TV Reporter Profil kariery i opis stanowiska

Reporter telewizyjny jest przydzielany każdego dnia do opowiadań poza stacją telewizyjną lub siecią. Jest to kariera, która obejmuje podróże, czasami dookoła bloku, innym razem na całym świecie, w celu przywrócenia historii, która zostanie przedstawiona w wiadomościach. Często reporter telewizyjny będzie miał filmowca i prawdopodobnie producenta w terenie wraz z historią. Ale dzięki mniejszym kamerom reporter telewizyjny jest coraz częściej wysyłany, aby samemu udzielić informacji.

Saldo wynagrodzeń dla reportera telewizyjnego

Podobnie jak w przypadku większości miejsc pracy w telewizji, wynagrodzenie dla reportera telewizyjnego zależy od wielu czynników. Początkujący reporter telewizyjny pracujący w małym DMA może zarobić zaledwie 20 000 $, może mniej. Wynagrodzenie wzrasta dramatycznie dla większych stacji afiliacyjnych , które mogą płacić 100 000 $ za znanego, doświadczonego reportera, który jest tak popularny jak kotwicowiska informacyjne stacji.

Wynagrodzenie wzrasta dalej dla reporterów telewizyjnych na poziomie sieci . Podczas gdy czołowy korespondent gazety codziennej może zarobić 1 milion dolarów, inni, którzy zajmują się Białym Domem lub innymi kluczowymi obszarami, mają szansę zarobienia setek tysięcy dolarów rocznie. W przypadku tych zadań agent ds. Talentów zazwyczaj negocjuje umowę.

Edukacja i szkolenie wymagane do zostania reporterem telewizyjnym

Wielu dziennikarzy telewizyjnych zdobywa tytuły licencjata w zakresie komunikacji, dziennikarstwa lub radia / telewizji / filmu. Niektórzy trzymają się, aby zdobyć tytuł magistra, zwłaszcza jeśli czują, że da im przewagę, gdy nadejdzie czas na znalezienie pozycji wyjściowej.

Ale nie jest rzadkością dla reportera telewizyjnego, który wie, że chce objąć politykę, aby uzyskać polityczny stopień naukowy. Stopnie biznesowe lub ekonomiczne można również wykorzystać do pozycjonowania osoby, która zostanie specjalistą od reportażu, który koncentruje się na konkretnym rytmie. Dla tych, którzy podążają tą drogą, nadal ważne jest poznanie zasad uczciwości, dokładności, prawa medialnego i innych elementów przed rozpoczęciem kariery reportażowej w telewizji.

Specjalne umiejętności potrzebne do bycia reporterem telewizyjnym

Aby odnieść sukces jako reporter telewizyjny, osoba potrzebuje szczególnego temperamentu. Musi wczuć się w matkę, której dziecko zostało właśnie zamordowane, ale także być na tyle agresywnym, by ścigać podejrzanego polityka, gdy są trudne pytania.

To wymaga pewności siebie, determinacji i szczególnie wysokiej etyki pracy. Podczas gdy każdy reporter telewizyjny może usiąść na krześle na zaplanowanej konferencji prasowej, to znacznie różni się to od tego, że zostanie wysłany na scenę niebezpiecznego huraganu, by produkować historie. Reporter telewizyjny nigdy nie wie, od jednego dnia do następnego, jakie rodzaje historii mogą być przypisane lub czy dzień pracy może trwać zwykle osiem godzin lub dramatycznie dłużej, jeśli nie ma przełomowych wiadomości na pokrycie.

Typowy dzień dla reportera telewizyjnego

Reporter telewizyjny powiedziałby, że nie ma czegoś takiego jak typowy dzień. Wielu jest wezwanych do pracy wcześnie i zmuszeni do pozostania na dłużej, w zależności od historii, którą mają objąć.

Reporter telewizyjny nigdy nie jest daleko od telefonu komórkowego lub innego urządzenia, aby pozostawać w stałym kontakcie z redakcją. Dotyczy to nie tylko historii, ale także spędzania wolnego czasu. Podobnie jak w przypadku policyjnego detektywa lub strażaka, w każdej chwili może pojawić się wezwanie, aby dostać się na miejsce zdarzenia.

Reporter telewizyjny zwykle przesyła pomysły na fabułę do redaktora przydziału lub dyrektora ds. Wiadomości, czasem na spotkaniach redakcyjnych, w których biorą udział także dziennikarze i producenci. Jeśli pomysł zostanie zatwierdzony, reporter zacznie wykonywać połączenia telefoniczne, aby uzyskać informacje i wyrównać wywiady przed opuszczeniem redakcji, aby sfotografować historię.

W pozostałe dni reporter jest przydzielany do zorganizowania wydarzenia, na przykład na rozprawę lub na posiedzenie rady miejskiej. Nie ma zbyt wiele przygotowań do wywiady, ponieważ reporter pojawia się w zaplanowanym czasie. Ale tam, reporter musi konkurować z tymi z innych stacji telewizyjnych, a także z gazetami i radiem, aby przywrócić informacje, których nikt inny nie ma.

Niezależnie od zadania, reporter telewizyjny wie, że może zadzwonić telefon komórkowy, a ona może zostać poproszona o zrzucenie historii, którą prawie skończyła z powodu czegoś innego, co się właśnie wydarzyło.

Może to być katastrofa lotnicza, sytuacja zakładników lub narodziny pięcioramków w miejscowym szpitalu. 11 września 2001 r. Każdy reporter telewizyjny w kraju musiał zrezygnować z codziennych zadań, aby pokryć ataki terrorystyczne.

Typowe nieporozumienia dotyczące programu telewizyjnego Reporter

Wiele osób może sądzić, że reporter telewizyjny spędza dużo czasu na poznawaniu źródeł w tajnych miejscach, aby uzyskać soczyste szczegóły na temat skandalicznych historii, podobnie jak reporterzy z Washington Post , Bob Woodward i Carl Bernstein, aby odkryć skandal z Watergate, który doprowadził prezydenta Richarda Nixona w latach siedemdziesiątych. .

Ale większość reporterów telewizyjnych spożywa przejazd w jadalni, ponieważ zawsze istnieje silna presja czasu, aby historia została ukończona w czasie antenowym. Kilku reporterów śledczych dostaje czas, aby przesiewać dokumenty i spotykać się ze źródłami. Ogromna większość, która relacjonuje pożary, tornada i ważne procesy, konkuruje z czasem tak samo, jak reporterzy z konkurencyjnych stacji lub sieci.

Pierwsze kroki jako reporter telewizyjny

Osoba, która chce być reporterem telewizyjnym, musi wiedzieć, jak uzyskać informacje i przekształcić je w łatwą do zrozumienia historię. Dobre umiejętności pisania są koniecznością, podobnie jak zobowiązanie do dziennikarskich standardów etycznych dotyczących dokładności, obiektywizmu i uczciwości. Rozpoczęcie może zająć kilka tras. Osoba może pracować za kulisami w stacji telewizyjnej jako producent lub scenarzystka, a następnie przekonać dyrektora prasowego, aby zaryzykował wystawienie jej na antenę. Lub osoba, która chce być reporterem telewizyjnym, może pracować w radiu lub innym medium, a następnie przeskoczyć do telewizji. Spodziewaj się, że pierwsze zadania zostaną przekazane reporterowi telewizyjnemu, aby stać się nie kontrowersyjnymi, łatwymi historiami, zanim będą mieli okazję opowiedzieć główną historię wiadomości.