy projekcie, musisz nauczyć się negocjować. Umiejętności negocjacyjne są również przydatne, gdy przychodzi czas na zmianę warunków umowy lub po to, aby wszyscy krewni uzgodnili datę zbliżającego się łączenia rodzin. Bardziej niż przekonywanie ludzi, negocjacje wymagają empatii, słuchania, strategii i zrozumienia ludzkiej psychiki. Aby wyostrzyć swoje umiejętności, czytaj dalej, aby znaleźć najlepsze książki do negocjacji, które możesz teraz kupić.

 • Najlepsze ogólnie: Negocjacyjny geniusz: jak przezwyciężyć przeszkody

  Autor tej książki, Deepak Malhotra, jest przez wielu uważany za czołowego eksperta w dziedzinie negocjacji. Uczy kierowników w Harvard Business School, ale nie musisz być mistrzem biznesu, aby uczyć się z tej podstawowej książki.

  Geniusz negocjacyjny przełamuje nawyki i strategie, które ustawiają cię na udaną sesję przetargową i daje ci pewność, że musisz osiągnąć sukces. Niezależnie od tego, czy pracujesz nad ogromnym projektem dotyczącym nieruchomości, czy po prostu próbujesz zabezpieczyć się w następny piątek, książka omawia ten proces, wykorzystując przykłady z całego świata oraz najnowsze badania behawioralne. Dowiesz się, jak znaleźć wspólną płaszczyznę, odkryć ukryte informacje, wykorzystać słabości innych i odmówić poddania się presji. Ta książka jest szczególnie przydatna, gdy masz do czynienia z ludźmi, którzy są silniejsi lub po prostu nieetyczni.

 • Najlepszy poradnik Straightforward: dokładnie, co powiedzieć: The Magic Words for Influence

  Phil M. Jones przeszkolił ponad dwa miliony ludzi na całym świecie w sztuce mówienia perswazji i kiedy je wypowiadać. Ta książka jest tak samo prosta, jak się wydaje: Jones nauczy cię dokładnie, jak być skutecznym komunikatorem w jasny i zwięzły sposób. Jeden z recenzentów Amazon napisał: "Ta książka pozostawiła mnie przygnębioną. Przez ostatnie 20 lat budowałem swój zestaw umiejętności sprzedażowych, a przez ostatnią dekadę byłem profesjonalnym trenerem sprzedaży. Jednym z głównych obowiązków skutecznego trenera jest uczynienie złożonych koncepcji prostymi do zrozumienia i łatwymi do wdrożenia. To, co Jones robi w tej książce, jest właśnie tym, i jestem wypatroszony, że ktoś inny napisał tę książkę, a nie ja. "

 • Najlepsze do radzenia sobie z trudnymi bossami: Beyond Reason

  Nie wszystkie osoby stojące przed stołem negocjacyjnym będą spokojne i zrównoważone. Niektórzy ludzie są źli, emocjonalni, irracjonalni i - no cóż - tylko poza rozumem. Aby poradzić sobie z tymi ludźmi, musisz sięgnąć do głębokiej emocjonalnej siły i polegać na psychologii behawioralnej, aby cię poprowadzić. Wprowadź pionierskie prace Rogera Fishera i Daniela Shapiro, które zapewnią, że możesz to zrobić. Jako psycholodzy Harvardu i dyrektorzy Harvard Negotiation Project, Fisher i Shapiro rozumieją lepiej niż większość, jak używać własnych emocji jako narzędzia i pozytywnie rozumieć emocje innych. Porada wewnątrz jest zarówno mocna, jak i praktyczna, a także pozwoli ci być bardziej empatyczną osobą w twoim codziennym życiu.

