Freelance Media Jobs

Jak to jest pracować Freelance Media Jobs

Większość ludzi rozumie, czym jest wolny strzelec , ale ma różne konotacje w różnych branżach. Co ciekawe, w mediach można znaleźć wiele różnych zleceń niezależnych. Możesz pracować w niepełnym wymiarze godzin jako freelancer, pracując z ograniczonym harmonogramem lub możesz zostać pełnoetatowym freelancerem, pracując jako niezależny pisarz, fotograf lub ilustrator. Możesz również pracować na etat i pracować jako freelance, wykonując projekty tu i tam.

Jakie są zalety?

Największą zaletą pracy jako freelancer jest wolność, którą daje. Freelancer nie jest związany z ich biurkiem ani harmonogramem od 9 do 5. W świecie mediów pracujący freelancer może pozwolić ci na realizację różnych projektów, niż gdybyś pracował w pełnym wymiarze godzin. Przypisani freelancerzy często różnią się od tych pełnoetatowych pracowników, którzy jako freelancer mogą podróżować i spędzać więcej czasu na projekcie. Na przykład w magazynie wiele funkcji jest przypisanych do niezależnych pisarzy, ponieważ redaktorzy pełnoetatowi często nie mają czasu, aby spędzać czas poza biurem.

Jakie są wady?

Niezależnie od tego, czy pracujesz w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin w mediach, największą wadą pracy jako freelancer jest fakt, że nie oferuje ci żadnego bezpieczeństwa. Freelancing może być trudny, ponieważ większość freelancerów nie otrzymuje ubezpieczenia zdrowotnego, o ile nie ma konkretnej umowy z firmą (a następnie ma unikalną pełnoetatową pozycję niezależną).

Drugim ważnym problemem związanym z freelancingiem jest to, że nie można polegać na stałym strumieniu dochodów. Praca w pełnym wymiarze oznacza możliwość polegania na stałej wypłacie. Freelancer nie ma takiego luksusu.

Jak przejść z pełnego etatu na Freelance?

Aby zostać pełnoetatowym freelancerem, musisz ocenić, gdzie jesteś w swojej karierze i jakie są twoje potrzeby.

Czy masz kontakty, których potrzebujesz, aby uzyskać stały strumień zadań? Ile pieniędzy możesz racjonalnie oczekiwać? Czy potrzebujesz ubezpieczenia zdrowotnego? Są to wszystkie pytania, które ktoś musi rozwiązać, zanim zaczną pracować w pełnym wymiarze godzin.

Wielu freelancerów, w różnych sekcjach mediów, będzie pracować przez lata w pełnym wymiarze godzin, nawiązując kontakty w swojej branży i podejmując pracę na boku, zanim zaczną pracować w pełnym wymiarze godzin i zostać pełnoetatowym freelancerem. Jedną z rzeczy, które odniosą sukces jako freelancer, są silne więzi z ludźmi, którzy przypisują pracę, którą wykonują. Udane niezależne magazyny magazynowe, na przykład, często mają silne powiązania z pewnymi redaktorami, których polegają na wielu zadaniach. Gdy masz już ludzi, na których możesz polegać, aby dać ci pracę, możesz wygodnie dojść do punktu, w którym możesz szukać innych zadań i przynieść jeszcze więcej potencjalnych zadań i więcej pieniędzy.

Z powodu ryzykownego charakteru pracy niezależnej bardzo ciężko jest rozwijać karierę niezależną, chyba że przez jakiś czas pracujesz w mediach. Istnieją wyjątki od każdej reguły - na przykład, jeśli jesteś znanym powieściopisarzem, możesz często wymyślać dobrą pracę pisarską z powodu swojej postury - ale kluczem do udanego freelancingu jest wykorzystanie doświadczenia i reputacji, które budujesz dzięki pracy w tej dziedzinie.