5 typowych błędów reklamowych popełnianych przez małe firmy

Unikaj tych błędów w przypadku udanej kampanii

Duży błąd. Getty Images

Błędy reklamowe są powszechne, od operacji mom and pop po największe wielonarodowe korporacje (wystarczy spojrzeć na monstrum Pepsi Kendall Jenner ). Chociaż niektóre błędy można przypisać pechowi, niezdecydowaniu lub po prostu głuchoniemu, niektóre z nich sprowadzają się do zwykłego braku przygotowania i badań. Jako właściciel małej firmy możesz nie mieć pieniędzy i zasobów firmy z listy Fortune 500, ale to nie znaczy, że nie możesz zostać zapięty.

Oto 5 błędów, których powinieneś unikać, aby stworzyć naprawdę udaną kampanię reklamową.

1. Nie ma solidnego planu biznesowego i / lub marketingowego

Tuż za bramą jest to jeden z największych błędów, jakie możesz popełnić. Jeśli nie znasz modelu biznesowego i jak chcesz go sprzedać, to w jaki sposób każdy będzie wiedział, na co odpowiedzieć? Tak, możesz mieć coś szorstkiego napisane na papierze, gdzieś. W głębi duszy wiesz, gdzie chcesz iść i jak chcesz się tam dostać. Ale to nie wystarczy.

Usiądź i zajmij kilka godzin, a nawet dni, poznając tajniki swojej firmy . Jakie są potencjalne blokady dróg? Jakie kamienie milowe chcesz osiągnąć i kiedy spodziewasz się zysku? Takie postępowanie nie tylko pomoże ci sformułować plan marketingowy, ale także będzie miało kluczowe znaczenie dla nowych możliwości inwestycyjnych. Po prostu obejrzyj kilka odcinków Shark Tank i zobacz, jak szybko przedsiębiorcy bez biznesplanu zostaną wyrzuceni na krawężnik.

2. Przesłanie to wszystko mnie, mnie, mnie ...

Nic dziwnego, że popełniono ten błąd. W końcu wielu właścicieli małych firm wylewa krew, pot i łzy do start-upu i są z tego dumni. Teraz chcą powiedzieć światu, jak niesamowity jest ten nowy produkt lub usługa. I to jest wielki błąd.

Nikt nie dba o to, jak dobry jest twój produkt. Nikogo nie obchodzi, że masz niesamowitą nową usługę. Nikt nie może się doczekać kolejnych wiadomości o sprzedaży, a na pewno nie obchodzi ich, że mówisz, że jesteś inny. Wszystko, co chcą wiedzieć, to, co w nich jest. W jaki sposób zaoszczędzi im to czasu lub pieniędzy? Jak poprawi to ich życie? Jak będą w stanie wydać tylko trochę pieniędzy, aby uzyskać ogromną satysfakcję z powrotu. Złóż wiadomość na ich temat. Użyj " ty " i "twój" w swoich polach. Skoncentruj się na swoich potrzebach i będą kupować, jeśli masz sposób, aby je rozwiązać.

3. Firma nie jest odpowiednio przygotowana dla klientów

Oto problem z doskonałym produktem połączonym z doskonałą reklamą - działa. I działa tak dobrze, że może całkowicie zaskoczyć małą firmę, przeładowując ją zamówieniami, które powodują przerażające pierwsze doświadczenie dla klienta . Nagle twój świetny produkt zostaje zniszczony przez zepsutą stronę internetową, zamówienia, które wymagają miesięcy, a obsługa klienta jest przytłoczona i stale zaangażowana.

Nie chcesz być ofiarą własnego sukcesu. Więc najpierw wykonaj miękki start i upewnij się, że jesteś w pełni przygotowany na napływ nowych firm. Testuj, testuj i testuj ponownie. Spróbuj rozbić witrynę (i, mam nadzieję, masz już w pełni funkcjonalną witrynę e-commerce gotową do użycia).

Całkowicie kopnij opony, zanim rozpoczniesz o wiele większą kampanię. Jeśli tego nie zrobisz, możesz uzyskać setki negatywnych recenzji, zrażających klientów, którzy nigdy nie wrócą.

4. Docelowy odbiorca nie jest zidentyfikowany

Możesz myśleć, że każdy może korzystać z Twojego produktu lub usługi, ale reklamy dla wszystkich nie są reklamowane nikomu. Całkowite marnowanie czasu i pieniędzy na wyrzucenie kampanii o szerokim celu. Wyobraźcie sobie ekipę rybacką tworzącą masywną sieć i wrzuconą do jakiejś przypadkowej części oceanu. Czy dostaną to, czego chcą? Czy wtedy dostaną nawet wszystko, co mogą sprzedać na rynku? Możliwe, że dużo złapią, ale tylko ułamek będzie przydatny.

To samo dotyczy twojego marketingu. Musisz wiedzieć, kogo celować. Oznacza to analizę danych demograficznych , grup fokusowych, aby uzyskać informacje zwrotne na temat produktu lub usługi, które chcesz sprzedać, i udoskonalenie tych wyników.

Chcesz poznać płeć, wiek, zawód, hobby i dochód ludzi, którzy najprawdopodobniej kupią od ciebie. Użyj lasera, aby je uzyskać. Po ustaleniu sprzedaży dla tej mniejszej grupy odbiorców, wiadomość ustna rozprzestrzeni się, a Ty możesz poszerzyć sieć ... nieznacznie.

5. Konkurencyjny krajobraz jest ignorowany

Jest bardzo mało prawdopodobne, aby Twoja firma była wyjątkowa. Tak, być może wprowadziłeś coś wyjątkowego lub stworzyłeś większą, lepszą pułapkę na myszy. Ale gdy dojdzie do pchnięcia, pojawi się przeciwko wielu innym firmom oferującym zasadniczo te same produkty lub usługi, które oferujesz. A jeśli nie wiesz tego z wyprzedzeniem, bez wątpienia zagubisz się w bałaganie.

Spójrz na wszystko, co robią twoi najbliżsi konkurenci. Spójrz na reklamy i kampanie społeczne, które tworzą odstające marki w Twojej branży. Co oni obiecują? Do kogo dążą? Czy istnieje luka na rynku, którą możesz wypełnić? Klub Dollar Shave nie był niczym nowym ... firmą sprzedającą brzytwy na rynku zdominowanym przez wielkie marki i zręczne kampanie. Ale Dollar Shave Club stworzył reklamę tak oburzającą, szczerą i zabawną, że stała się wirusowa i stworzyła nocny sukces. Gdyby próbowali sprzedawać mężczyznom w taki sam sposób, jak Schick i Gillette, zniknęliby w zapomnieniu . Zamiast tego, kwitną.

Znajdź swój kąt. Wyróżnij się. Jeśli nie wygląda jak reklama dla twojej branży, gratulacje ... możesz być na tyle inny, żeby się wyróżniać. Więc ucz się na tych pięciu błędach i rozpocznij kampanię, która naprawdę zmieni twój biznes.