Bądź aktywny na Twitterze

Dzień 7 30 dni na wymarzoną pracę

Teraz, gdy Twoje profile online są aktualne (w tym zarówno informacje o zatrudnieniu, jak i Twoje zdjęcie), możesz zacząć aktywnie korzystać z profesjonalnych witryn sieciowych w celu znalezienia możliwości kariery.

Dzisiejszym zadaniem jest generalnie zwiększenie aktywności na Twitterze. Pracodawcy i strony z ofertami pracy korzystają z portalu społecznościowego i witryny mikroblogowania, aby publikować oferty pracy i szukać kandydatów do pracy. Jest to zatem ważna strona, na której można się połączyć.

Poniżej znajduje się kilka kroków, aby utworzyć profesjonalny profil na Twitterze, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, oraz aby rozszerzyć swoją obecność zawodową na stronie, jeśli już ją masz.

Krok pierwszy: Utwórz swój profil na Twitterze

Jeśli nie jesteś jeszcze na Twitterze, pierwszym krokiem jest dołączenie do serwisu. Wybierz nazwę użytkownika lub obsługę, która jest prosta i profesjonalna, taka jak imię i nazwisko.

W swoim biuletynie na Twitterze zamieść krótkie podsumowanie swojej tożsamości zawodowej (możesz nawet użyć oświadczenia dotyczącego marki utworzonego w dniu 2), a także link do CV online lub bloga, jeśli taki posiadasz.

Wybierając swoje zdjęcie profilowe na Twitterze, użyj zdjęcia profilowego wybranego w Dniu 6 .

Krok drugi: Ustal siebie jako eksperta

Użyj Twittera, aby stać się ekspertem w swojej branży. Ćwierkać o tematach branżowych, wskazówkach, poradach, powiązanych cytatach itp. Możesz również przesyłać dalej informacje od innych specjalistów z branży.

Po utworzeniu profilu na Twitterze (lub jeśli masz już profil), zamieść jeden tweet związany z twoim polem kariery.

Krok trzeci: Sieć na Twitterze

Po opublikowaniu jednego tweeta, znajdź i śledź dziesięć osób lub firm na Twitterze, które odnoszą się do Twoich zawodowych zainteresowań. To pomoże ci rozwinąć sieć ludzi w twojej branży.

Ci ludzie i firmy również czasami publikują oferty pracy na Twitterze.

Krok czwarty: Wyszukiwanie ofert na Twitterze

Wiele firm i wyszukiwarek po otwarciu ofert pracy na Twitterze. Po utworzeniu profilu, opublikowaniu jednego tweeta i wybraniu dziesięciu osób do obserwowania, wybierz i postępuj zgodnie z jedną planszą pracy na Twitterze . Te tablice ogłoszeń pomogą Ci znaleźć pracę opublikowaną na Twitterze, która dotyczy Twojej branży. Niektórzy nawet rozprowadzą twoje CV do różnych firm. Większość z tych witryn wyśle ​​Ci docelowe tweety zadań bezpośrednio do Twojego kanału na Twitterze lub telefonu komórkowego, jeśli chcesz.