Idealny stażysta

Ponieważ jednym z głównych osiągnięć w realizacji stażu jest zapewnienie pracy, ważne jest, aby wiedzieć, czego szukają pracodawcy, poszukując idealnej osoby do pracy. Ważne jest dobre pierwsze wrażenie, ale ważne jest, aby właściwe organy wykonały pochwały i zapewniły doskonałe referencje. Ponieważ staże trwają zwykle tylko kilka miesięcy, konieczne jest, abyś pilnował celu i nie stawał się celem.

Pracodawcy zazwyczaj szukają kandydatów, którzy posiadają wcześniejsze doświadczenie w tej dziedzinie. W przypadku kandydatów, którzy nie mają żadnego odpowiedniego doświadczenia, znalezienie pracy w konkretnym obszarze zainteresowań będzie trudne. Z trzema wakacjami i 8 semestrami dostępnymi podczas kariery w college'u, nie ma wymówki, dlaczego nie możesz dostać dwóch lub trzech staży zakończonych przed ukończeniem college'u. Dla tych, którzy są nastawieni na konkretną karierę, pomocne mogą być podobne staże z nieco innym nastawieniem. Ponadto, dla tych, którzy nie mają pojęcia o tym, co chcą zrobić, wypróbowanie różnych rodzajów staży zapewni najlepszą korzyść, aby zapoznać się z różnymi karierami, pracując w różnych środowiskach i spotykając się z profesjonalistami w tej dziedzinie.

Job Shadowing

Job shadowing to kolejna aktywność studentów, którzy mogą zaangażować się, aby dowiedzieć się więcej o konkretnych karierach. Ponieważ śledzenie pracy zwykle trwa tylko od jednego dnia do kilku tygodni, jest to kolejny sposób na poznanie kariery poprzez znalezienie sponsora skłonnego zaangażować się w ten ograniczony czas.

Znalezienie idealnego stażu nie zawsze jest łatwe. Konkurs na letnie staże często sprawia, że ​​trudno je znaleźć. Jednym z najlepszych sposobów, aby upewnić się, że otrzymasz letni staż w Twojej dziedzinie, jest rozpoczęcie wcześniejszego badania . Możliwości finansowe, dziennikarskie i rządowe mają często terminy składania wniosków już w październiku.

Przygotowując swoje CV i list motywacyjny wcześniej, będziesz gotowy wysłać dokumenty, gdy zostaną opublikowane ogłoszenia o stażach. Chociaż znalezienie idealnego stażu może być nieco zniechęcające, to tylko początek stania się idealnym stażystą. Zawsze miej na uwadze przyszłe cele, takie jak: tworzenie silnych sieci profesjonalistów w terenie i zdobywanie rzeczywistych doświadczeń zawodowych, których pracodawcy szukają w procesie rekrutacji .

Znaj swoje rzeczy

Nawet przed rozmową kwalifikacyjną ważne jest, aby dowiedzieć się jak najwięcej o firmie, odwiedzając stronę internetową firmy, a także strony firmowe i strony LinkedIn, aby zebrać jak najwięcej informacji. Korzystając z przycisku Zaawansowane w prawym górnym rogu strony LinkedIn, możesz nawet znaleźć absolwentów ze swojej uczelni, z którymi możesz się połączyć przed rozmową kwalifikacyjną lub rozpoczęciem praktyki lub pracy.

Pokaż swoje zaangażowanie

Wystawiając się do pracy na czas i nie rezygnując z drzwi pod koniec dnia, pokazujesz swoje zaangażowanie w wykonywanie dobrej pracy, a nie tylko wybijanie karty czasu. Pracownicy, którzy lubią swoją pracę i szukają sposobów, aby zrobić to lepiej, nie martwią się o czas i nie rzucają się pod koniec dnia. W rzeczywistości to pracownicy nie postrzegają swojej pracy jako pracy i nie mają problemu z pracą w nadgodzinach.

Zwykle jest to zauważane przez przełożonych.

Znalezienie pracowników o silnej etyce pracy jest czasem trudne do znalezienia przez pracodawców. Ponieważ staże są doskonałym sposobem szkolenia i oceny potencjalnych przyszłych pracowników, ważne jest, aby stażyści ocenili, w jaki sposób pracodawcy je postrzegają i znaleźli sposoby, dzięki którym mogą udoskonalić, aby udowodnić pracodawcom, że jesteś kimś, staż się skończył.

Stań się kompetentny w swojej dziedzinie

Jako stażysta oczekuje się od zadawania pytań. Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się więcej na temat pracy, jest zadawanie inteligentnych pytań. Zadając pytania, pokazujesz pracodawcy, że jesteś zmotywowany i gotowy do podjęcia inicjatywy, aby wykonać dobrą robotę. Korzystając z poznanej wiedzy, na pewno ją zapamiętasz i będziesz w stanie wykorzystać tę wiedzę, demonstrując wykorzystanie swoich umiejętności.

Poznaj Staff

Chociaż pracodawcy chcą, aby ich stażyści uczyli się i mieli silną etykę pracy, również lubią widzieć ludzi, którzy robią punkt spotkania i współpracy ze swoimi przełożonymi i współpracownikami. To podczas lunchu i innych, bardziej społecznych doświadczeń, możesz zacząć budować relacje, które sprawiają, że jesteś szczęśliwszym i przyjemniejszym miejscem pracy. Zatrudniani menedżerowie poszukują osób, które według nich będą pasowały do ​​organizacji, a także posiadały wiedzę i umiejętności potrzebne do wykonywania pracy.

Buduj silne relacje zawodowe i znajdź sobie mentora

Budowa silnej sieci zawodowej jest kluczem do sukcesu w Twojej karierze. Nigdy nie wiadomo, kiedy osoba, z którą wcześniej pracowałeś, będzie mogła udzielić wsparcia i informacji na temat twojej potencjalnej następnej pracy. Jest to również klucz do znalezienia się jako mentor, który jest chętny do pomocy w nauce lin i wspiera Cię w kontynuowaniu obecnej lub przyszłej pracy. Znalezienie dobrego mentora może sprawić, że twoje pierwsze lata w pracy będą mniej stresujące, a także będziesz w stanie wykorzystać mądrość i doświadczenie kogoś, kto odniósł już sukces w tej dziedzinie.

Unikaj biurowej polityki i plotek

Plotki w biurze lub poza nim mogą stwarzać poważne problemy na przyszłość. Pracownicy, którzy chcą iść naprzód, wiedzą, że udział w plotkach biurowych nie jest czymś, z czym należy się zaangażować. Dostosowanie się do wybranej grupy współpracowników ustawia cię na potencjalne problemy z innymi członkami grupy. Jako dojrzały pracownik, który chce iść do przodu, będziesz chciał zachować przychylność większości pracowników i nie ustawić się na plotkę biurową lub kogoś, kto kojarzy się tylko z niewielką grupą osób w organizacji.

Bądź w kontakcie po zakończeniu praktyki

Pierwszą rzeczą, jaką powinien zrobić stażysta po zakończeniu stażu, jest przesłanie notki z podziękowaniami swojemu przełożonemu i wszystkim innym, którzy odegrali kluczową rolę w zapewnieniu sukcesu stażu. Utrzymywanie kontaktu z tymi kontaktami po powrocie do college'u to również świetny pomysł, aby pomóc utrzymać ważne kontakty i być na bieżąco z przyszłymi otworami, do których możesz się zakwalifikować.

Przewodnik Sukcesu w Internacie dostarcza dodatkowych informacji na temat rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić pomyślny staż.