Równoważenie między szkołą, pracą i życiem osobistym

Tworzenie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym może być trudne dla wielu osób, ale dla studentów, brak równowagi może stać się przytłaczający, jeśli zdrowe życie i dobre samopoczucie nie zostaną uwzględnione w ogólnym równaniu. Równoważenie zajęć, współlokatorów, zajęć pozalekcyjnych, finansów, związków osobistych itp. W całkowicie nowym i odmiennym środowisku jest ogromną zmianą dla uczniów, którzy mogą pochodzić ze świata, w którym zadbano o większość ich podstawowych potrzeb.

Wcześniejsze

Tworzenie równowagi w czasach stresu

Tworzenie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym jest jeszcze ważniejsze w okresach stresu. Wiadomo, że w college'u występuje duża częstość występowania chorób w czasie, kiedy uczniowie znajdują się pod dodatkową presją, na przykład w trakcie studiowania na egzaminy lub wypełniania wielu dokumentów i prezentacji wymaganych przez profesorów.

Dr Michele Vancour, profesor nadzwyczajny ds. Zdrowia publicznego w Southern Connecticut State University, napisała ciekawy artykuł zatytułowany "Porady dla bardziej zrównoważonego życia kolegium". W artykule omówiono wiele sposobów, w jakie uczniowie mogą bardziej zrównoważyć swoje życie, a także sprostać codziennym wymaganiom stawianym im przez uczelnie.

Zmniejszenie stresu

W artykule "Jak zmniejszyć stres podczas studiów w college'u, Kelci Lynn, omawia sposoby, w jakie studenci mogą zmniejszyć stres. Pełne odpoczynku, ćwiczeń, czasu społecznego, spokojnego czasu i czasu na zabawę są wszystkie sposoby, które ona proponuje studentom, aby zrównoważyć wiele wymagań życia uczelni.

W swoim artykule Kelci oferuje dziesięć wskazówek dotyczących radzenia sobie ze stresem i uczenia się sposobów na zrelaksowanie się, gdy życie staje się zbyt stresujące.

Konkretnie, college wzywa do znaczącego przejścia, w którym "uczniowie doświadczają wielu nowych rzeczy, w tym nowego stylu życia, przyjaciół, współlokatorów, kontaktu z nowymi kulturami i alternatywnych sposobów myślenia", zgodnie z Hilary Silver, MSW, licencjonowanym klinicznym pracownikiem socjalnym i zdrowiem psychicznym ekspert w Campus Calm.

"Jeśli uczniowie nie czują się odpowiednio przygotowani na nowe otoczenie kampusu uczelnianego, mogą łatwo stać się podatni na depresję i lęki" - powiedział dr Harrison Davis, adiunkt w Kancelarii Doradczej i Koordynator Poradnictwa Społecznego program magisterski na North Georgia College & State University, który został zamieszczony w artykule Depresja i lęk wśród studentów, Margarita Tartakovsky, MS.

Zarządzanie czasem

Innym problemem, z którym często borykają się studenci, jest angażowanie się w zbyt wiele działań i nieumiejętność zdobycia wiedzy poprzez nauczenie się mówić "nie". Zarządzanie czasem jest szczególnie ważne dla studentów, ponieważ życie w college'u może wyssać każdą dostępną minutę, jeśli na to pozwolisz.

Wyznaczanie czasu na aktywności towarzyskie i spędzanie czasu z przyjaciółmi jest niezwykle ważne, ale poczucie presji, że powinieneś uczestniczyć w każdym wydarzeniu towarzyskim na terenie kampusu i stać się częścią jednego lub wielu z wielu oferowanych sportów, klubów i wolontariatu, może opuścić czujesz się wyczerpany i zatracasz energię życiową.

Kluczem jest znalezienie rodzajów działań, które sprawią, że poczujesz się dobrze i pomoże naładować baterie, abyś mógł sprostać swoim zobowiązaniom i obowiązkom z odnowioną energią i odnowionym poczuciem celu.

Wskazówki dotyczące tworzenia równowagi między życiem zawodowym a prywatnym

Niektóre proste i niedrogie sposoby, w jakie studenci mogą odnowić swoją energię, mogą obejmować: czytanie dobrej książki, oglądanie zabawnego filmu lub programu telewizyjnego, spacerowanie lub bieganie, chodzenie na siłownię, rozmowę z przyjacielem na okrągło lub nawet prosty akt zrobienia fajnej gorącej kąpieli.

Znalezienie sposobów na ucieczkę przed codzienną grindą pomoże Ci bardziej wydajnie funkcjonować, gdy po powrocie do pracy będziesz musiał bez wątpienia czekać. Nawet jeśli znalezienie tej równowagi może być wyzwaniem, pozytywny wpływ, jaki będzie mieć na ogólny stan zdrowia i dobre samopoczucie, będzie wart więcej niż wysiłek.

Jeden z najlepszych zasobów, które znalazłem na temat porad zdrowotnych i zdrowotnych dla studentów uczelni, znajduje się na stronie RNCentral.com "101 Porad na temat zdrowia i dobrego samopoczucia dla studentów". Ten zasób ma doskonałe informacje i wskazówki, dzięki którym twój czas w college'u jest przyjemniejszy i zdecydowanie bardziej zrównoważony.