Jaki jest najlepszy dzień dla pracownika na rozpoczęcie nowej pracy?

Pytania i odpowiedzi dotyczące zasobów ludzkich, zarządzania i pracy

Cieszę się, gdy moi menedżerowie firmy klienta z rozmysłem omawiają najlepszy dzień, w którym nowy pracownik rozpoczyna nową pracę. Odpowiedzi są różne, ale większość dyskusji tego rodzaju osiąga przynajmniej jeden wspólny wniosek.

Menedżerowie wnioskują, że poniedziałek nigdy nie jest dobry. na rozpoczęcie nowego pracownika. W firmie mojego klienta jest to pogarszane przez fakt, że w każdy poniedziałek rano odbywa się spotkanie w całej firmie.

Spotkanie miało potencjalnie zastraszyć nowego pracownika.

Menedżerowie zdecydowali, że niedługo drugi tydzień będzie wystarczający, gdy tylko pracownik zostanie zapoznany z biznesem i kulturą. On lub ona spotka się również ze współpracownikami, z którymi będzie siedział na poniedziałkowym porannym spotkaniu.

Ale ustalili również, że poniedziałkowa data rozpoczęcia w organizacjach została przerwana z dni, w których większość kwestii związanych z zasobami ludzkimi była obsługiwana przez finanse. W tamtych czasach kalkulacje dotyczące rekompensat , kwot zatrzymanych, naliczonych świadczeń itd. Były po prostu wygodniejsze dla listy płac. Czynnik wygody i łatwości może nadal istnieć - w przypadku księgowości.

Ale nie licz na to jako najlepsze dla nowego pracownika, kierownika, działu IT lub nowego mentora pracownika . Faktem jest, że organizacje nigdy nie są gotowe w poniedziałek, jeśli jest to pierwszy dzień tygodnia pracy.

Zawsze jest coś niecałkowitego, które przeszkadza w przyjęciu nowego pracownika.

Oto dziesięć najlepszych sposobów na wyłączenie nowego pracownika . Kiedy pracownik zaczyna pracę w poniedziałek, zbyt łatwo może zejść z tych dziesięciu zjazdów.

Kiedy nowy pracownik pojawia się w pracy, a kierownik jest niedostępny i nie wyznaczył pracownika do wypełnienia, jest to najgorsze zaniedbanie obowiązków.

Kiedy próbujesz powitać nowych pracowników, te działania mają znaczenie, gdy zatrzymanie pracownika rozpoczyna się w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej i trwa od pierwszego dnia .

Na marginesie, ci sami menedżerowie odbyli spotkanie telefoniczne z nowym pracownikiem i mentorem przypisanym przez pracownika na tydzień przed datą rozpoczęcia nowego pracownika. Planowali również rozpocząć pobieranie wiadomości e-mail na konto nowego pracownika na kilka dni przed datą rozpoczęcia, aby nowy pracownik miał lepszy kontekst do wydarzeń, które doświadczył po rozpoczęciu nowej pracy.

Więcej o powitaniu nowego pracownika

Przeczytaj więcej: Zapytaj Susan Pytania i odpowiedzi