Rezygnacja oznacza, że ​​rezygnujesz z pracy

Rezygnuj z zawodów, postępując zgodnie z tą poradą

Po złożeniu rezygnacji kończysz lub kończysz pracę u swojego obecnego pracodawcy. Rezygnacja to Twoje oficjalne zawiadomienie o zakończeniu stosunku pracy. Często składane werbalnie do osoby, która jest twoim szefem lub menedżerem, będziesz również musiał złożyć swoją rezygnację z pracy na piśmie. Dzieje się tak dlatego, że twój pracodawca będzie chciał oficjalnej rezygnacji na piśmie na przyszłość.

Dlaczego zasoby ludzkie potrzebują twojego listu na temat pliku

Twój dział zasobów ludzkich również będzie chciał zachować kopię twojej pisemnej rezygnacji, aby zachować w aktach osobowych. To pozwala im zachować historyczny zapis, dlaczego nie jesteś już w firmie. Ma to na celu ochronę firmy, jeśli chcesz zmienić zdanie, ubiegać się o zasiłek dla bezrobotnych lub złożyć pozew o rozwiązanie z jakiegokolwiek powodu w przyszłości. W ten sposób HR będzie dysponował odpowiednią dokumentacją wskazującą, że złożyłeś ofertę rezygnacji i że Twój wyjazd nie był decyzją firmy ani jej wyborem.

Twoja rezygnacja może być okazją do zbudowania profesjonalnego wizerunku

Twoja rezygnacja nie jest negatywna. Wręcz przeciwnie, jest to okazja do zbudowania wizerunku i marki osobistej jako wykwalifikowanego, dobrze przemyślanego pracownika. Oczywiście twoja rezygnacja musi być prosta, pozytywna i profesjonalna. Nigdy nie zapominaj, że twoja rezygnacja, złożona w formie listu z rezygnacją , staje się trwałym dodatkiem do twojej karty zatrudnienia i wielu ludzi będzie mieć do niej dostęp.

Trzymaj swoje negatywne myśli dla siebie

Utrzymuj swoją rezygnację krótko i na bieżąco. Nie chcesz mówić o tym, jak źle traktował cię Twój szef, o tym, jak bardzo nie lubiłeś współpracowników lub że Twoja firma działała w sposób nieprofesjonalny wobec klientów.

Miałeś okazję podzielić się wszystkim, co miałeś do powiedzenia na temat swojej pracy, swojego przełożonego, współpracowników i firmy, gdy byłeś zatrudniony - szczególnie podczas corocznej oceny.

Nie ma sensu dzielenie się krytyką, gdy rezygnujesz, gdy nic nie można z tym zrobić. Krytyka w tym miejscu pozostawi tylko złe wrażenie, że prawdopodobnie przetrwa twoją kadencję z firmą.

Pomyśl o swojej przyszłości

Ponadto nie masz pojęcia, jak i kiedy twoja ścieżka może przejść przez obecnego menadżera lub obecnego współlokatora, który pewnego dnia może cię zatrudnić.

Musisz również wziąć pod uwagę, że osoba HR, z którą masz do czynienia dzisiaj, może być w stanie zatrudnić cię ponownie, gdyby inna (bardziej odpowiednia lub lepiej płatna) pozycja otworzyła się w firmie. Zawsze chcesz opuścić HR z pozytywnym przekonaniem o tym, jak się kompulsujesz.

Co powinieneś zawrzeć w swojej rezygnacji?

Twoja rezygnacja musi zawierać ostateczną datę zatrudnienia, która powinna zapewnić, z co najmniej dwutygodniowym wypowiedzeniem . Żadna inna treść nie jest wymagana w liście z rezygnacją, chociaż możesz uprzejmie podziękować swojemu pracodawcy za możliwości, które ci zapewnił.

Możesz także zaoferować swoją pomoc podczas fazy przejściowej, kiedy twój zastępca jest szkolony. Kto lepiej trenuje tę osobę niż ty?

Pomimo chęci upustu lub uczciwości, nigdy nie podawaj negatywnego powodu swojej rezygnacji.

Jeśli zastanawiasz się, jak zrezygnować z pracy , istnieją do przyjęcia powody rezygnacji, które obejmują:

Oczywiście musisz być szczery. Jeśli więc dwa pierwsze powody nie są dokładne, zawsze możesz podać ostatni powód, niezależnie od tego, czy masz nową pracę.

Jeśli zrobisz wszystko dobrze, twoja rezygnacja rozwinie się jako szansa, a nie tylko zakończenie.