Wznów porady dla studentów i ostatnich uczniów

Kiedy jesteś studentem college'u poszukującym stażu lub pracy, Twoje CV może wyglądać tak samo jak każde inne, a to może sprawić, że Twoja praca będzie wyzwaniem. Jak możesz uzyskać swoje CV , gdy wszyscy kandydaci są w zasadzie równi, jeśli chodzi o ich wykształcenie? Ważne jest, aby na tym konkurencyjnym rynku pracy mieć więcej niż wykształcenie w swoim CV . Sam stopień college'u nie wystarczy.

Każdy student powinien znaleźć czas, chociaż czas może być trudny do znalezienia, zrobić jak najwięcej staży, jak to możliwe, zgłosić się na ochotnika, pracować nad projektami uczelni, uczestniczyć w klubach i organizacjach na terenie kampusu oraz brać udział w zajęciach, które nie tylko Pomóż swoim CV wyróżnić się z tłumu, ale zapewni Ci możliwość zbadania możliwości i ścieżek kariery na przyszłość.

Następnym krokiem jest sprawienie, by Twoje CV nabrało blasku. Czas spędzony na zajęciach pozalekcyjnych będzie czasem dobrze spędzonym. Będziesz miał więcej informacji do uwzględnienia w swoim CV niż tylko wykształcenie. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie zaprezentowanie swoich doświadczeń, aby zadziwić potencjalnych pracodawców i pomóc w zaproszeniu na rozmowę kwalifikacyjną.

Oto lista umiejętności, które mogą zawierać uczniowie, wymienieni przez majora. Helen Zucchini, dyrektor, Career Connections w Leeds School of Business na University of Colorado w Boulder, podzieliła się wskazówkami, jak stworzyć CV, które odróżni Cię od konkurencji:

Szczegóły Count-and Your Gut Zwykle ma rację

Upewnij się, że formatowanie jest spójne, a tekst jest wyrównany. Widziałem wznowienia, w których formatowanie było wszędzie. Lub czcionki, które nie wyglądają dobrze, kolory, które są wyłączone. Sprawdź gramatykę i pisownię (rodzaj rzeczy, których nie sprawdza pisownia) - "oni są" a "ich" - "stado" a "słyszą" - widzę to cały czas.

Przez większość czasu wiesz to w swoim wnętrzu. Więc słuchaj swojego żołądka, a także prowadź go przez znajomych i powiedz im, że muszą być z tobą brutalnie szczerzy, aby spojrzeć na to z perspektywy zatrudniania ciebie, a nie na perspektywie pójścia na drinka z tobą później!

Może jesteś wyjątkowy, ale bądź wyjątkowy!

Pomimo tego, co mówią twoi przyjaciele i rodzina, nie jesteś wyjątkowy. A może jesteś, ale rywalizujesz z wieloma innymi wyjątkowymi osobami. Trudna miłość? Absolutnie. Przygotowując CV, podkreśl wyniki, które osiągnąłeś. I upewnij się, że są to wyniki, które mają znaczenie dla osoby, która będzie przeprowadzać z tobą wywiad. I pokaż, że rozumiesz, że praca polega na zrobieniu czegoś dla firmy, a nie na tym, że firma robi coś dla ciebie. Twoje namiętne zainteresowanie staniem się kierownikiem reklamy nie wystarczy, abyś był doskonałym kandydatem do tej pracy.

Rozwiązywanie problemów i konfigurowanie niektórych artykułów

Pracodawcy chcą zatrudniać ludzi, którzy mogą wykazać, że są rozwiązujący problemy . Twórz swoje CV za pomocą konkretnych scenariuszy, które pokazują, w jaki sposób rozwiązałeś problem, czy to w przypadku staży czy projektów uczelni. Nie piszcie tylko tego, co zrobiliście; przekształć to w sposób, w jaki to zrobiłeś i pokaż, w jaki sposób Twój sposób myślenia może pomóc organizacji, z którą przeprowadzasz wywiady.

Kolejna wskazówka: skonfigurowanie swojego CV w ten sposób da ci interesujące i fascynujące rzeczy do rozmowy z osobą przeprowadzającą wywiad. Historie i projekty są bardziej wciągające niż lista obowiązków. Sprawi, że poczujesz się bardziej komfortowo i sprawi to, że ankieter będzie bardziej zainteresowany.

Krytyczny element CV - pisanie: Pierwsze czytanie!

Możesz mieć najlepsze CV, ale kiedy jest ułożone w setki innych, musi zostać zauważone. Innymi słowy, twoje CV, bez względu na to, jak dobre, nie wykona całej pracy samodzielnie. Włożyłeś swój czas, aby było wspaniale, teraz upewnij się, że sprawisz, że będzie to widoczne. Więc sieć. Praca w sieci również wymaga pracy - ale jest to znacznie łatwiejsze niż myśli większość ludzi. Ludzie są zawsze zaskoczeni tym, ilu znajomych i sąsiadów ma świetne kontakty i jak wiele z tych kontaktów z przyjemnością porozmawia z Tobą.

Poproś także swoją karierę lub biuro absolwentów, przyjaciół, rodziców i profesorów, aby przedstawił ci ludzi w twoim obszarze zainteresowania (marketing, bankowość, energia itd.) I powiedz im, że jesteś studentem, który chce dowiedzieć się więcej o tym, co robią, jak dotarli do swojej branży. Zaoferuj im kawę - ludzie uwielbiają rozmawiać o sobie, a to świetny sposób, aby uzyskać dostęp do kluczowych osób podejmujących decyzje, jednocześnie poznając branżę lub karierę.