Porady dotyczące wynagrodzeń negocjacyjnych (jak uzyskać lepszą ofertę)

Jak negocjować pakiet kompensacyjny

Zanim rozpoczniesz negocjacje płacowe z potencjalnym pracodawcą, musisz dowiedzieć się, ile warta jest praca - i ile twoich umiejętności i doświadczenia są warte dla pracodawcy. Poświęć trochę czasu na zbieranie pensji na długo przed rozpoczęciem dyskusji na temat wynagrodzenia. W ten sposób będziesz przygotowany do przedstawienia swojej sprawy i przedstawienia oferty realistycznej i rozsądnej.

Jakie są negocjacje płacowe?

Negocjacje płacowe obejmują omówienie oferty pracy z potencjalnym pracodawcą w celu wynegocjowania pakietu wynagrodzeń i świadczeń zgodnego z rynkiem (i miejmy nadzieję, że spełnia on lub przekracza Twoje potrzeby).

Najbardziej produktywne negocjacje płacowe występują między ludźmi, którzy zdają sobie sprawę, że mają wspólny cel: zapewnić pracownikowi odpowiednie wynagrodzenie za jego umiejętności i doświadczenie. Negocjacje nie muszą być kontrowersyjne i nikt nie musi być agresywny. Jeśli jesteś niechętnym negocjatorem, możesz pamiętać, że jesteś po tej samej stronie.

Negocjacje mogą obejmować wszystkie aspekty rekompensaty, w tym wynagrodzenie, premie, opcje na akcje, świadczenia, korzyści, czas wakacji i inne.

Porady dotyczące wynagrodzeń negocjacyjnych

 1. Zaczekaj na odpowiedni czas. Kiedy już wiesz, co powinieneś zarabiać, jak go zdobyć? Zacznij od bycia bardzo cierpliwym. Przeprowadzając wywiady na nowe stanowisko, staraj się nie rekompensować, dopóki pracodawca nie złoży ci oferty.
 2. Oprzyj się, wyrzucając pierwszy numer. Jeśli zapytano Cię, jakie są Twoje wymagania dotyczące wynagrodzenia , powiedz, że są one otwarte w zależności od pozycji i ogólnego pakietu wynagrodzeń. Możesz też poinformować pracodawcę, że chcesz wiedzieć więcej na temat obowiązków i wyzwań związanych z pracą przed omówieniem wynagrodzenia. (Oto porady dotyczące odpowiedzi na pytania dotyczące wywiadu na temat oczekiwań dotyczących wynagrodzenia ).
 1. Oprzyj swoje żądanie wynagrodzenia na danych. Jeśli jesteś zmuszony podać numer, podaj zakres wynagrodzeń na podstawie badań przeprowadzonych z góry. Skorzystaj z tych badań, aby poinformować swoją technikę negocjacji. Porozmawiaj o tym, co jest odpowiednie do tej roli, na podstawie Twojego doświadczenia i tego, co masz do zaoferowania. Oprzyj się pokusie porozmawiania o swoich osobistych potrzebach finansowych.
 1. Nie spiesz się. Po otrzymaniu oferty nie musisz jej od razu akceptować (ani odrzucać). Proste "muszę to przemyśleć" może spowodować wzrost oryginalnej oferty.
 2. Zastanów się, że nie. Jeśli masz ambiwalentne podejście do stanowiska, "nie" może zaoferować ci lepszą ofertę. Odrzuciłem stanowisko, o którym wiedziałem, że nie chcę, bez względu na wynagrodzenie, i otrzymałem trzy kolejne rozmowy telefoniczne podnoszące pakiet odszkodowań.
 3. Ale nie odrzucaj pracy, której potrzebujesz lub potrzebujesz. Bądź jednak ostrożny, jeśli zdecydowanie potrzebujesz tej nowej pracy, istnieje ryzyko, że pracodawca może zaakceptować twoją rezygnację z pozycji i przejście do następnego kandydata.
 4. Negocjuj korzyści. Zastanów się, czy istnieją świadczenia pracownicze i dodatki, które mogą podlegać negocjacjom , nawet jeśli wynagrodzenie nie ma miejsca.

Kalkulatory wynagrodzeń i czeków

Kiedy zastanawiasz się nad ofertą pracy, ważne jest, aby wiedzieć, jakie będą twoje zarobki netto . Możesz użyć tych darmowych kalkulatorów wynagrodzeń i wypłat, aby oszacować, ile sprowadzisz do domu w swojej wypłacie:

Negocjowanie podwyżki

 1. Przygotować. Jeśli jesteś obecnie zatrudniony i chcesz podwyżkę, zacznij od przygotowania. Zbierz informacje o ankiecie wynagrodzenia , najnowsze oceny wydajności, które dokumentują Twoją pracę i wszelkie inne istotne informacje. Bądź świadomy polityki firmy dotyczącej odszkodowań. Niektórzy pracodawcy są ograniczeni ograniczeniami budżetowymi i mogą podnosić ceny tylko o określonych porach roku, niezależnie od okoliczności.
 1. Masz jasne wyobrażenie o tym, czego chcesz. Określ zakres wynagrodzeń , którego szukasz, i uzasadnienie wzrostu, i przygotuj się do sprawdzenia wraz ze swoim przełożonym.
 2. Bądź elastyczny. Czy rozważyłbyś dodatkowe tygodnie urlopu zamiast podwyżki? Znam kogoś, kto regularnie bierze czas wolny zamiast pieniędzy, a teraz ma sześć wakacyjnych tygodni w roku.
 3. Poproś o spotkanie z przełożonym, aby omówić wynagrodzenie. Przedstaw swoją prośbę, popartą dokumentacją, spokojnie i racjonalnie. Nie proś o natychmiastową odpowiedź. Twój szef najprawdopodobniej będzie musiał omówić to z Działem Personalnym i / lub innymi kierownikami firmy.

Pomimo dołożenia wszelkich starań, po prostu nie ma wystarczającej ilości pieniędzy w budżecie, aby podnieść Twoją ofertę płacową lub pakietową. Firma może również nie chcieć tworzyć nierówności płacąc jedną osobę więcej niż inni na podobnym stanowisku.

W takim przypadku możesz przynajmniej wiedzieć, że próbowałeś. Dodatkowo, jeśli jest to praca, którą naprawdę myślisz, że pokochasz, zastanów się, czy kultura firmy, korzyści i sama praca są tego warte - bez względu na wynagrodzenie.

Oto więcej wskazówek i porad dotyczących tego, jak poprosić o podwyżkę, oraz o 10 najlepszych i nieupoważnionych próśb o podwyżkę .

Więcej o negocjacjach: czego nie mówić, gdy negocjujesz wynagrodzenie | Jak negocjować datę początkową