Technologie, które zmieniają sposób działania policji

Jak postęp technologiczny kształtuje zawody karalności

Świat organów ścigania jest teraz zupełnie inny niż wtedy, gdy wszedłem do niego w 2001 roku. W ciągu zaledwie kilku krótkich lat technologia posuwała się naprzód skokowo, zmieniając sposób, w jaki funkcjonariusze policji robią prawie wszystko. Kiedy po raz pierwszy zostałem policjantem, nie mieliśmy nawet komputerów do użycia na naszych stacjach, a tym bardziej w naszych samochodach. Ale postęp technologiczny zmienia prawo.

Niewyobrażalne zostało nie tylko wyobrażone, ale zamanifestowane. I nie ma spowolnienia. Od dronów na niebie po mikrokomputery w naszych okularach, postęp technologiczny obfituje. Oto tylko kilka technologii, już na ulicy lub na horyzoncie, które pomogą policji sprawić, że rzeczy z science fiction staną się faktami naukowymi.

Egzekwowanie prawa w celu użycia dronów na patrolu

Krytycy potępiają ich jako zwiastunów orwellowskiego państwa policyjnego, a la 1984 . Zwolennicy wskazują na ogromny potencjał rozwiązania i zapobiegania przestępczości. Niezależnie od tego, gdzie się kłócicie, faktem jest, że drony są na dobrej drodze, aby stać się oczami na niebie dla funkcjonariuszy organów ścigania.

Bezzałogowe drony mogą pomóc w patrolowaniu dróg i obszarów, których policjanci po prostu nie mogą. Mogą dostarczać informacje w czasie rzeczywistym do dyspozytorów policji i analityków przestępstw, aby urzędnicy mogli uzyskać ważne informacje na temat przestępstw w toku i niebezpiecznych sytuacji, w miarę ich rozwoju.

Może to pomóc im w lepszym planowaniu reakcji i ratowaniu życia.

Ponadto drony mogą przechwytywać wideo i obrazy zbrodni w momencie ich wystąpienia, dostarczając istotnych dowodów w przyszłych postępowaniach sądowych. Wyobraź sobie napad na bank w toku; dron nadzoru może zostać szybko wysłany na obszar i śledzić uciekającego podejrzanego do jego domu lub kryjówki bez jego wiedzy, unikając potencjalnej sytuacji zakładnika lub niepotrzebnych obrażeń.

Jak policja może używać Google Glass, HoloLens i Augmented Reality

Wyobraź sobie oficera patrolującego pieszo. Kiedy idzie ulicą, jego specjalne okulary rejestrują i analizują wszystko, co widzi. Wbudowany ekran zawiera informacje o firmach, domach i pojazdach, na które patrzy, a oprogramowanie do rozpoznawania twarzy dostarcza w czasie rzeczywistym informacji o osobach, które mija, dając mu do zrozumienia, czy ktoś pasuje do opisów BOLO, czy też ktoś, kogo jest blisko, ma wyjątkowy nakaz.

Jeszcze niedawno nie wydawało się to niemożliwe. Jednak wraz z pojawieniem się Google Glass ten scenariusz staje się bardzo realną możliwością. Zarówno oprogramowanie, jak i dane dla takiego scenariusza są już dostępne; Rozpoznawanie twarzy istnieje od dekady, a proste aplikacje na smartfony takie jak Around Me mogą już zapewniać obsługę rzeczywistości rozszerzonej za pomocą aparatu w telefonie.

Podczas gdy pierwsza generacja gogli komputerowych Google może nie mieć takich możliwości, można łatwo zauważyć, że to tylko kwestia czasu, zanim funkcjonariusze na ulicy będą mogli mieć wbudowane wyświetlacze dla graczy, które dostarczyłyby im mnóstwo danych. aby pomóc im skuteczniej i sprawniej patrolować i chronić ich oraz ich ładunki.

Policja korzysta z mediów społecznościowych, by rozwiązywać przestępstwa i angażować społeczeństwo

Nasze społeczeństwo stało się takim, w którym, choć mówimy o znaczeniu prywatności, z pewnością nie obchodzi nas, kto wie co z nami. Za pośrednictwem Facebooka, Twittera, Instagrama i innych osób jesteśmy bardziej niż szczęśliwi mogąc dzielić się z każdym i wszystkim tym, co robimy, myśląc, a nawet jedząc w danym momencie.

Dla organów ścigania, analityków kryminalnych, a nawet kuratorów sądowych i inspektorów kontroli społeczności, media społecznościowe zaczynają się sprawdzać jako kluczowe narzędzie wymiaru sprawiedliwości w kryminalizacji w gromadzeniu informacji wywiadowczych, znajdowaniu wskazówek, a nawet sprawdzaniu kandydatów pod kątem zatrudnienia.

Zdarzało się, że policja pokrzyżowała lub rozwiązała przestępstwa na podstawie wskazówek zebranych na Facebooku, a poza tym niewykryte przestępstwa zostały skutecznie ścigane z powodu filmów zamieszczonych na YouTube.

Podczas gdy media społecznościowe mogą wydawać się "starym kapeluszem" jako platformą społeczną i marketingową, jest to potencjał, ponieważ narzędzie walki z przestępczością dopiero zaczyna być realizowane.

Egzekwowanie prawa wykorzystuje biometrię dla bezpieczeństwa danych i identyfikacji

Od bezpieczeństwa danych po podejrzaną identyfikację, coraz częściej wśród kręgów ścigania szybko rośnie wykorzystanie biometrii - z wykorzystaniem unikalnych cech biologicznych, takich jak odciski palców, skany siatkówki i DNA w celu identyfikacji osób.

