Przewodnik krok po kroku dotyczący zakładania firmy dla zwierząt domowych

Miłośnicy zwierząt, którzy mają kreatywnego, przedsiębiorczego ducha, mogą szczekać na właściwe drzewo, rozpoczynając działalność sklepu zoologicznego. Oto kilka podstawowych wskazówek, które pomogą Ci zacząć.

Wydatki w sklepie zoologicznym są dynamiczne

Oprócz przyjemnej i osobistej satysfakcji z pracy z klientami futrzanych, płetwiastych i pierzastych stworzeń, sklep zoologiczny może być bardzo lukratywnym przedsięwzięciem.

Według Amerykańskiego Towarzystwa Produktów dla Zwierząt, Amerykanie wydali na swoich pupili 55,72 miliardów dolarów, co stanowi wzrost o 4,5 procent w stosunku do roku poprzedniego.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w moim artykule na temat wydatków na zwierzęta w 2013 r. To bardzo imponujące, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że jesteśmy w trakcie pozornie niekończącej się recesji.

Oczekuje się, że wydatki na zwierzęta domowe będą rosły w postępie geometrycznym w nadchodzących latach. Oto kilka ważnych informacji dla tych, którzy rozważają wejście do branży pet.

Zanim zaczniesz Pet Business

Sprawdź wody. To świetny pomysł, aby pracować lub pracować jako wolontariusz w sklepie zoologicznym . To dobry, darmowy i pozbawiony ryzyka sposób, aby zacząć uczyć się w biznesie i określić, czy jesteś gotowy na to przedsięwzięcie.

Poza tym ucz się jak najwięcej o różnych zwierzętach domowych, ich specyfice i potrzebach. Jeśli otworzysz własny sklep zoologiczny, będziesz w stanie lepiej odnosić się do klientów i obsługiwać ich. Teraz spójrzmy na kilka zalet i wad posiadania sklepu zoologicznego.

Profesjonaliści

Ustanowienie Distinct Niche

Oferowanie produktów i usług niedostępnych w dużych sklepach zoologicznych da ci przewagę.

Na przykład, ponieważ karmię swoje naturalne pokarmy dla kotów, patronuję małym butikom ze zwierzętami właśnie dlatego, że ten sklep sprzedaje wyłącznie holistyczne produkty dla zwierząt, z których wiele nie można znaleźć w punktach sprzedaży franczyzy.

Bycie dokładnie wykształconym przyciąga klientów

Rodzice zwierząt domowych stają się coraz bardziej wyrafinowani i dyskryminujący w kwestii produktów, które kupują i usług, których poszukują. Dlatego coraz częściej odwiedzają sklepy zoologiczne, w których pracownicy mają dużo więcej informacji o zwierzętach domowych niż pracownicy w dużych sklepach, z których większość to zwykli sprzedawcy i magazyniele z niewielkim lub zerowym szkoleniem w zakresie opieki nad zwierzętami.

Oprócz oferowania holistycznego jedzenia niedostępnego gdzie indziej w moim regionie, butik dla zwierząt domowych, którego często odwiedzam, ma menedżera, który ma encyklopedyczną wiedzę na temat kotów. Właśnie dlatego udam się tam i kolejny przykład tego, dlaczego prywatne sklepy zoologiczne mogą mieć nogę.

Wady

Z drugiej strony, rozpoczęcie takiej działalności może być dość kosztownym przedsięwzięciem. Jeśli jesteś przeciętnym programistą dla małych firm, prawdopodobnie nie masz do dyspozycji ogromnego kapitału startowego.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele możliwości uzyskania finansowania małych firm. Zrób więc swoją pracę domową o tym, czego potrzebujesz, i najlepsze sposoby, aby go uzyskać.

Konkurencja ze sklepów Big Box

PETCO to nie jedyne miejsce, w którym przebywają zwierzęta domowe. Duże sklepy z towarami ogólnymi, takie jak Walmart i Target, poszerzają asortyment produktów dla zwierząt domowych, dzięki mądremu rozpoznaniu obecnego boomu na rynku. Chociaż może to stanowić wyzwanie dla małych sklepów zoologicznych, dobrą wiadomością jest to, że wielkie sklepy z pudełkami, które sprzedają wyłącznie produkty dla zwierząt domowych, odczuwają tę presję. Niektóre z nich doświadczają spowolnionego wzrostu.

Możesz zmienić ten scenariusz na swoją korzyść, dzięki wyjątkowemu pozycjonowaniu się na rynku. Jak wspomniano w sekcji "Pros" tego artykułu, możesz zaoferować produkty, których nie znajdziesz gdzie indziej, i ustanowić siebie jako eksperta-eksperta w zakresie niektórych rodzajów karm dla zwierząt domowych. (Walmart i Target nie mają takich ekspertów!)

Dodatkowo jest jeden obszar, w którym mniejsi, bardziej spersonalizowani detaliści mogą się naprawdę wyróżnić: obsługa klienta!

Więc uczenie się wszystkiego, co możesz o tym, pomoże ci konkurować.

Ograniczone zasoby reklamowe i marketingowe

Realistycznie, wielcy chłopcy mają ogromne budżety reklamowe i marketingowe. Dlatego ważne jest, aby znaleźć tanie, a jednocześnie sprytne sposoby promowania swojej firmy . Jednym ze sposobów jest blog biznesowy.

Ogromną częścią bloga jest to, że jest łatwy w użyciu i utrzymaniu; możesz aktualizować go tak często, jak chcesz, i to jest bardzo tanie. W międzyczasie dostępnych jest wiele opcji reklam o niskim lub wręcz zerowym koszcie. Wystarczy kreatywność.

Porady marketingowe

Jeśli chodzi o marketing małego biznesu , w rzeczywistości możesz mieć przewagę nad dużą rybą, ponieważ właściciele małych sklepów zoologicznych mają szansę stać się naprawdę kreatywni. Jesteś także w doskonałej sytuacji, aby stworzyć głębsze, bardziej osobiste połączenie z najważniejszymi odbiorcami, tym lepiej odróżnić się od siebie i stworzyć własną unikalną markę. Przede wszystkim oceń, co może pomóc w odróżnieniu Twojej firmy od innych w Twojej okolicy i wymyśl sposoby na jej wykorzystanie.

Ustanowienie marki

Rozpoczynając działalność gospodarczą, szczególnie ważne jest stworzenie marki . Jedną z pierwszych zasad jest wymyślenie niezapomnianej nazwy firmy . Warto więc przemyśleć nazwę sklepu ze zwierzętami domowymi. Przy takim biznesie możesz się dobrze bawić.

Zdobywanie dzierżawy

Zaletą tej miękkiej gospodarki jest stały spadek leasingu działalności gospodarczej. Więc teraz ogólnie łatwiej jest uzyskać dzierżawę w sklepie zoologicznym. Możesz nawet zdecydować się na zakup swojej przestrzeni. Oto kilka zalet i wad kupowania lub wynajmowania małej przestrzeni biznesowej. Możesz także rozważyć zakup istniejącego sklepu. Tymczasem pamiętaj o sprawdzeniu przepisów dotyczących zagospodarowania terenu.

Po wykonaniu zadania domowego możesz przejść do części zabawnej ... rozpocząć działalność gospodarczą! Pamiętaj, aby pozostać na bieżąco i przeglądać tę stronę, która jest regularnie aktualizowana, w celu uzyskania bardziej przydatnych wskazówek i wskazówek.