Dowiedz się o byciu operatorem systemów kosmicznych USAF

Domena publiczna / Wikimedia Commons

Czy gapisz się na gwiazdy jak młody, przerażony kapitan Kirk? Oczywiście, stanie się astronautą NASA w wojsku jest rzadką okazją, a może twoje długoterminowe cele nie obejmują w inny sposób prowizji oficerskiej , skrzydeł pilota, lub rozprawy doktorskiej powszechnie znaleźć w CV astronauty. To nie znaczy, że twoje cele muszą się zatrzymać w niższej atmosferze. Po stronie ściganej, Air Force utrzymuje kadrę operatorów systemów kosmicznych, które wspierają zarówno wojskowe, jak i krajowe cele poza chmurami.

Zadania i obowiązki

Operatorzy systemów kosmicznych są rozdzielani do kilku obszarów funkcjonalnych w zależności od ich obowiązków, ale wszystkie wspierają misje kosmiczne związane z siłami powietrznymi za pośrednictwem konsoli, podobnie do pracy kontrolera ruchu lotniczego .

Niektórzy mogą rozpocząć karierę w wykrywaniu i odstraszaniu wystrzeliwania rakiet międzykontynentalnych, dyscypliny skoncentrowanej na przestrzeni kosmicznej, ale o bardzo wojskowym charakterze. Inni pracują z łącznością satelitarną: utrzymują system GPS (Global Positioning Satellite), zakłócają komunikację satelitarną przeciwnika lub utrzymują satelity amerykańskie na swoich właściwych orbitach i trajektoriach. Niektórzy operatorzy obsługują również "funkcje sterowania i kontroli w. . . agencje takie jak Wspólne Centrum Operacji Kosmicznych. . . Centrum ostrzegania o pociskach rakietowych oraz Centrum dowodzenia NORAD / NORTHCOM "(narzędzie do badania umiejętności lotniczych i edukacji).

Następnie są operacje zasięgu - to znaczy nadzorowanie uruchamiania kosmosu.

Widzisz, załogowy program kosmiczny w NASA może być na zapleczu, ale to nie powstrzymuje USA przed wystrzeleniem rakiet, satelitów i bezzałogowych pojazdów do wielkiej niewiadomej. Lotnicy w operacjach zasięgowych nie tylko współpracują z Siłami Powietrznymi, albo: Zgodnie z ich Instrukcją Klasyfikacji Podpisów , oni również wspierają "przetwarzanie sprzętu podczas lotu i operacje uruchomienia satelity dla DoD [Departamentu Obrony], NASA i użytkowników komercyjnych. "

Wymagania wojskowe

Operatorzy systemów kosmicznych muszą spełniać medyczne kwalifikacje w zakresie operacji kosmicznych, które obejmują normalne widzenie kolorów, słuch i równowagę; brak chronicznych migreny, epilepsji lub stanów psychicznych, takich jak klaustrofobia; i wyklucza tych, którzy regularnie przepisują leki, które "wpływają na czujność, osąd, poznanie, specjalną funkcję czuciową, nastrój lub koordynację", zgodnie z Instrukcją Sił Powietrznych w sprawie badań lekarskich i standardów.

Kandydaci muszą również zdać sprawdzian z wykryciem kwalifikującym do uzyskania przynajmniej poświadczenia bezpieczeństwa na poziomie Sekretarza. Chociaż nie jest to wymagane, praca w liceum w fizyce, geometrii, trygonometrii, algebrze i informatyce jest uważana za pomocny podkład dla autorów Podręcznika klasyfikacji kandydatów .

Edukacja

Przygotowanie do kariery w Systemach Kosmicznych Operacje rozpoczynają się w Bazie Sił Powietrznych Vandenberg w Kalifornii, po szkoleniu podstawowym. Wszyscy lotnicy zaczynają od Space 100, miesięcznego podkładu na całym polu kariery kosmicznej, obejmującym "start, pocisk, ostrzeżenie i bezpieczeństwo", zgodnie z tym artykułem pisarza Public Affairs Airman 1st Class Heather Shaw. Kurs, opisany przez niektórych jako bardziej wymagający ze względu na jego zawrotne tempo, niż jego treść, pozostawia uczniów gotowych do kontynuacji szkolenia specyficznego dla ich pierwszego zadania obowiązków.

Te kolejne kursy różnią się długością i przygotowują lotników do zadań, takich jak operacje kosmiczne, wykrywanie rakiet i satelity.

Certyfikaty

Mimo że Community Counselling and Education Research Tool Community College of the Air Force (CCAF) nie ma zbyt wielu sugestii (tylko dwa profesjonalne certyfikaty zarządzania), reklamuje opcjonalny program studiów CCAF dla Air and Space Operations Technology.

Perspektywy kariery

Słowo wśród samozwańczych weteranów z Operacji Systemów Kosmicznych na forach Military.com mówi, że istnieje mobilność między różnymi specjalizacjami - nadzór rakietowy, operacje na odległość, itd. - ale to ciągłe przekwalifikowywanie jest kluczem do zakwalifikowania się do nowych zadań i pozostania na ostrze sił powietrznych ops. Różnorodność obowiązków i mobilność między zadaniami są pozytywną przeciwwagą dla faktu, że według tych samych weteranów, praca ma tendencję do przyjmowania postaci długich, pozbawionych okien pomieszczeń (stąd standardy medyczne wydzielające klaustrofobię.)

Poza Siłami Powietrznymi, udany obowiązek w operacjach kosmicznych ma oczywistą przewagę w twoim poświadczeniu bezpieczeństwa. Cywilne kariery wymagające doświadczenia z bezpieczeństwem, radarami i zarządzaniem misją są głównymi celami.

Niestety, amerykańskie przejście na sprywatyzowany model załogowych lotów kosmicznych spowodowało, że wielu pracowników NASA pojawiło się na "kosmicznym wybrzeżu", według Payscale.com. * Wydaje się, że to zły omen, ale niektóre kłopoty mogą wynikać z: ) pracownicy, którzy nie przeprowadzą się lub staną w obliczu zmiany kariery w późniejszym życiu oraz (b) fakt, że jest to (miejmy nadzieję) tylko skalisty początek nowego etapu w branży. Jeśli chodzi o ambicje o rozmiarach galaktycznych, nowy model prywatyzacji, miejmy nadzieję, rozwinie nowe i więcej miejsc pracy w sektorze cywilnym, ponieważ ten przemysł stanie przed koniecznością rozpoczęcia działalności jako operator systemów kosmicznych w lotnictwie.