Agencja reklamowa Art Director Profil kariery

Co to jest dyrektor artystyczny i co robią?

Słyszeliście ten termin, być może w filmach i telewizji. Możesz nawet znać kilka osób, które są dyrektorami artystycznymi. Ale czy wiesz, co dyrektor artystyczny robi z dnia na dzień? Oto podsumowanie jednej z najbardziej pożądanych ról w agencji reklamowej.

Opis pracy:

Dyrektor artystyczny (powszechnie znany jako AD) zwykle działa ręka w rękę z copywriterem. Razem są odpowiedzialni, jako zespół, za koncepcję i tworzenie każdego możliwego rodzaju kampanii reklamowej.

Jednak zadaniem AD jest kierowanie wizualnymi elementami kampanii. Niezależnie od tego, czy projektuje reklamy, strony internetowe, nośniki zewnętrzne i broszury dla agencji reklamowej w imieniu swoich klientów, AD poinstruuje zespół projektantów, aby zrealizował swoją wizję. Niektóre AD również dostają się w swoje ręce, wytwarzając wiele elementów osobiście. AD tworzy, a następnie utrzymuje wizualny wygląd wszystkich prac na koncie, upewniając się, że materiały marketingowe klienta są wizualnie wciągające, a komunikat sprzedaży jest jasny.

W świecie coraz bardziej napędzanym ekranami komputerowymi i telefonami komórkowymi wizualny element marketingu stał się jeszcze ważniejszy, podnosząc znaczenie AD. Dobry dyrektor artystyczny przekłada strategię marketingową na język wizualny, który przemawia do docelowych odbiorców i wyraża wartość marki.

Często przy tworzeniu stron internetowych z wieloma aplikacjami i stronami, AD będzie współpracować z programistą lub projektantem doznań użytkownika, aby zapewnić bezproblemową współpracę grafiki i technologii witryny w celu osiągnięcia pożądanego celu.


Zakres wynagrodzeń:

Pomiędzy 65 355 a 125 451 USD dla dyrektorów artystycznych z co najmniej pięcioletnim doświadczeniem. Wiele AD zarabia jednak więcej niż ta najwyższa liczba, jeśli bierzesz pod uwagę doświadczenie, korzyści, premie i lokalizację. Również starsi dyrektorzy artystyczni pracujący w studiach telewizyjnych i filmowych na rynkach takich jak Nowy Jork czy Los Angeles zarabiają zwykle ponad 150 000 USD rocznie.


Specjalne umiejętności:

Edukacja i trening:

Większość stanowisk dyrektora artystycznego wymaga stopnia licencjata z zakresu reklamy, projektowania, grafiki i / lub związanego z nim doświadczenia. Agencje zwykle proszą o co najmniej trzyletnie doświadczenie i wiele osób prosi o przynajmniej siedmioletnie doświadczenie w reklamie lub projektowaniu.

Typowy dzień:

Typowe nieporozumienia i sugestie:

Ludzie nie zdają sobie sprawy, że dyrektorzy artystyczni często odpowiadają za całościowe koncepcje kampanii, rozwijanie nagłówków i sugerowanie haseł, a także rozwijanie wizerunku.

Mimo, że pomaga to w rysowaniu, wielu dyrektorów artystycznych to słabi ilustratorzy, którzy zamiast tego polegają na umiejętnościach komputerowych i fotografii, aby przekazać wiadomość. Poza tym zadaniem AD jest wybór ilustratorów, jeśli układ tego wymaga.

Niektóre agencje, zazwyczaj te większe, będą wymagać tytułu licencjata ze szczególnym uwzględnieniem projektowania, sztuk plastycznych, grafiki lub komunikacji. Inne agencje ocenią Twoje doświadczenie zawodowe i / lub zaakceptują tytuł licencjata w innych dziedzinach.

Aby dostać się do drzwi i nawiązać kontakty, możesz zgłosić się do agencji reklamowej . Po ukończeniu college'u, jeśli nie możesz wylądować, zbuduj portfel przez freelancing dla agencji lub bezpośrednio dla klientów. Portfolio wspaniałych koncepcji i projektów może przezwyciężyć brak doświadczenia.

Fringe korzyści:

Dyrektorzy artystyczni nie mają typowej pracy w wieku 9-5 lat i chociaż może to oznaczać długie godziny, oznacza to również wiele korzyści.

Art Directory podróżują po całym świecie, kierując wizją swojego zespołu na sesjach zdjęciowych i sesjach wideo. Dyrektorzy artystyczni są często pierwszymi, którzy zostali zaproszeni do wzięcia udziału w otwarciu galerii lub premierze filmów, ponieważ ich ekspertyzy wizualne dają świetne opinie. A wynagrodzenie ... jest bardzo dobre.