Postępowanie w konflikcie w miejscu pracy

Rozwiązywanie konfliktów staje się łatwiejsze dzięki praktyce

Konflikty w miejscu pracy mogą obejmować bardzo drobne uciążliwości, które niekoniecznie wpływają na twoją pracę i konfrontację na pełną skalę, które mogą wpłynąć na cały wydział lub miejsce pracy, jeśli pracujesz dla małego pracodawcy. Konflikt może uczynić każdą pracę bardzo stresującą, dlatego ważne jest znalezienie sposobów radzenia sobie z nią, aby obie strony doświadczyły sytuacji, w której obie strony wygrywają.

Poradzenie sobie z konfliktem to umiejętność, którą każdy może rozwinąć, poświęcając czas na zadawanie kluczowych pytań, a także nie przyjmując założeń o tym, co inni mogą myśleć lub czuć.

Istnieje wiele możliwości, aby nauczyć się lepiej radzić sobie z konfliktami, które często mogą polegać na próbach i błędach oraz znaleźć technikę, która działa dla Ciebie i Twojego stylu interakcji z ludźmi.

Czy konflikt jest nieunikniony?

Nierealistyczne jest oczekiwanie, że nigdy nie będziesz musiał poradzić sobie z jakimś konfliktem w miejscu pracy. Przy tak wielu rodzajach różnych osobowości i różnych sposobach postrzegania rzeczy, konflikt jest zwykle dany, dlatego najlepiej jest nauczyć się radzić sobie z nim na wczesnym etapie i najlepiej jak potrafisz. Podejmowanie agresywnego podejścia lub bycie obronnym to zazwyczaj dwa sposoby, które z pewnością nie doprowadzą Cię tam, gdzie chcesz się udać. Po pierwsze, zrób krok wstecz i zobacz, czy jesteś w stanie uzyskać obiektywny obraz tego, co naprawdę się dzieje. Zrozumienie obu stron każdej kwestii jest doskonałym początkiem konstruktywnego radzenia sobie z konfliktem. Przyznanie się, że jesteś w błędzie, gdy jest to stosowne, może również przenieść Cię do przodu w tworzeniu pozytywnych relacji w przyszłości.

Uczenie się rozwiązywania konfliktów jako student

Jako student college'u, prawdopodobnie musiałeś nauczyć się radzić sobie z konfliktem w pewnym okresie w trakcie studiów. Życie z jednym lub więcej współlokatorami w rezydencji może często być bardzo trudne i wymaga pewnej finezji, aby stworzyć żywy układ, który działa dla wszystkich zaangażowanych.

Kursy kolegium, które wymagają współpracy zespołowej, często są czasem wysokiego stresu, ponieważ każdy ma inne pomysły i różne poziomy zaangażowania.

Okresy wysokiego stresu mogą sprawić, że sytuacja stanie się bardziej niestabilna, a konieczność żonglowania wieloma zobowiązaniami, z którymi masz do czynienia w college'u, może sprawić, że ludzie będą bardziej wrażliwi. College to doskonały czas, aby z powodzeniem nauczyć się niuansów radzenia sobie z konfliktami. W pewnym momencie pojawią się problemy do rozwiązania w każdej sytuacji w pracy, a konsekwencje złego radzenia sobie z konfliktami w miejscu pracy mogą znacznie wpłynąć na twoje relacje robocze i twoją wiarygodność jako prawdziwego profesjonalisty w tej dziedzinie.

Obsługa konfliktu wymaga uczciwej komunikacji

Podczas rozwiązywania konfliktów w miejscu pracy jedną z pierwszych rzeczy, które chcesz zrobić, jest sprawdzenie, czy potrafisz uczciwie komunikować się z osobą lub osobami, z którymi się kłócisz. Często dochodzi do konfliktu z powodu nieporozumienia i podejmowania założeń, dlaczego coś dzieje się bez jakiegokolwiek wkładu z drugiej strony.

Komunikowanie się uczciwie z drugą osobą może być wszystkim, czego potrzebujesz, aby dojść do porozumienia i rozwiązać problem na samym początku, zanim zdąży się rozrosnąć i zahartować. W niektórych przypadkach kontaktowanie się z kimś, z kim masz problem, jest bardzo trudne lub niemożliwe. W takim przypadku prawdopodobnie będziesz chciał umówić się na rozmowę ze swoim przełożonym, aby zapytać o sugestie dotyczące sposobów samodzielnego rozwiązania problemu.

Większość pracodawców ustanowiła zasady pomagające w rozwiązywaniu konfliktów w miejscu pracy

Większość pracodawców stosuje politykę rozwiązywania konfliktów . Często istnieje szereg kroków, które pracodawca zaleci pracownikowi, gdy ma do czynienia z problemami napotykanymi w miejscu pracy. Ponieważ konflikt pracowników może wpływać na coś więcej niż to, co dzieje się między dwiema osobami, pracodawcy chcą, aby wszelkie problemy między pracownikami lub w ramach jednego konkretnego działu były rozwiązywane szybko i w sposób, w którym obie strony czują się akceptowane i słyszane.

Jeśli nie udało Ci się rozwiązać konfliktu, rozmawiając bezpośrednio z drugą osobą lub przełożonym, pracodawcy zwykle mają łańcuch poleceń, gdzie możesz przejść obok, aby pomóc ci rozwiązać problem. Ważne jest, aby przestrzegać reguł firmy i wykorzystywać wszystkie kanały, które firma ustanowiła, aby pokazać pracodawcy twoje poświęcenie w rozwiązaniu problemu i przejściu do dalszej pracy w celu stworzenia bardziej harmonijnego miejsca pracy.