 • Najlepsze do najtrudniejszych projektów: Nigdy nie rozdzielaj różnicy

  Chris Voss wie, jak negocjować z terrorystami. Wykorzystując swoje doświadczenie jako oficer policji w Kansas City w stanie Missouri, a później jako negocjator zakładników dla FBI, Voss przełamuje psychologię niezwykle trudnych negocjacji. Chociaż prawdopodobnie nie pracujesz z rabusiami bankowymi i porywaczami w swojej codziennej pracy, uczenie się, jak zachować spokój i koncentrację, pomoże Ci w karierze, bez względu na branżę, w której się znajdujesz. Tak, Voss uczy, jak możesz wykorzystać swoje umiejętności do oszczędzania żyje, ale przełamuje swoją filozofię w dziewięć sprzecznych z intuicją strategii, które pomogą ci, czy próbujesz zabezpieczyć fundusze na nowy projekt, czy po prostu przekonaj swojego partnera do gotowania kurczaka zamiast ryby na obiad.

  Nie możemy zagwarantować, że staniesz się najlepszym międzynarodowym negocjatorem porwań dla FBI (tytuł Voss, który kiedyś był), jeśli przeczytasz tę książkę, ale z pewnością jest to porywająca opowieść, z której na pewno dużo się nauczysz.

 • Najlepsze do otwierania zamkniętych drzwi: Przebijanie się: Negocjowanie trudnych sytuacji

  Stało się to z nami wszystkimi: spędzasz godziny, dni, a nawet tygodnie przygotowując perfekcyjną prezentację lub propozycję, by sprowadzić swojego szefa. Ubierasz się, by odnieść sukces, przeglądasz swoje notatki niestrudzenie, pytasz swoich kolegów o opinie i upewniasz się, że zastanawiałeś się nad każdym możliwym pytaniem, które twój przełożony może użyć, by zrobić dziury w planie. I pomimo całej twojej ciężkiej pracy, odpowiedź na twoją propozycję jest prosta: "Nie".

  Możesz się poddać, ale to byłoby katastrofalne, prawda? Możesz także pobrać kopię tej książki, napisaną przez kogoś, kto pracuje w Programie Negocjacji Harvard Law School i nauczyć się jak przejść obok czkawki jak profesjonalista. Dowiesz się, jak zachować spokój, co naprawdę oznacza "nie" drugiej osoby i jak wrócić do stołu w sposób satysfakcjonujący obie strony.

 • Best Sequel: Getting to Yes: Negotiating Agreement bez przyznawania

  Napisany przez wspomnianego wyżej profesora Harvarda i jego kolegę Rogera Fishera, ta książka to świetna kontynuacja "Getting Past No." Afterall, dotarcie do tak jest naturalnym następcą po minięciu nie. Autorzy przekształcają uniwersalne zasady negocjacyjne w łatwe w użyciu metody radzenia sobie z małżonkami, dziećmi, kolegami i przełożonymi, nie tracąc nigdy nic z równowagi. Niezależnie od tego, czy rozwiązujesz wielonarodowe projekty deweloperskie, czy próbujesz nakłonić swojego płaczącego czterolatka do snu, ta książka pozwoli ci wziąć głęboki oddech, pomyśleć o osobie i problemie w szerszy kontekst i pracować ze swoim "przeciwnikiem" w celu osiągnięcia porozumienia.

 • Najlepsze dla The Tongue-Tied: Najważniejsze narzędzia do rozmów

  Czasami, gdy jesteś zdenerwowany, trudno jest zapamiętać twoje starannie sformułowane i fascynujące skoki sprzedaży. Ale nie lękajcie się: ta książka nauczy was, jak przygotować się w mądrzejszy sposób, wykorzystywać swój gniew, aby bardziej produktywnie pracować, budować bezpieczną przestrzeń do dialogu i przekonywać innych, nie spotykając się z apodyktą lub bez kontaktu. Oprócz zasad przewodnich autorzy Kerry Patterson, Joseph Grenny i Ron McMillan podają przykłady z sytuacji pod wysokim ciśnieniem, które pomogą w rozpoczęciu produktywnych rozmów i doprowadzeniu ich do realizacji, ale także zachowają godność i szacunek dla drugiej strony.

 • Ujawnienie

  W The Balance Careers, nasi pisarze-eksperci są zaangażowani w badanie i pisanie przemyślanych i edytorskich niezależnych recenzji najlepszych produktów dla Twojego życia i Twojej pracy. Jeśli podoba ci się to, co robimy, możesz nas wspierać, korzystając z wybranych linków, które przynoszą nam prowizję. Dowiedz się więcej o naszym procesie oceny .