Jak negocjować wynagrodzenie za pierwszą pracę po college'u

Oto niektóre negocjacyjne strategie negocjacyjne, które działają

Myśląc o negocjacjach płacowych , ważne jest, aby wiedzieć, co trzeba zrobić, aby uzyskać najlepszą ofertę pracy z pracodawcą przed podjęciem pracy. Jako student, który właśnie ukończył studia, możesz pomyśleć, że jesteś po prostu szczęśliwy, że dostałeś pracę i że wiesz, że firma zaoferuje ci najlepszą możliwą pensję. Źle!

Dlaczego powinieneś negocjować

Negocjowanie wynagrodzenia może wydawać się przerażające i możesz nie uważać, że masz jakąkolwiek siłę negocjacyjną jako nowy absolwent akademii.

Prawda jest taka, że ​​nawet w fazie negocjacji płac pracodawca wciąż ocenia ciebie i twoją zdolność komunikowania się i kompromisu w sytuacji biznesowej. Będziesz chciał przekazać wartość swojej edukacji w college'u wraz z wszelkimi istotnymi doświadczeniami zdobytymi w ciągu ostatnich czterech lat. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę swoje pozycje kierownicze podczas studiów, a także wszelkie badania, staże lub projekty społecznościowe, które ukończyłeś.

Pierwszy krok

Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, jest oszacowanie stawki za podobne prace w tej samej lokalizacji. Zasoby, takie jak Podręcznik dla Pracowników Oświatowych (Occupational Outlook Handbook), mogą dostarczyć informacji na temat mediany wynagrodzeń każdego rodzaju pracy, a także informacji o tym, co wiąże się z wykonywaną pracą i rodzaju wymaganego szkolenia. Następnie będziesz chciał ocenić siebie i to, co przyniesiesz do stołu. Czy odbyłeś jakieś praktyki? Jak dobrze radziłeś sobie w college'u?

Czy posiadasz silne umiejętności przywódcze opracowane w ramach zajęć, klubów lub udziału sportowego? Wszystkie te rzeczy mogą się liczyć, gdy pracodawca oceni całość twojego poprzedniego doświadczenia.

Zdrowie, stomatologia i inne korzyści

Podczas negocjowania wynagrodzenia ważne jest, aby wziąć pod uwagę pakiet świadczeń .

Świadczenia mogą być kosztowne, a jeśli pracodawca pobiera dobry procent świadczeń zdrowotnych i dentystycznych, zapewnia przejście na emeryturę, pomoc w nauce, aby pomóc w rozwoju zawodowym, a także obfite czasy choroby i urlopu, należy wziąć je pod uwagę przy ocenie wynagrodzenia podstawowego.

Bieżące negocjacje

Negocjacje płacowe nie są jednorazową transakcją. Będziesz także chciał ustalić, jakie są oczekiwania firmy od samego początku i przeprowadzić otwartą dyskusję na temat tego, w jaki sposób będziesz mógł rozwijać się w czasie w organizacji. Czy będziesz oceniany co roku i czy będą jakieś podwyżki lub premie, jeśli wykonasz dobrą robotę?

Jak nazwać swoją cenę

Podczas negocjowania wynagrodzenia prawdopodobnie nie dostaniesz wszystkiego, co chcesz, więc ważne jest zwiększenie kwoty, którą chcesz uzyskać o 10-15%, w nadziei, że uda Ci się wygrać. Kiedy otrzymasz ofertę od pracodawcy, pamiętaj, aby zapytać pracodawcę, czy oferta jest zbywalna. Nigdy nie dawaj akceptacji oferty pracy na miejscu, niech pracodawca wie, że chcesz o tym pomyśleć i zapytać, jak szybko chcą usłyszeć. Kilka dni to zwykle dużo czasu na przemyślenie jakiejkolwiek oferty pracy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji upewnij się, że otrzymasz ofertę na piśmie.

Po zaakceptowaniu oferty pracy jesteś technicznie niedostępny na rynku. Jeśli prowadzisz negocjacje z innymi pracodawcami, poinformuj ich, że przyjąłeś kolejną ofertę i dziękuj im za poświęcony czas.

Uzyskanie najlepszej oferty

Pod koniec negocjacji chcesz, aby obie strony czuły, że negocjacje zaowocowały sytuacją, w której obie strony wygrywają. Chcesz dobrze się czuć, co wynegocjowałeś, lub możesz czuć się urażony; ale także chcesz, aby pracodawca czuł, że był w stanie uzyskać doskonałego pracownika za uczciwe wynagrodzenie i że negocjacje przyniosły korzyści obu stronom.