Profil dyrektora ds. Produkcji agencji reklamowych

Czym jest dyrektor produkcji i co robi?

Pod koniec dnia agencja reklamowa produkuje produkt. Może to przybierać różne formy, czy to w formie drukowanej, w telewizji czy w radiu, w Internecie , na urządzeniach przenośnych , na zewnątrz lub w innym miejscu, gdzie można umieścić reklamę. Jest to praca dyrektora produkcji (czasami nazywana "dyrektorem produkcji mediów" lub "dyrektorem produkcji prasowej"), aby reklamy trafiały do ​​tych konkretnych miejsc.

Pracując ramię w ramię z działem kreatywnym , mediami , ruchem (który jest czasem częścią produkcji) i działami kont , dyrektor produkcji zarządza zespołem wykwalifikowanych specjalistów ds. Produkcji, którzy są ekspertami w tworzeniu i publikowaniu wszelkiego rodzaju reklam.

Jeśli jest to przesyłka bezpośrednia, może wymagać specjalnego wykonania czegoś. Jeśli jest to billboard, może wymagać unikalnego miejsca docelowego lub niestandardowej wersji. Jeśli jest to spot telewizyjny, dyrektor produkcji może nadzorować wszystkie aspekty produkcji, w tym casting, set builds, garderobę, pozwolenia i wiele innych.

Mówiąc krótko, to dyrektor produkcji jest odpowiedzialny za zapewnienie wizji działu kreatywnego, a klient jest ożywiony w najlepszy możliwy sposób, jednocześnie upewniając się, że budżet i terminy są spełnione.

Zakres wynagrodzeń

Jak można się spodziewać, dyrektor produkcji nadzoruje zespół wykwalifikowanych osób i ma bogatą wiedzę i doświadczenie. W tym celu dyrektorzy produkcyjni mają średni dochód w wysokości 136,331 USD, dolny krąg to 99,666 USD, a najwyższy hrabia - 176,293 USD. Po dodaniu premii i korzyści mediana Salary.com wyniesie 212,710 $.

Jest to jedno z najbardziej zrekompensowanych miejsc pracy w agencji, ale wiąże się z ogromną presją, a Ty musisz być dostępny w dzień iw nocy, 7 dni w tygodniu, aby upewnić się, że potrzeby agencji i klienta są spełnione.

Specjalne umiejętności

Dyrektorzy produkcji muszą być świetnymi liderami i motywatorem ludzi.

Muszą także doskonalić się w rozwiązywaniu problemów i być dobrym w negocjacjach. Wielu dyrektorów produkcji będzie musiało targować się z dostawcami, aby uzyskać ceny, z których skorzystają zarówno agencja, jak i klient. Będą również musieli znaleźć twórcze rozwiązania niektórych z żądań, które z nich składają, zarówno przez dział kreatywny, jak i media.

Edukacja i trening

Każda praca na tym poziomie wymaga wysokiego poziomu doświadczenia zawodowego, oprócz zwykłych kwalifikacji akademickich. Jako dyrektor produkcji powinieneś mieć minimum stopień licencjata w pokrewnej dziedzinie, w tym biznes, marketing, sztukę, projektowanie, a nawet inżynierię. To będzie twoje praktyczne doświadczenie w agencjach, które będą miały największe znaczenie dla twojego przyszłego pracodawcy.

Typowy dzień

Nie oczekuj, że będziesz siedzieć przy biurku, przesuwając papiery i przeglądając Internet. Dyrektor produkcji ma gorączkową pracę i często można go zobaczyć, przechodząc od działu do działu, aby uzyskać informacje, pokazać próbki lub zameldować się za pomocą kreacji i mediów. Oto, co typowy dzień może obejmować:

Zdobywanie pracy

Na tym poziomie agencje mogą poszukiwać dyrektora produkcji za pomocą headhuntera lub za pośrednictwem poczty pantoflowej. To kluczowa rola w agencji i wymaga wielu lat doświadczenia, wraz z towarzyszącymi sukcesami. Możesz być w stanie pracować na stanowisku, najpierw jako młodszy w dziale produkcji, potem menedżer i wreszcie dyrektor.

Fringe korzyści

Największymi korzyściami są podróże i bycie usatysfakcjonowanym przez sprzedawców, którzy chcą biznesu agencji. Dyrektorzy produkcyjni są ciągle zapraszani na kolacje i imprezy przez drukarzy, kupujących media i innych dostawców, którzy chcą być w agencji.

Nie możesz przyjmować łapówek ani "prezentów", ale często dostaniesz bilety na pokazy, wydarzenia sportowe, a nawet karnety narciarskie, gdy sprzedawca znajdzie się w książkach. Mogą one i powinny zostać przekazane pracownikom agencji. Będziesz także mógł podróżować po różnych fotografiach w całym kraju, a nawet na całym świecie, a także uczestniczyć w konferencjach. Wynagrodzenie to także bardzo dobra korzyść z pracy.