Dowiedz się więcej o byciu szefem załogi lotniczej

Co warto wiedzieć o karierze w konserwacji taktycznego samolotu

Zadania i obowiązki

Jak można sobie wyobrazić, utrzymanie samolotu o wartości setek milionów dolarów w szczytowym kształcie jest złożonym procesem. Poważna praca zespołowa między lotnikami w kilku różnych specjalnościach sił powietrznych (AFSC) jest niezbędna, aby tak się stało.

W tej grupie taktyczni opiekunowie samolotów są powszechnie znani jako "szefowie załogi", ponieważ są oni generalistami, którzy koordynują opiekę nad samolotem i zwracają się do specjalistów (takich jak awionika lub technicy napędowi ), gdy znajdą jakiś problem.

Innymi słowy, jeśli odrzutowiec byłby pacjentem w szpitalu, szefem załogi byłby jego główny lekarz, koordynując ze specjalistami z radiologii, psychologii i tym podobne, w razie potrzeby.

Podręcznik klasyfikacji egzekucji Sił Powietrznych (PDF) opisuje obowiązki szefa załogi w czterech szerokich obszarach:

Wymagania wojskowe

Podobnie jak większość innych techników, szefowie załóg muszą mieć normalne widzenie kolorów, aby uzyskać pracę. Muszą również przejść sprawdzenie przeszłości z prawem do tajnego poświadczenia bezpieczeństwa.

Literatura rekrutacyjna Sił Powietrznych poleca wszystkim zainteresowanym "samolotem, elektroniką, informatyką , inżynierią, konserwacją i naprawą, [lub] fizyką" może zainteresować tę karierę.

Niezależnie jednak od ich zainteresowań, przed rekrutacją, rekruci muszą ukończyć szkołę średnią i przejść Akumulację Zawodową Uzbrojenia Uzbrojenia (ASVAB) z kwalifikacyjną siłą mechaniczną Sił Powietrznych równą 47 lub wyższym.

Edukacja

Dzień pierwszy w lotnictwie zaczyna się dla wszystkich, od podstawowego szkolenia w bazie lotniczej Lackland w Teksasie.

Lotnicy zakontraktowani jako szefowie załóg pozostają w Teksasie, przynajmniej początkowo, w szkole technicznej w Sheppard Air Force Base .

Trudno powiedzieć, jak długo trwa szkolenie wstępne reszty załogi. Oficjalny arkusz informacyjny 404 od Sił Powietrznych twierdzi, że szkolenie wstępne w Sheppard trwa blisko trzy miesiące, choć prawdopodobnie nie będzie to szkolenie na konkretnym statku powietrznym.

Widzisz, od Lotnictwa to samolot, do którego dany szef ekipy będzie się trenował, więc jeśli masz oko na ulubionego, możesz mieć pecha. Po opanowaniu podstawowych zasad, lotnikom można przypisać specjalizację w utrzymaniu takich jednostek, jak myśliwce F-15 lub F-16, A-10 Thunderbolt , samoloty szkoleniowe, śmigłowce, samolot rozpoznawczy U-2 (nie pasmo) lub ten, który ma zastąpić większość innych odrzutowców, F-35 Joint Strike Fighter. Gdzie i jak długo główny pociąg załogi zależy od tego, którą jednostkę powierzy sił powietrznych.

Osoby przeznaczone do pracy na myśliwcach F-16, na przykład, przechodzą do Bazy Sił Powietrznych Luke w Arizonie, aby ukończyć szkolenie. W artykule publicystycznym z 2009 r. Kapitan Kimberly Hollenback - ówczesny dowódca programu szkoleniowego w Luke - opisał szkolnictwo szefa załogi F-16 jako "cztery miesiące w Sheppard Air Force Base w Teksasie i jeden miesiąc u Luke'a", gdzie końcowe szkolenie składa się z krótkiego 20-dniowego programu, głównie poza salą lekcyjną.

Alternatywnie, lotnicy przeznaczeni do pracy nad (stosunkowo) nowym F-35 mogą zakończyć szkolenie w bazie lotniczej Eglin na Florydzie. Ale oczywiście długość kursu może się różnić.

Certyfikaty i perspektywy kariery

Dzięki dodatkowym szkoleniom i testom, CERT (Community College of the Air Force) (CCAF), czyli Credentialing and Education Research Tool (CERT), mówi nam, że szefowie zespołów mogą chcieć przejrzeć niektóre z tych profesjonalnych certyfikatów, aby wzmocnić swoje CV:

CCAF oferuje również program certyfikacji płatowca i elektrowni, który pomaga lotnikom zdobyć certyfikację FAA, korzystając z doświadczenia w miejscu pracy i kursów internetowych.

Po karierze w lotnictwie, szefowie załóg mogą pracować jako mechanicy i technicy sprzętu lotniczego i awioniki, chociaż Biuro Pracy i Statystyki przewiduje, że pole będzie rosnąć "wolniej niż przeciętnie" do 2020 roku.

To może być jedna z tych dziedzin, w których, jeśli lubisz wojsko, 20-letni okres przejściowy na emeryturę nie jest takim złym pomysłem.