Dlaczego uczniowie powinni rozważyć wykonanie jednej lub więcej praktyk

Praktyki zapewniają powiązanie między nauką akademicką a zawodową. Ponieważ wielu pracodawców wymaga od nowych pracowników odbycia co najmniej jednego stażu, wielu kandydatów znajdzie swoje życiorysy na samym dole stosu, jeśli nie ukończą co najmniej jednego stażu w czasie swoich czterech lat studiów.

Niektórzy studenci wyjeżdżają nawet na większą odległość i odbywają staż za granicą, co znacznie podnosi ich kwalifikacje.

Zaleca się, aby uczniowie wypróbowywali kilka różnych praktyk, aby dobrze zrozumieć, jak to jest pracować w konkretnym obszarze, który ich interesuje. To doświadczenie pozwala uczniom zobaczyć, jak to jest pracować w biurze i zobaczyć najpierw - jak wygląda przemysł. Mają także szansę ocenić różne rodzaje pracy w wybranym zawodzie, które najlepiej pasują do ich umiejętności i osobowości.

Zdobywamy wiedzę i rozwijamy umiejętności, dzięki którym zyskujesz

Staże dają możliwość poznania ludzi, którzy już pracują w tej dziedzinie, zdobywają cenne referencje i narażają się na środowisko pracy. To tylko trzy dobre powody, dla których studenci powinni rozważyć możliwość odbycia jednej lub więcej staży w trakcie studiów. Ponieważ wielu pracodawców stosuje programy stażowe do szkolenia młodych ludzi, a następnie wybiera nowych pracowników z puli stażów, ważne jest, aby stażyści robili co w ich mocy, aby udowodnić pracodawcy, że mają to, czego potrzeba, aby odnieść sukces w pracy.

Staże są sposobem, w jaki uczniowie mogą budować swoją bazę wiedzy i zwiększać swoje umiejętności, zwiększając jednocześnie szanse na zatrudnienie na pełnoetatową pozycję w przyszłości.

Staże zwiększają prawdopodobieństwo pozostania w firmie

Nie tylko pracodawcy poszukują osób z odpowiednim doświadczeniem w tej dziedzinie, ale także poszukują osób, które miały kontakt z tą dziedziną (i firmą) i które rozumieją, jak to jest radzić sobie z konkretną pracą.

Nawet niektóre z największych nazwisk w firmie wynajmującej od wewnątrz. Union Square Cafe, w Nowym Jorku, jest najwyżej ocenianą restauracją Zagat, znaną z zatrudniania stażystów marketingowych. Według National Organization of Colleges and Employers 90 procent stażystów powracających (tych, którzy wrócili na drugi staż) zaoferowano zatrudnienie w pełnym wymiarze godzin.

Wykonanie nieodpłatnej praktyki w porównaniu z otrzymaniem płatnej pracy

Studenci często stają przed dylematem, czy lepiej odbyć nieodpłatną praktykę lub znaleźć pracę, która pozwoli im zarobić trochę pieniędzy. Nie ma prostej odpowiedzi, ponieważ jest to bardzo osobista sytuacja. Jeśli jesteś w stanie odbyć bezpłatny staż bez zbędnych trudności, doświadczenie zapewni cenne doświadczenie zawodowe i może doprowadzić do pracy w pełnym wymiarze czasu z tą firmą, lub przynajmniej pomoże Ci uzyskać podobną pracę synergiczna firma.

Studenci, którzy nie mogą sobie pozwolić na nieodpłatny staż mogą spróbować połączyć staż z pracą na pół etatu, aby utrzymać się w trakcie stażu. Zwłaszcza w dzisiejszym zdalnie sterowanym świecie wiele praktyk umożliwia studentom pracę zdalną w niepełnym wymiarze godzin oraz wykonywanie zadań poza godzinami pracy, takich jak wieczory i weekendy.

Mimo że staż nie jest płatny, właściwy zapewnia cenne doświadczenie, które toruje drogę do przyszłego zatrudnienia. Jednak wiele dużych globalnych firm oferuje płatne praktyki, a Ty możesz mieć to, co najlepsze z obu światów.