Praca w przemyśle gier wideo

Dzisiejsze nastolatki - 13 do 17-latków (Gen Z) - tworzą 27% wszystkich graczy. Jedno pokolenie przed nimi to pokolenie milenium (od 18 do 34 lat), które reprezentuje 29% wszystkich graczy ("Jak różne pokolenia grają w gry wideo, od platform do gatunków." [A] listdaily). Jeśli jesteś członkiem któregokolwiek z tych pokoleń, być może myślałeś, a nawet marzyłeś o karierze w branży gier wideo. Na szczęście istnieje wiele opcji do wyboru, zarówno po stronie technicznej, jak i biznesowej tej branży, które wykorzystają Twoją pasję do gier.

Praca techniczna w przemyśle gier wideo

Projektanci gier

Na szczycie listy wymarzonych zadań dla graczy jest projektant gier wideo. Ci, którzy pracują w tym zawodzie, wymyślają koncepcje, które ostatecznie stają się grami wideo. Widzą, że te pomysły zostaną zrealizowane poprzez rozwijanie fabuł i postaci, a następnie poprowadzenie ich przez produkcję. Współpracują z innymi członkami zespołu programistów, w tym artystami, programistami i inżynierami dźwięku. Tytuły prac obejmują projektanta gier, głównego projektanta i projektanta poziomów.

Jako jedna z najbardziej pożądanych pozycji wszystkich gier wideo, konkurencja jest sztywna. Być może będziesz musiał zdobyć doświadczenie przez kilka lat pracy w innych rolach.

Deweloperzy oprogramowania i programiści komputerowi

Twórcy oprogramowania i programiści komputerowi wdrażają wizje twórców gier dla swoich produktów końcowych. Projektanci tworzą oprogramowanie, które sprawia, że ​​gry wideo działają tak, jak chcą tego projektanci.

Programiści tworzą kod, który przekształca te projekty w instrukcje, które mogą odczytać systemy gier wideo.

Animatorzy i inni artyści

Jako integralna część zespołu zajmującego się tworzeniem gier wideo animatorzy i inni artyści sprawiają, że gry wideo ożywają wizualnie. Za pomocą specjalistycznego oprogramowania animatorzy tworzą serię zdjęć, które tworzą obrazy w grze wideo, w tym postaci i środowisko.

Artyści projektują również opakowania, które wyróżniają gry na półkach sklepowych.

Inżynierowie dźwięku

Inżynierowie dźwięku używają komputerów i sprzętu elektrycznego do tworzenia ścieżek dźwiękowych do gier wideo. Są odpowiedzialni za wszystko, co słyszysz podczas grania. Dają głos postaciom, tworzą efekty dźwiękowe i nagrywają muzykę w tle.

Pisarze

Pisarze wypełniają wiele ról w branży gier wideo. Scenarzyści tworzą historie, na których oparte są gry i piszą dialog dla postaci. Twórcy techniczni tworzą towarzyszącą dokumentację i instrukcje.

Tłumacze ustni i pisemni

Interpretatorzy konwertują dialog znaków na inne języki. Tłumacze zmieniają instrukcje i inną dokumentację z oryginalnych języków na inne. Ich praca umożliwia firmom wprowadzanie gier na rynek międzynarodowy.

Testery gier wideo

Testerzy gier zapewniają kontrolę jakości (QA) dla firm produkujących gry wideo. Upewniają się, że gry działają poprawnie, a instrukcje i dokumentacja są jasne. Identyfikują problemy i błędy i zgłaszają swoje wnioski projektantom i programistom.

Specjaliści pomocy technicznej

Specjaliści od wsparcia technicznego są ogniwem łączącym firmy gier wideo z opinią publiczną.

Pracownicy dzwonią do centrów obsługi, gdzie pomagają klientom, którzy mają problemy z obsługą gier i związanego z nimi sprzętu. Specjaliści pomocy technicznej odpowiadają na pytania przez telefon, czat online i pocztę e-mail.

Oferty pracy w branży gier wideo

Producenci

Producenci gier wideo mają skłonność do biznesowych i finansowych szczegółów związanych z opracowywaniem produktów i przygotowaniem ich do wprowadzenia na rynek dla konsumentów. Nadzorują oni cały personel i utrzymują produkcję gier w ramach ograniczeń czasowych i budżetowych.

Menedżerowie ds. Marketingu

Menedżerowie ds. Marketingu koordynują działania marketingowe wydawców gier wideo. Formułują strategię sprzedaży swoich produktów konsumentom, w tym decydują, gdzie będą je sprzedawać i jak będą je promować.

Analitycy badań rynkowych

Analitycy badający rynek opracowują ankiety, które wykorzystają do określenia preferencji zakupowych potencjalnych klientów.

Korzystają z gromadzonych danych, aby pomóc wydawcom gier wideo decydować, jakie produkty i usługi sprzedawać, ile za nie płacić oraz gdzie i jak je sprzedać.

Przedstawiciele handlowi

Przedstawiciele handlowi sprzedają gry wideo hurtownikom lub sprzedawcom detalicznym w imieniu wydawców. Potrzebują rozległej wiedzy na temat produktów, branży gier wideo i potencjalnych klientów.

Gdzie uzyskać więcej informacji o karierze gier wideo

Źródła:

Odkryj więcej karier według branży lub branży