Czy jesteś nieszczęśliwy w swojej obecnej praktyce?

Oto kilka sugestii na temat sposobów, dzięki którym można zrobić to lepiej

Jeśli masz problemy ze stażem i nie jest to zgodne z oczekiwaniami , ważne jest, aby dowiedzieć się, na czym polega problem i sprawdzić, czy możesz znaleźć pozytywne rozwiązanie.

Ponieważ staż jest zwykle krótkoterminowym doświadczeniem, czy istnieje sposób, w jaki możesz zmienić swój pogląd na to doświadczenie, zmieniając perspektywę? Jest wielu ludzi, którzy nienawidzą swojej pracy, ale robią to, ponieważ muszą.

Ponieważ staże trwają zwykle tylko 10-12 tygodni, być może uczenie się sprawiłoby, że warto zostać, a nie rzucać się wcześnie, biorąc pod uwagę, że będziesz w stanie zdobyć odpowiednie doświadczenie zawodowe w swoim obszarze zainteresowań i miej nadzieję, że uzyskasz pozytywną referencję może wykorzystać, gdy ubiegasz się o przyszłe prace.

Co mogę zrobić, jeśli znajdę swojego przełożonego, z którym trudno pracować?

Może pomóc w zidentyfikowaniu problemu. Czy uważasz, że twój przełożony jest autorytatywny lub niewrażliwy, czy jest to raczej problem osobowości?

Załóżmy na przykład, że trudno jest pracować z określonym przełożonym, ponieważ czujesz, że on / ona zawsze robi sugestie, pozostawiając ci mało miejsca na robienie własnych rzeczy i bez szansy na wykorzystanie własnej kreatywności. Czy jest możliwe, abyś mógł pomyśleć o sytuacji bardziej w sposób, w jaki osoba nadzorująca cię interesuje i naprawdę chce pomóc ci nauczyć się wszystkiego, co możesz, pracując jako stażysta?

Oczywiście, istnieją menedżerowie, którzy mogą sprawić, że twoje życie będzie trudne i niezależnie od tego, jak na to spojrzysz, będzie to wyzwanie. Nie mówię o tych sytuacjach, ale bardziej o opiekunie, który może nie wiedzieć, że ma skłonność do mikromanażu i zamiast być mentorem, którego głównym obowiązkiem jest pomagać w trenowaniu poprzez oferowanie wsparcia i wskazówek, ma tendencję do wykonywania zadań z oczekiwaniem, że istnieje tylko jeden sposób ukończenia pracy, co niestety zmniejsza ilość nauki, która ma miejsce w pracy, ponieważ jako stażysta bardziej interesuje cię to, co chce przełożony, niż sposoby, w jakie możesz ukończyć pracę, aby najlepsze z twoich umiejętności.

Oto kilka zaleceń dotyczących tego, co możesz zrobić, jeśli nie jesteś zadowolony ze swojego obecnego stażu

"Dlaczego jestem tak niezadowolony z tego stażu?"
"Czy staż jest inny niż oczekiwałem?"
"Czy mój przełożony jest nierozsądny i trudny do pracy?"
"Czy praca jest tak nudna, że ​​nie mogę znieść pracy każdego dnia?"
"Czy ten staż jest sprzeczny z moimi osobistymi wartościami i przekonaniami?"
"Czy jest coś, co mogę zrobić, aby ten staż był bardziej pozytywnym doświadczeniem?"

Po zidentyfikowaniu problemu znacznie łatwiej będzie znaleźć rozwiązanie.

Jeśli stwierdzisz, że nie ma możliwości, abyś mógł zatrzymać się i ukończyć staż, koniecznie przekaż swojemu pracodawcy oficjalny list z rezygnacją i dwutygodniowy okres wypowiedzenia. Będziesz chciał wyjść z wdziękiem i uniknąć niepotrzebnych złych uczuć między tobą a pracodawcą.

Zachowując się profesjonalnie, zachowasz szacunek swojego przełożonego i poczujesz się pewniej w swojej zdolności radzenia sobie z niewygodnymi sytuacjami w przyszłości.

Działając profesjonalnie, będziesz mógł wykorzystać swojego przełożonego jako punkt odniesienia w przyszłości, a także będziesz mógł uwzględnić staż jako doświadczenie edukacyjne podczas aktualizacji swojego bieżącego CV .