Jak przygotować się przed rozpoczęciem praktyki

Myśli: "Szukałem, złożyłem podanie, przeprowadziłem wywiad i wreszcie dostałem letnią praktykę, teraz wystarczy poczekać kilka tygodni, aż mój staż będzie gotowy do rozpoczęcia". Źle!

Jak odnieść sukces w swojej letniej praktyce

Jedną rzeczą, którą powinni rozważyć wszyscy uczniowie przed rozpoczęciem letniego stażu, jest "co muszę zrobić, aby odnieść sukces jako stażysta?" Pierwsze staże to dopiero początek i nie jest to najważniejsza część procesu stażowego.

Pewnie może to być trudne znalezienie stażu i uzyskanie oferty, ale prawda jest taka, że ​​wartość odbywania stażu zależy głównie od tego, jak zdecydujesz się obsłużyć staż w oparciu o to, co masz do zaoferowania. Zgadza się, obciążenie polega na tym, aby zapewnić pomyślny staż i być może nawet przekształcić staż w pełnoetatową pracę . Nie chodzi o to, że firma mówi ci, co masz robić; chodzi o to, abyś wykazał swoją wartość poprzez własną inicjatywę, motywację oraz zestaw umiejętności osobistych i zawodowych.

Więc wylądowałeś na stażu i zaczyna się za kilka tygodni. Co teraz? Czy zastanawiałeś się, co możesz zrobić, aby zbadać branżę i dowiedzieć się więcej o firmie? Przejście na praktykę z pomysłami, w jaki sposób możesz pomóc firmie wprowadzić zmiany lub stać się bardziej konkurencyjnymi, znacznie przyczyni się do tego, że firma będzie postrzegać Cię jako profesjonalistę, a nie letniego stażystę.

Studenci często oferują firmom know-how i wiedzę technologiczną, których brakuje najbardziej szanowanym i długoterminowym pracownikom. Aby stać się jeszcze bardziej wartościowym dla Twojej firmy, zechciej nauczyć współpracowników jakichś drobnych sztuczek związanych z wykorzystaniem technologii do tworzenia profesjonalnych prezentacji lub lepszego marketingu produktów lub usług firmy przy użyciu wszystkich narzędzi mediów społecznościowych są dostępne.

Przeczytaj ważne artykuły z literatury i handlu o tym polu

Jest to koniecznością, jeśli chcesz iść do przodu. Zaimponowanie swojemu przełożonemu od momentu rozpoczęcia przygotuje cię do bardziej interesujących i różnorodnych projektów, ponieważ będziesz postrzegany jako wartościowy członek zespołu od samego początku swojego stażu. Przeczytaj informacje prasowe o firmie i jej konkurentach. Jakie nowe trendy pojawiają się w tej dziedzinie? Jak twoja firma jest przygotowana, by robić postępy dzięki nowym trendom? Czy są sposoby, aby pomóc firmie stać się bardziej ugruntowaną w Internecie przy użyciu takich rzeczy jak Facebook, Twitter , LinkedIn , Pinterest , Google Plus +, Digg, YouTube i wiele innych, które są bardziej specyficzne dla pewnych rynków niszowych.

Poświęć czas na sprawdzenie strony internetowej firmy

Poświęć czas na sprawdzenie i poznanie firmy, jej produktów i usług oraz pracowników, którzy obecnie tam pracują. Sprawdź profile obecnych pracowników LinkedIn, aby po rozpoczęciu praktyki poczuć, że znasz już swoich przełożonych i współpracowników. Przygotuj się pierwszego dnia, aby się obejść, poznać ludzi i przedstawić się. Podjęcie inicjatywy, by spotkać się ze współpracownikami, pomoże nadać odpowiedni ton twojej zdolności nawiązywania osobistych i zawodowych relacji.

Zdobądź się Mentorem

Znalezienie dobrego mentora może być niezwykle pomocne w trakcie stażu. Nie tylko szybciej nauczysz się sztuczek z handlu, ale także dowiesz się, co dzieje się za kulisami i lepiej rozumiesz politykę biura. Posiadanie tej wiedzy z wyprzedzeniem może pomóc ci uniknąć pewnych punktów zapalnych i lepiej wiedzieć, co musisz wiedzieć, aby iść naprzód w firmie. Nie możemy wystarczająco podkreślić wartości dobrego mentora . Jeśli znajdziesz w firmie kogoś, kogo szanujesz i wydaje Ci się, że to trafiłeś, dlaczego nie zapytasz go, czy byłby chętny do mentora w czasie pracy w firmie. Będą prawdopodobnie czuć się zaszczyceni i uwierzcie nam, będziecie tak zadowoleni, że macie kogoś, komu można zaufać i że czujecie, że wasz najlepszy interes leży im na sercu.