Jak rozpocząć biznes dla zwierząt domowych

Gospodarstwo domowe to świetny sposób na wejście do przemysłu zwierzęcego. Jako właściciel firmy możesz ustawić własny harmonogram, zdefiniować obszar usług i rozwinąć działalność, aby uwzględnić dodatkowe opcje dla klientów.

Utwórz swoją firmę

Wielu opiekunów musi zarejestrować się w celu uzyskania licencji biznesowej przed przyjęciem klientów. Upewnij się, aby dowiedzieć się, co jest wymagane, kontaktując się z lokalnym urzędem miasta lub grupą doradców biznesowych.

Większość opiekunów zwierząt domowych prowadzi swoją działalność jako jednoosobowe firmy lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC). Jedynymi właścicielami są firmy utworzone przez jedną osobę, której aktywa osobiste i biznesowe nie są rozdzielone; właściciel odpowiada za wszystkie długi firmy. LLC dzieli aktywa osobiste i biznesowe; to sprawia, że ​​właściciel firmy nie jest osobiście odpowiedzialny za długi firmy.

Byłoby korzystne skonsultować się z księgowym podczas zakładania firmy, jeśli nie masz doświadczenia w tym procesie.

Rozważ ubezpieczenie

Ubezpieczenie jest dostępne dla opiekunów zwierząt domowych. Zasada ochroni Cię przed potencjalnymi działaniami prawnymi, jeśli zwierzę powinno wyrządzić szkodę lub zostanie ranne pod nadzorem. Koszt to tylko kilkaset dolarów i może zaoszczędzić ci ulgowego bólu głowy. Istnieje wiele firm oferujących tę usługę, takich jak Pet Sitters Associates LLC i Pet Sitter Insurance.

Przekazać infromacje

Zaprojektuj ulotkę i wizytówkę, aby umieścić je na tablicach ogłoszeń w klinikach weterynaryjnych, supermarketach, zakładach fryzjerskich i sklepach zoologicznych. Jeśli to możliwe, zostaw kilka wizytówek lub ulotek, aby potencjalni klienci mogli z nich skorzystać, aby móc z nich skorzystać w przyszłości. Możesz również umieszczać reklamy na Craigslist, w biuletynach kościelnych oraz w newsletterach w okolicy.

Rozważ umieszczenie swoich danych kontaktowych i logo w dużych magnesach do wyświetlenia w samochodzie. Utwórz witrynę ze spersonalizowaną nazwą domeny i szczegółowymi informacjami o świadczonych usługach. Możesz również reklamować się podczas pracy, nosząc ubrania dostosowane do logo firmy i numeru telefonu.

Word of mouth wygeneruje wiele z Twojej firmy. Kiedy klienci przychodzą do Ciebie, zanotuj, gdzie dowiedzieli się o Twojej usłudze (polecone przez znajomego, stronę internetową, ulotkę), abyś wiedział, na które obszary się skupić.

Zachowaj szczegółowe rekordy

Dla każdego właściciela, który korzysta z usługi posiedzenia zwierzaka, zachowaj arkusz kontaktowy, który zawiera jego adres, numer telefonu, adres e-mail i numery kontaktowe w nagłych wypadkach. Pamiętaj, aby zapisać pełne informacje na temat każdego zwierzęcia, w tym rasy, koloru, daty urodzenia, historii choroby (alergie, poprzednie urazy), nazwisko weterynarza i dane kontaktowe kliniki. W przypadku klientów powtarzających się pamiętaj, aby zapytać, czy istnieją jakieś aktualizacje lub zmiany w tym, co masz w pliku dla zwierzaka.

Powinieneś również dołączyć dzienną kartę opieki, którą właściciele mogą wypełnić. Powinien szczegółowo opisywać karmienie, leki i harmonogramy ćwiczeń. Pamiętaj, aby pozostawić miejsce na specjalne instrukcje.

Podstawowy formularz zwolnienia weterynaryjnego pozwoli ci zabrać zwierzaka do weterynarza, a właściciel zgodzi się zapłacić wszelkie wynikające z niego rachunki. Bardzo ważne jest, aby przed wyjazdem omówić z właścicielami weterynaryjny plan awaryjny, ponieważ mogą być nieosiągalne w miejscu wypoczynku. Upewnij się, że wszystko jest na piśmie.

Ceny i usługi

Większość opiekunów pobiera opłaty za swoje usługi w oparciu o liczbę wymaganych wizyt dziennie. Dodatkowe opcje, takie jak uwodzenie, trening posłuszeństwa lub pooper scooper mogą być również oferowane za opłatą. Usługi związane z siedzeniem w domu, takie jak podlewanie roślin i zbieranie poczty, mogą być również negocjowane za opłatą lub oferowane za darmo jako dodatkowy dodatek do korzystania z usługi.

Najlepszym sposobem na zapoznanie się z cenami jest sprawdzenie lokalnych konkursów, aby sprawdzić, jaka jest stawka za usługi siedzące dla zwierząt w Twojej okolicy.

Powinieneś również zadzwonić do klinik weterynaryjnych i pensjonatów, aby zobaczyć, co ładują. Właściciele często wolą trzymać swojego zwierzaka w znajomym środowisku domowym niż wystawiać go na bardziej stresującą sytuację na pokładzie. Jeśli twoje koszty są konkurencyjne, powinieneś mieć przewagę z usługą w domu.

Uzyskaj podpisaną umowę

W umowach o świadczenie usług szczegółowo określa się związek między klientem (właścicielem zwierzęcia) a usługodawcą (użytkownikiem). Jest to miejsce, w którym można dokładnie opisać, jakie są oferowane przez ciebie usługi, ceny, opcje płatności, zasady anulowania, szkody, sytuacje weterynaryjne itp. Upewnij się, że masz podpis przed rozpoczęciem pracy dla nowego klienta.

Rozpocząć pracę

Zawsze pamiętaj, że najlepsza reklama to wiadomość ustna. Wykonanie świetnej roboty dla jednego klienta może prowadzić do kilkunastu skierowań.