Co zrobić, gdy oferta pracy zostanie wstrzymana

Często zdarza się, że pracodawcy poszukują kandydatów i przeprowadzają wywiady tylko po to, aby wstrzymać proces przed złożeniem oferty.

Co zrobić, gdy oferta pracy zostanie wstrzymana

Kandydaci mogą być lub nie być informowani o tym, dlaczego oferta została wstrzymana, ale przyczyny mogą wahać się od nieprzewidzianych obaw budżetowych i nieoczekiwanej restrukturyzacji do zmiany serca przez zasiedzianego pracownika w związku z opuszczeniem firmy.

Co powinieneś zrobić, jeśli otrzymasz ofertę pracy , ale potem powiedziano ci, że jest wstrzymana? Najpierw zapytaj pracodawcę, czy istnieją ramy czasowe dla określenia statusu pracy, aby dowiedzieć się, kiedy można podjąć decyzję. W trakcie dyskusji pozwól przedstawicielowi firmy wiedzieć, że jesteś bardzo zainteresowany pracą i chciałbyś otrzymywać dalsze uwagi.

Pod koniec okresu podanego przez pracodawcę skontaktuj się ze swoim przedstawicielem w firmie. Jeśli nie podano czasu, poczekaj około trzech tygodni na obserwację.

Jak śledzić

Twoja korespondencja uzupełniająca powinna zazwyczaj być e-mailem, chyba że pracodawca zasugerował telefon, aby uniknąć zastraszania kontaktu.

Twoja uwertura może być określona jako "sprawdzanie" statusu wyszukiwania i powinna zawierać stwierdzenie potwierdzające ciągłe zainteresowanie. Możesz rozważyć dostarczenie nowych informacji o potencjalnym zainteresowaniu, takich jak dodatkowa certyfikacja, przyznanie lub osiągnięcie.

Jest to powszechne dla osób poszukujących pracy, które otrzymały pozytywne sygnały, że są preferowanym kandydatem do zatrzymania poszukiwania pracy. To nie jest dobry pomysł. Powinieneś kontynuować aktywne poszukiwanie innych ofert pracy, dopóki nie uzyskasz ostatecznej oferty pracy. W ten sposób nie stracisz rozmachu podczas poszukiwań, odkąd praca nie może się zmaterializować.

Czytaj więcej

Jak ocenić ofertę pracy
Co robić, gdy oferta pracy zostanie wycofana
Czy pracodawca może wycofać ofertę pracy, jeśli złożę ofertę wzajemną?