Jak zakończyć swój staż w pozytywnej notatce

Kończenie stażu lub letniej pracy z pozytywnym akcentem to coś, o czym powinni pamiętać wszyscy stażyści. Oprócz zdobywania odpowiedniego doświadczenia w zakresie CV, rozwijanie i utrzymywanie profesjonalnych połączeń sprawia, że ​​staże są dla uczniów cennym doświadczeniem.

Dlaczego powinieneś zakończyć swój staż w pozytywnej notatce

Wielu studentów staje się tak zajęty na zakończenie stażu, że natychmiast zapominają o swojej letniej stażu lub pracy i cennych kontaktach, jakie zawarli po drodze. Zrozumienie wartości sieci często wymaga czasu i nawet jeśli specjaliści wiedzą o jej znaczeniu, studenci z niewielkim doświadczeniem mogą jeszcze nie zdać sobie sprawy z jej wartości.

Wykorzystanie letniego stażu lub pracy wymaga zrozumienia, w jaki sposób kontakty zawodowe mogą być pomocne w przyszłym poszukiwaniu pracy. Pozostawienie stażu lub letniej pracy z pozytywnym skutkiem zapewni przełożonym i współpracownikom miłe wspomnienia, aby Cię zapamiętać.

Dziękuję wszystkim ludziom, którzy pomagali w drodze

Będąc wdzięcznym za czas i wiedzę, którą przełożony i współpracownicy zapewnili podczas letniego stażu, zrobią niezapomniane wrażenia.

Dostarczenie konkretnych przykładów tego, czego nauczyłeś się podczas stażu i jak cenne było twoje doświadczenie w pomaganiu ci w osiągnięciu przyszłych celów zawodowych, sprawi, że poczują się docenieni i chętni do pomocy w przyszłości.

Zaskakujące jest to, jak wiele osób chce pomóc, ale jeśli nie wiedzą, że faktycznie potrzebują pomocy, mogą się wahać w przekazywaniu informacji zwrotnej i / lub prowadzić do przyszłych staży lub ofert pracy.

Dzieląc się swoimi przyszłymi aspiracjami i celami zawodowymi, ludzie będą bardziej skłonni pamiętać o tobie i skontaktować się z tobą, jeśli usłyszą o stażach lub pracach, które mogą być właściwym sojusznikiem. Ważne jest, aby wysyłać podziękowania do bezpośredniego przełożonego i innych osób, które pomogły ci w drodze. Mimo że e-maile z podziękowaniami są często wystarczające, wielu pracodawców twierdzi, że doceniają miłe, odręczne podziękowanie, w którym studenci poświęcają dodatkowy czas.

Dziel się swoimi przyszłymi planami kariery z opiekunami i pracownikami

Dzieląc się swoimi planami z przełożonym i współpracownikami, przygotujesz grunt pod utrzymywanie cennych przyszłych połączeń. Ponieważ praca w sieci jest strategią poszukiwania pracy nr 1, nie możesz mieć zbyt wielu ludzi w swojej sieci. Tworząc i utrzymując te ważne połączenia będziesz na drodze do wykorzystania sukcesu stażu w kierunku znalezienia przyszłej pracy .

Zapytaj swojego kierownika o opinię na temat swojej wydajności

Może to być trudne, jeśli uważasz, że twoje praktyki nie przebiegły tak dobrze, jak planowano, ale opinie mogą być niezwykle pomocne w dostarczaniu informacji potrzebnych do poprawy wyników. Jeśli staż lub doświadczenie zawodowe były pozytywne, o wiele łatwiej będzie zadać to pytanie, ale możesz nie nauczyć się wiele w tym procesie.

Zaktualizuj swoje CV, gdy doświadczenie będzie świeże w Twoim umyśle

Natychmiastowa aktualizacja Twojego CV pomoże Ci w pełni opisać twoje letnie doświadczenie i to, czego się nauczyłeś. Możesz poprosić swojego przełożonego o pomoc, ponieważ mogą one zawierać profesjonalny żargon i pomóc ci lepiej opisać to doświadczenie, aby inni pracodawcy lepiej zrozumieli, jaką rolę odegrałeś podczas stażu lub pracy letniej.

Zastanów się nad swoim letnim doświadczeniem

Zastanawiając się nad letnim stażem lub pracą, gdy jest ona jeszcze świeża w głowie, dostarczysz bardziej szczegółową i dokładną ocenę tego, co lubisz i czego nie lubisz w letnim doświadczeniu.

Zadając sobie te pytania, zidentyfikujesz kluczowe punkty, które mogą być bardzo pomocne w procesie podejmowania decyzji podczas poszukiwania pracy w pełnym wymiarze godzin .

Dodaj swoje letnie doświadczenie do swojego profilu LinkedIn

Aktualizacja profilu LinkedIn i nawiązywanie kontaktów z innymi pracownikami firmy to świetny sposób na rozpoczęcie procesu tworzenia sieci. Pytanie o rekomendacje to także świetny sposób na wykorzystanie LinkedIn na swoją korzyść. Utrzymywanie aktualności profilu LinkedIn zapewni, że korzystasz z mediów społecznościowych w najbardziej efektywny sposób, gdy aktywnie zaangażujesz się w proces poszukiwania pracy .