Dowiedz się, jak sprzedawać reklamy w czasopismach

Z pozoru sprzedawanie ogłoszeń w czasopismach nie różni się zbytnio od sprzedaży reklam prasowych. Chociaż obie są formą mediów drukowanych, sprzedaż reklam w czasopismach może być bardziej podobna do sprzedaży reklam telewizyjnych z kilku kluczowych powodów. Jeśli prowadzisz sprzedaż reklam w czasopismach, musisz znać specyfikę sprzedaży, aby kupić klienta.

Reklamy czasopism pozwalają firmom skupić się na ich wizerunku

Podobnie jak w przypadku telewizji, reklamy w czasopismach skupiają się na prezentacji wizualnej.

Zdjęcie, użyte kolory, wybrany typ czcionki - te wybory mają ogromną różnicę w niepisanej wiadomości wysyłanej do czytelników przez reklamę w czasopiśmie. Kampania reklamowa w czasopismach ma dużą siłę przekonywania ludzi do kupowania produktów.

Fakt ten można sprzedać klientowi jako przewagę nad innymi mediami. Reklama w gazetach nie ma takiego samego efektu wizualnego - nie jest tak błyszcząca i często znajduje się na stronie z innymi reklamami lub wiadomościami, które rywalizują o oczy czytelników. Telewizja ma wpływ, ale efekty wizualne mijają w mgnieniu oka. Nie przyciągają uwagi jak reklama w czasopismach.

Czytelnicy magazynu spojrzeć na cały problem

Czytelnik magazynu, zwłaszcza subskrybent, prawdopodobnie przejrzy każdą stronę wydania, w przeciwieństwie do czytelnika gazety, który może odrzucić wszystkie części. Oznacza to, że reklama w czasopismach może być widoczna dla każdej osoby, która zasubskrybuje lub podejmie problem w kiosku.

Uwagę czytelnika magazynu jest najlepiej sprzedającym się punktem, aby podkreślić reklamodawcy.

Wybierz odpowiedni projektant dla reklamy swojego klienta

Kluczem jest stworzenie reklamy, która sprawi, że czytelnik przestanie czytać słowa. Postaraj się dostarczyć potencjalnemu klientowi projektanta reklam, który wyróżnia się na tle mediów drukowanych, a nie internetowych, gdzie potrzeby projektowe są bardzo różne.

W przypadku niektórych kupujących oferta pakietowa obejmująca zarówno reklamy drukowane, jak i online może być atrakcyjna. W takich przypadkach należy posiadać wiedzę na temat internetowych odbiorców czasopisma i dysponować dostępnymi danymi na temat demografii, zasięgu, czasu spędzanego w witrynie i wyświetleń stron. Ponownie upewnij się, że projektant reklam lub projektanci, z którymi współpracujesz, mają doświadczenie z typem reklamy, którą sprzedajesz klientowi.

Reklamy z czasopism Hit cel odbiorców

Jedną z największych zalet reklam w czasopismach jest to, że łatwo mogą pojawić się przed docelową publicznością. Choć gazeta dociera do szerokiego spektrum osób, magazyn jest przeznaczony dla osób, które mają wspólne interesy lub wartości.

Bardzo ważne jest, abyś miał dane demograficzne , które możesz pokazać potencjalnemu nabywcy reklam. Na przykład, chociaż Good Housekeeping i Vogue to dwa czasopisma skierowane do kobiet, ich widownia jest bardzo odmienna. Poznaj przeciętny wiek i dochody swoich czytelników oraz ich typowe zainteresowania poza magazynem.

Aby odnieść sukces, musisz znać markę swojego czasopisma. Decyzje podejmowane w twojej sali konferencyjnej o tym, jak ustawić publikację przeciwko konkurentom w kiosku, zapewniają zrozumienie, którego potrzebujesz w dziale sprzedaży.

Spotkaj się ze swoim personelem redakcyjnym, aby uzyskać pomysły, na których reklamodawcom najlepiej będzie kierować reklamy, zwłaszcza jeśli Twój magazyn jest w fazie przejściowej, by przyciągnąć bardziej pożądaną grupę osób.

Ale jako sprzedawca, szanuj granice między reklamą a redakcją. Aby magazyn lub marka medialna zachowała reputację uczciwą, treści redakcyjne powinny być jasno określone (i nie podlegać wpływom) sprzedaży reklam.

Reklamy w czasopismach mają dłuższe okresy ważności

Z samej swojej natury gazeta codzienna ma ograniczony zakres ważności. Nawet niedzielna reklama prasowa może nie trafić do czytelników od poniedziałku do piątku. Ale reklama w czasopismach może mieć wartość długości bieżącego wydania - tydzień, miesiąc, a nawet dłużej.

Możesz więc powiedzieć potencjalnemu reklamodawcy, jeśli sprzedaż nie spadnie w momencie, gdy pojawi się problem z jej reklamą, nie musisz się martwić.

Więcej osób będzie narażonych na reklamę z każdym dniem. Reklamy w czasopismach mogą być jednym z najbardziej skutecznych sposobów dotarcia do klientów. Jako ekspert ds. Sprzedaży reklam, zademonstruj to potencjalnym klientom, aby zwiększyć swoje zyski i Twoje.