Agencja reklamowa Profil kierownika ruchu

Co to jest Traffic Manager i co robi?

W agencjach reklamowych istnieje kilka działów, które muszą efektywnie współpracować, aby spełnić żądania klientów. Każde stanowisko pracy, które wchodzi do agencji, musi przepływać przez te działy w terminie, a zadaniem kierownika ruchu jest upewnienie się, że tak się dzieje.

Zarządzający ruchem utworzy szczegółowe harmonogramy, wyznaczy terminy na każdym etapie projektu, a także zadba o to, aby praca była równo i sprawiedliwie rozdzielana pomiędzy zespoły kreatywne i inne działy.

Jeśli agencja zajmie zbyt dużo pracy, a zasoby są za mało, zarządzający ruchem może współpracować z usługami kont i działem kreatywnym w celu przesunięcia terminów lub wynająć dodatkową pomoc w postaci freelancerów i tymczasowych wykonawców. Kierownik ruchu będzie stale monitorował ten proces, często za pomocą systemu traffickingu, i będzie mógł dokonywać odpowiednich korekt.

Kierownik ruchu może również ściśle współpracować z dyrektorem ds. Mediów w celu ustalenia strategii budżetowania mediów i umieszczania reklam. Gdy kierownik ruchu wykona swoją pracę poprawnie, zostanie uznany za cichego bohatera. Wszystko działa sprawnie, ze względu na harmonogram i wkład, a klient jest szczęśliwy. Kiedy kierownik ruchu wykonuje słabą pracę, wszyscy zauważają. Terminy nie są dotrzymywane, wypłacane są opłaty za pośpiech, zespoły są przepracowane, a klienci mogą opuścić agencję z powodu bałaganu logistycznego. To bardzo ważna rola.

Możesz także oczekiwać pracy do późna, przyjść wcześniej i być dostępnym w weekendy.

Zakres wynagrodzeń

Podobnie jak w przypadku każdej pozycji w reklamie, wynagrodzenia różnią się znacznie w zależności od lokalizacji i doświadczenia. Jednak według Salary.com, mediana wynagrodzenia podstawowego dla typowego menedżera ruchu reklamowego wynosi 74.145 USD, a najniższy poziom to 51.992 USD, a najwyższy poziom to 105 153 USD.

Biorąc pod uwagę premie i korzyści, mediana tej liczby wzrasta do 108 598 $. Jest to dobrze płatna praca, ale oczywiście wiąże się z presją, której można się spodziewać po takim rodzaju wynagrodzenia.

Specjalne umiejętności:

Kierownicy ruchu są bardzo zorganizowani i szczegółowo zorientowani. Jako menedżer ruchu będziesz musiał prowadzić ludzi i zespoły w krótkich terminach i będzie musiał być spokojny pod presją. Powinieneś być osobą-człowiekiem, ponieważ wiele twoich codziennych obowiązków obraca się wokół interakcji z różnymi członkami każdego działu. Powinieneś być dobry w rozwiązywaniu problemów, a także być biegły w oprogramowaniu do zarządzania ruchem.

Edukacja i trening

Od kierownika ruchu oczekuje się uzyskania tytułu licencjata z zakresu reklamy, marketingu lub innej dziedziny związanej z biznesem. Jednak, jak to często bywa, brane pod uwagę będą duże doświadczenie agencji, zwłaszcza w zarządzaniu ruchem lub zarządzaniu projektami.

Typowy dzień

Praca kierownika ruchu nie jest łatwa. Każdego dnia może zaistnieć potrzeba zaplanowania kilkudziesięciu nowych projektów, a obowiązkiem managera ruchu jest zapewnienie płynnego działania pomimo ciągłych zmian i wymagań agencji. W danym dniu kierownik ruchu:

Zdobywanie pracy

Menedżerowie ruchu zaczynają od dołu i idą w górę. Nie dostaniesz roli menedżera ruchu na świeżym powietrzu, chyba że jest to bardzo mała agencja z zaledwie garstką pracowników. Najprawdopodobniej będziesz zatrudniony jako asystent obecnego menedżera ruchu i pomożesz zaplanować projekty, porozmawiasz z klientami i pracownikami agencji oraz zaktualizujesz zarządcę ruchu o raporty o stanie.

Fringe korzyści

Menedżer ruchu odgrywa ważną rolę w agencji reklamowej i jako taki będzie traktowany jako wartościowy dla firmy. Oznacza to, że możesz spodziewać się regularnych seminariów szkoleniowych, podróży do miejsc, aby pomóc w planowaniu i mieć głos w sposobie obsługi agencji. Kierownicy ruchu często stają się dyrektorami firm.