Pytania, które należy zadać pracodawcy podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Czy naprawdę interesuje Cię zdobycie stażu? Przez ostatnie 3 miesiące pracowałeś nad aktualizowaniem CV, tworzeniem ukierunkowanych listów motywacyjnych i wysyłaniem ich do jak największej liczby pracodawców w aktualnym polu zainteresowania. Wtedy wydaje się, że nagle dostałeś telefon od dwóch pracodawców, jeden z prośbą o rozmowę telefoniczną, a drugi z pytaniem, czy możesz wejść do biura, aby spotkać się twarzą w twarz.

Łał! Jesteś bardzo podekscytowany następnym etapem procesu stażowego i chcesz jak najlepiej przygotować się do tego, by zapewnić sukces podczas rozmowy kwalifikacyjnej . Gdy zbliża się termin rozmowy, stajesz się bardzo nerwowy i nie jesteś zbyt pewny, jak pokonać te obawy lub jak przeprowadzić udany wywiad. Twoje obawy wznoszą się z faktu, że nie chcesz zrujnować swoich szans, nie będąc przygotowanym, a następnie psując wywiad.

Jeśli czytałeś wcześniej któryś z moich artykułów, moją rekomendacją do rozmowy kwalifikacyjnej jest praktyka, praktyka, praktyka . Nie ma znaczenia, czy rozmowa odbywa się przez telefon, czy też spotykasz się z pracodawcą twarzą w twarz, w obu sytuacjach obowiązują te same strategie. Ćwiczenie z członkiem rodziny lub przyjacielem zazwyczaj może pomóc ci przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Dzwonienie do Biura Rozwoju Kariery w twojej uczelni i pytanie, czy możesz umówić się na spotkanie w celu przeprowadzenia fałszywej rozmowy, również może być bardzo pomocne.

Jeśli praktykujesz w pojedynkę, upewnij się, że odpowiadasz na przykładowe pytania na rozmowę kwalifikacyjną, aby pomóc Ci lepiej sformułować odpowiedzi, zamiast po prostu je przeglądać.

Więc czujesz się przygotowany, gdy idziesz na rozmowę kwalifikacyjną. Masz świadomość oferowania silnego uścisku dłoni, utrzymywania kontaktu wzrokowego i wykazywania pewności siebie poprzez sposób, w jaki się prezentujesz i przez prawdziwy uśmiech.

Praktykowałeś wywiady i przeszukałeś próbki pytań do wywiadu, w tym zachowania , na tyle, aby czuć się pewnie, że wykonasz dobrą robotę.

Gdy rozmowa się kończy, pracodawca nagle zadaje pytania . Zamrażasz! Pamiętasz, jak czytałeś o tym, jak ważne jest zadawanie kilku pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ale w oczekiwaniu na przygotowanie się do pytań na rozmowę kwalifikacyjną, o które prosi pracodawca, zapomniałeś stworzyć własne pytania. Może to być bardzo niezręczna sytuacja, jeśli nie możesz wymyślić co najmniej jednego pytania. Jedną rzeczą, którą możesz zrobić w tym momencie, to szybko przejrzeć to, co zostało wcześniej omówione w wywiadzie i poprosić osobę przeprowadzającą wywiad o dostarczenie nieco więcej informacji na temat jednego z tematów, które omówiłeś.

Dlaczego ankieterzy mają pytania od kandydatów?

Z punktu widzenia pracodawcy wnioskodawca, który ma listę pytań dotyczących stanowiska lub pracodawcy, jest kimś, kto ma zainteresowanie i motywację, aby dowiedzieć się więcej o firmie. Posiadanie tej wiedzy z góry może również zmienić przebieg twoich odpowiedzi na pytania dotyczące wywiadu w oparciu o wiedzę zdobytą na temat firmy podczas prowadzenia badań.

Twoje pytania potwierdzają pracodawcy, że jesteś bardzo zainteresowany tym stażem lub pracą. Poświęcenie czasu na sprawdzenie pozycji i firmy online jest dobrym wskaźnikiem Twojej motywacji i zaradności podczas przygotowywania się do rzeczy, które napotkasz na stażu lub pracy.