Dowiedz się, czego pracodawcy oczekują w miejscu pracy

Znajdź zasady i procedury swojej firmy

Identyfikacja etykiety w miejscu pracy jest obecnie dużo bardziej zagmatwana niż kiedykolwiek w przeszłości. Chociaż prawdopodobnie wszyscy wiemy, co stanowi dobrą etykietę podczas pracy z innymi ludźmi, możemy nie zobaczyć, jak linie mogą się zacierać, gdy weźmiemy pod uwagę wszystko, co technologia ma do zaoferowania i jak może ona zagrać w coś, co można postrzegać jako nieuprzejme, nierozważne. lub nieprofesjonalne zachowanie kierownictwa i współpracowników.

Jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić na początku stażu, jest dowiedzieć się, jakie są zasady i procedury firmy w odniesieniu do Internetu i urządzeń elektronicznych. W przeciwieństwie do college'u wiele firm monitoruje korzystanie z Internetu i poważnie nie dba o używanie osobistych urządzeń w godzinach pracy.

Ponieważ masz pracować w godzinach pracy, firmy mają pełne prawo monitorować korzystanie z Internetu i sprawdzać pocztę e-mail firmy. Ponieważ uczniowie nie są przyzwyczajeni do monitorowania, wielu uważa, że ​​naruszanie ich prywatności ma pracodawców, którzy poddają ścisłej kontroli w czasie pracy.

Czego oczekują pracodawcy?

Najlepiej być ostrożnym z góry, niż identyfikować się z naruszeniem zasad firmy, gdy logujesz się na nieautoryzowane witryny lub programy. Oczywiście każde środowisko pracy określa własne zasady dotyczące czasu osobistego i wykorzystania technologii przez pracowników.

Firmy, które sprawiają, że stażyści i nowi pracownicy znają swoje zasady przed rozpoczęciem pracy, mają zwykle najmniej problemów, ale obowiązkiem pracownika jest wcześniejsze zapoznanie się z tymi zasadami, ponieważ mogą być one zapisane drobnym drukiem w dowolnych formularzach lub formularzach. umowy zrealizowane jako warunek zatrudnienia.

Co uznaje się za profesjonalne zachowanie?

Bycie profesjonalistą w pracy jest łatwe do rozpoznania, jeśli chodzi o ubiór lub rozpoczęcie pracy na czas, ale może stać się niewyraźne po ustaleniu nowych zasad, które nie zostały spełnione przed rozpoczęciem pracy zawodowej. Kiedy o tym pomyślisz, większość studentów ma szczęście, jeśli chodzi o wolność, jakiej doświadczają jako studentka college'u.

Spójrz na kampus uczelni i napotkasz studentów, którzy ciągle korzystają z telefonów komórkowych. Ponadto oczekuje się sprawdzenia stron internetowych do użytku osobistego i uczelnianego, a także możliwość wysłania wiadomości e-mail do wszystkich osób, z którymi chcesz się skontaktować, nawet jeśli są na zajęciach. Pamiętaj, że nie wszystkie firmy są podobne, ale poniższe wskazówki powinny pomóc Ci uniknąć kłopotów na nowym stażu lub pracy.

Wskazówki te mogą wydawać się nieprzyjemne, ale mogą być łatwo przeoczone przez nowych specjalistów, którzy nigdy nie spotkali się w przeszłości w monitorowaniu osobistego korzystania z technologii i urządzeń elektronicznych.