Jak reklamy zginają prawdę, aby przyciągnąć uwagę.

Obraz przez Getty Images

Kłamać .

Jest to jedna z rzeczy, których nas uczono nigdy nie robić (chyba, że ​​ratujemy czyjeś uczucia). Jednak po kilku tygodniach w agencji reklamowej ludzie są za to wynagradzani.

OK, to nie leży w tradycyjnym znaczeniu tego słowa. Ale jest wiele różnych sposobów na kłamstwo, a profesjonalni reklamodawcy dobrze o tym wiedzą. Zawierają:

Przykłady powszechnych kłamstw używanych w reklamie

Zobaczysz złe reklamy od gorszych agencji, a oni będą kłamać lub dążyć do wprowadzenia w błąd w najbardziej skomplikowany sposób. Niektóre miejsca przechodzą cienką granicę między legalną a nielegalną, wykorzystując wszelkie luki prawne, aby uniknąć ścigania.

Są to reklamy, w których pojawiają się zbrodnie o charakterze copywriting, takie jak:

To są "kłamstwa", które reklamodawcy powiedzą. Nie łamią żadnych praw, po prostu mieszają się z językiem. Ale kłamstwa i obawy są szybko obalane i spowodują bardzo złą karmę dla marki. Wyobraź sobie, że marki mówią takie rzeczy jak:

To po prostu zostawia reklamodawców szeroko otwarte na procesy sądowe i przerażonych klientów. Wszystko, co rażąco nieprawdziwe, zostanie odkryte, a dzięki ustnie marka zostanie rozerwana na strzępy.

Reklama wygina prawdę, ale zazwyczaj jest tak przesadzona, że nikt nigdy nie wierzy, że jest czymś innym niż rozrywką. Od rozmów krokodyli do samochodów jeżdżących po suficie, po prostu oszałamiające, aby przyciągnąć uwagę klientów.