Jak sprzedawać reklamy prasowe firmom handlu detalicznego

Jeśli chcesz wiedzieć, jak sprzedawać reklamy prasowe firmom handlu detalicznego, powinieneś zacząć od sprawdzenia, co może wydawać się jego wadami. Krytycy mogą powiedzieć, że reklama w gazetach nie ma interakcji z mediami online , skwierczenia reklam telewizyjnych lub niskich kosztów reklam radiowych .

Jednak dla wielu firm reklama w gazetach jest najskuteczniejszym sposobem na znalezienie klientów. Jeśli pracujesz dla gazety, upewnij się, że wiesz, jak sprzedać zalety reklam w gazetach, aby nie stracić interesu dla swoich konkurentów na antenie lub online.

Reklamy z gazetami Oferują pełny podział sprzedaży

Sprawdź reklamę telewizyjną salonu samochodowego. W ciągu 30 sekund nadszedł czas, aby naświetlić szczegóły wyprzedaży na wyłączność i mieć wystarczająco dużo czasu, aby poinformować widzów, gdzie można znaleźć samochód. W radiu nie widać nawet samochodów.

Dlatego reklama w gazetach może zwiększyć ruch uliczny dla każdej firmy. Reklama na całą stronę może wyświetlać wszystkie samochody, wraz z cenami i stawkami finansowymi, a także zawierać mapę do salonu dealerskiego. Czytelnik może przestudiować reklamę bez typowego telewizyjnego reklamowego komentatora krzyczącego na nią, by kupiła teraz, zanim będzie za późno.

Możesz sprzedać klienta, wybierając odpowiedni typ reklamy prasowej, aby spełnić jego potrzeby i budżet. Jeśli ten sam klient trafi do stacji telewizyjnej lub radiowej, jego jedynym wyborem jest prawdopodobnie: 10,: 15 lub: 30. Dzięki reklamie w gazetach mogą oni przeanalizować kartę stawek, aby reklamować tylko swoje logo, adres i numer telefonu lub reklamę pełnokolorową, która może uwydatnić cały swój ekwipunek.

W przypadku firm, które dopiero zaczynają reklamować, kupowanie reklamy w wersji drukowanej to bardziej niska decyzja niż podjęcie decyzji o tym, jak wyprodukować skomplikowaną, drogą reklamę telewizyjną. Wykorzystaj tę zaletę, aby uspokoić nerwy i podpisać umowę.

Są idealne do kuponów

Szał kuponowy jest argumentem przemawiającym za tym, aby sprzedać reklamę prasową niechętnemu właścicielowi firmy.

Wiele firm tęskni za zwiększeniem ruchu ulicznego. Umieszczenie kuponu w reklamie drukowanej to idealny sposób, aby zachęcić ludzi do wejścia do ich drzwi.

Reklamy telewizyjne lub radiowe mogą powiedzieć: "Wspomnij o tej reklamie za 5% taniej", ale to nie jest najpewniejszy wzrost natężenia ruchu, ponieważ ma wydrukowany kupon, który trafia do ręki klienta. Dodatkowo firma łatwiej radzi sobie z terminami wygaśnięcia z reklamą drukową niż drobnym drukiem, który leci w reklamie telewizyjnej.

Możliwą korzyścią uboczną dla twojej gazety jest to, że świetna promocja kuponów może w rzeczywistości zwiększyć sprzedaż w kioskach. Wspaniała oferta 20 dolarów od pary dżinsów może sprawić, że niektórzy kupią dwa, pięć lub więcej dokumentów tylko po to, by dostać kupony.

Reklamy prasowe pojawiają się przed publicznością przechwytującą

Największą przeszkodą w jakiejkolwiek formie reklamy jest wyłączenie odbiorców z wiadomości. W radiu słuchacz może przełączać stacje, gdy pojawiają się reklamy. W telewizji reklama staje się nocną przerwą.

Ale nawet zwykły czytelnik gazety przewróci strony i zeskanuje je. Pod warunkiem, że możesz tworzyć przyciągające wzrok reklamy w gazetach, możesz zwrócić uwagę swojego klienta.

To prawda, że ​​w gazecie jest kilka miejsc, które są bardziej pożądane niż inne.

Ale klient może zostać zauważony przez wkładkę do gazety. Kiedy czytelnik wyciąga wkładki ze środka gazety, jej ręce będą na reklamie i nie może powstrzymać się od spojrzenia na nią, zwłaszcza jeśli jest w kolorze.

Reklamy w gazetach mogą nie być tak krzykliwe, jak ich odpowiedniki w Internecie lub w radiu lub telewizji, ale dla klientów zainteresowanych opłacalnym, bezużytecznym podejściem do zwiększenia sprzedaży, nawet obrazy czarno-białe mogą wprowadzić do swoich kas fiskalnych. . Twoim zadaniem jest ich przekonać.