Wywiad Pytania o problemy w pracy

Co powiesz, gdy osoba przeprowadzająca wywiad zapyta, jak radzisz sobie z problemami w pracy?

Kiedy starasz się o stanowisko na poziomie podstawowym , typowe pytanie o rozmowę kwalifikacyjną brzmi: "Jakie poważne problemy napotkałeś w pracy i jak sobie z nimi poradziłeś?" Zwróć uwagę na tę drugą część pytania. Twój ankieter nie jest zainteresowany tym, jak zły jest twój ostatni szef, ani jak spartaczono twój system inwentaryzacji poprzedniego pracodawcy. To jest Twoja okazja, aby podzielić się tym, jak radzisz sobie z przeciwnościami i wyzwaniem .

Twoja odpowiedź na to pytanie może spowodować lub przerwać wywiad .

Problem - i rozwiązanie

Być przygotowanym. Ten rodzaj odpowiedzi zawsze ma dwie części, a czasem trzy. Oczywiście musisz opisać problem. Musisz pokazać, jak aktywnie, a nie pasywnie, rozwiązałeś sytuację. Niekoniecznie musisz być tym, który rozwiązał cały problem, ale jeśli tak, to dobra robota dla ciebie za pokazanie inicjatywy . Wielokrotnie jednak wzywanie właściwych ludzi jest najlepszą i najbardziej odpowiednią formą działania. Tak czy siak, nie wstydź się powiedzieć tego swojemu ankieterowi.

Trzecia część odpowiedzi na tego typu pytania wiąże się z dzieleniem się osobistą filozofią. Twoja filozofia może dotyczyć ogólnie Twojej etyki pracy lub określonych problemów branżowych .

Nie stresuj się, że masz poważny problem. Nie każdy może uratować firmę od finansowej ruiny. Problem może być tak prosty, jak pomoc dwóm kolegom, którzy nie zgadzają się, jak rozwiązać zadanie, rozwiązać ich różnice.

To, co postrzegasz jako problem i jak postanawiasz go rozwiązać, mówi dużo o tym, kim jesteś jako osoba.

Przykłady Solidnych odpowiedzi na wywiady

Oto przykładowe odpowiedzi na wywiady dla trzech różnych problemów. Możesz wziąć te i edytować, aby dopasować je do swoich osobistych doświadczeń i tła, lub użyć ich jako wskazówek do tworzenia własnych odpowiedzi:

Powyższy problem jest prosty dwuczęściowy: Oto problem i tak go naprawiłem. Dostajesz dodatkowe punkty za to, że pozwalasz starszemu pracownikowi zachować twarz i rozwiązać problem sam, zamiast niepotrzebnie angażować swoich przełożonych.

Powyższe stanowi przykład trójstronnej odpowiedzi: Ten rozmówca podaje osobistą filozofię na samym początku, a następnie pokazuje, w jaki sposób stosuje tę filozofię w swoim życiu zawodowym.

Zauważysz, że ta odpowiedź nie przedstawia problemu, który faktycznie się wydarzył. Pokazuje jednak, że rozmówca zna wyzwania w tej branży i już myśli o tym, jak sobie z nimi radzić.