Pewne nużące zadanie polegające na tuszu, kartach odcisków palców i żmudnej analizie ręcznej, z wykorzystaniem odcisków palców i innych danych biometrycznych, trwało tygodnie, a nawet miesiące. Teraz, gdy technologia staje się tańsza, mniejsza, bardziej przenośna i łatwo dostępna, funkcjonariusze mogą korzystać z ręcznych skanerów, aby natychmiastowo identyfikować osoby z kryminalną przeszłością.

Skanery wbudowane w laptopy zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo, aby żadna nieuprawniona osoba nie uzyskała dostępu do poufnych danych wywiadowczych i osobistych. Bazy danych DNA i oprogramowanie wciąż się poprawiają, zmniejszając czas i zaległości, które kiedyś stanowiły główną przeszkodę w rozwiązywaniu przestępstw.

System świadomości domen w nowojorskim departamencie policji

Departament Policji Nowego Jorku współpracował z korporacją Microsoft w celu opracowania kompleksowego systemu informacji i danych, który może pomóc organom ścigania na niemal każdym etapie patrolowania i dochodzeń.

System świadomości domeny, nazywany pulpitem nawigacyjnym, łączy dane z wielu dostępnych źródeł, w tym ze wspomaganiem komputerowym, raportami kryminalnymi i historiami kryminalnymi, mapami, a nawet kamerami, aby zapewnić natychmiastowy dostęp do informacji, zdjęć i filmów w czasie rzeczywistym na temat połączeń telefonicznych. postęp. Ta wszechstronna informacja jest dostępna dla oficerów i analityków przestępczości na pierwszy rzut oka, pozwalając im lepiej sformułować odpowiedź na każde wezwanie.

Jak policja może korzystać z tabletów i smartfonów

Skakanie na Facebooku, odtwarzanie słów z przyjaciółmi lub marnowanie czasu na oglądanie filmów z YouTube jest dobre w czasie wolnym, ale technologia smartfonów i tabletów zyskuje na popularności jako narzędzie walki z przestępczością.

Laptopy w samochodach patrolowych były niegdyś wściekłością, ale mają swoje ograniczenia. Rosnąca przenośność podłączonych urządzeń pozwala na nowe zastosowania i aplikacje dla funkcjonariuszy policji. Od podręcznych usług tłumaczeniowych, które pomagają funkcjonariuszom komunikować się z użytkownikami nieanglojęzycznymi, aż po podręczne elektroniczne urządzenia do tworzenia biletów, tablety i smartfony dają teraz funkcjonariuszom możliwość dostępu, rejestrowania i rozpowszechniania ważnych informacji bez względu na to, gdzie się znajdują.

Automatyczne czytniki etykiet i tablic rejestracyjnych dla policji

Montowane na zewnątrz samochodów patrolowych, elektroniczne czytniki znaczników stają się coraz bardziej popularne wśród większych działów i agencji zorientowanych na ruch. Korzystając z kamer podłączonych do baz danych informacji o pojazdach, elektroniczne czytniki tagów natychmiast analizują tablice rejestracyjne w każdym pojeździe, które znajduje się w ich zasięgu widzenia.

Zamiast przywoływać znaczniki do dyspozytorów pojedynczo w celu sprawdzenia skradzionych pojazdów lub porównania informacji BOLO, funkcjonariusze mogą zostać ostrzeżeni, że znajdują się za skradzionym pojazdem bez konieczności podnoszenia palca. Czytniki tagów mogą potencjalnie zwiększyć liczbę odzyskanych pojazdów i zatrzymanych przestępców.

Egzekwowanie prawa Korzystanie z GPS

Globalny System Pozycjonowania nie jest nowy, ale jego aplikacje nadal rozszerzają się na społeczność organów ścigania. Korzystając z technologii GPS, policja jest w stanie wskazać lokalizację połączenia i ustalić najszybszą i najbezpieczniejszą drogę do niego, zapewniając ludziom pomoc, której potrzebują bardziej efektywnie i na czas.

Funkcjonariusze mogą rejestrować lokalizację zatrzymań w ruchu i badania wypadków, a informacje te można wyeksportować do map, aby określić, w jaki sposób działania w zakresie egzekwowania prawa mogą być lepiej ukierunkowane na zmniejszenie liczby wypadków drogowych. Technologia GPS może być również wykorzystywana przez analityków przestępczości, aby pomóc zidentyfikować pojawiające się trendy w lokalizacjach przestępczości i pomóc w lepszym planowaniu zmian personelu i zadań patrolowych.

GPS zwiększa także odpowiedzialność oficerów, umożliwiając personelowi zarządzającemu i nadzorującemu śledzenie lokalizacji i prędkości oficerów. Otrzymane jednak niechętnie, te zastosowania i innowacje pomagają utrzymać uczciwość oficerów i pomagają im utrzymać wysokie standardy etyczne, które są im powierzone .

Postępy Kontynuuj przekształcenie zawodu policyjnego

Technologia wciąż się rozwija i zmienia, a czyniąc to, postępuje i zmienia zawód organów ścigania i inne kariery w dziedzinie kryminologii i wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. Przy odpowiednim ograniczeniu i poszanowaniu dla konstytucyjnych obaw wykorzystanie technologii w wymiarze sprawiedliwości w sprawach karnych nadal będzie pozwalało osobom podejmującym walkę z przestępczością na zwiększanie swojej zdolności do obsługi i ochrony swoich społeczności.