Wybór między sprzedażą dla dużej lub małej firmy

Czy rozmiar ma znaczenie?

Jeśli chodzi o firmy, istnieją trzy rozmiary: małe, średnie i duże. Każda ma swoje zalety i wady. Jeśli jednak decydujesz się między przyjęciem pozycji sprzedaży do dużej organizacji lub małej firmy, przed zaakceptowaniem oferty powinieneś rozważyć kilka ważnych czynników.

Dostępne zasoby

Jedną z wyraźnych zalet pracy dla dużej firmy jest liczba dostępnych zasobów .

W większości dużych organizacji sprzedaży istnieją istniejące zespoły wsparcia sprzedaży , ustaleni eksperci merytoryczni, zespół stałych specjalistów ds. Sprzedaży i zespół zarządzający, który zna się na rynku sprzedaży.

W przypadku małych firm zasoby są zwykle znacznie rzadsze. Wsparcie sprzedaży i pomoc administracyjna to niezwykły luksus, a zarówno zespoły sprzedażowe, jak i zespół zarządzający mogą być nieistniejące lub bardzo ograniczone.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz dostępu do zasobów, nienawidzisz robienia wszystkich własnych dokumentów i wolisz mieć wielu współpracowników do odrzucania pomysłów, duża firma byłaby dla ciebie lepiej dopasowana.

Zwinność

Zdolność do szybkiego reagowania na szybko zmieniające się warunki rynkowe często czyni różnicę między firmami, które odnoszą sukcesy, a tymi, które mają problemy. Wielu dużym firmom brakuje elastyczności, którą cieszą się mniejsze firmy, ze względu na ich wielkość. Organizacja sprzedaży zatrudniająca 10 000 pracowników po prostu nie może dokonać zmian globalnych z dnia na dzień, podczas gdy dział sprzedaży z 10 pracownikami może rozsądnie wprowadzić korekty kursu w ciągu 8 godzin pracy.

Dawne wyrażenie, które mówi, że potrzeba dużego czasu na obrót dużego statku, jest bardzo prawdziwe, jeśli chodzi o wyzwania, przed którymi stoją duże firmy, gdy warunki rynkowe wymagają zmiany nastawienia.

Musisz dobrze zrozumieć branżę, w którą się pakujesz i określić, czy potrzebna jest szybka zmiana.

Jeśli tak, i jeśli czujesz się komfortowo ze zmianą, mała firma dobrze by Ci pasowała.

Bezpieczeństwo pracy

Pomimo faktu, że duże firmy często mają cięcia, zapewniają one większe bezpieczeństwo pracy niż w przypadku mniejszych firm. Wynika to zwykle z faktu, że duże, uznane firmy mają inwestorów, zarząd i wiele innych zainteresowanych stron, bardzo zaangażowanych w wypłacalność firm. Jednym ze sposobów, w jaki wiele dużych firm pozostaje w biznesie, jest nabywanie mniejszych firm, a tym samym zdobywanie udziałów w rynku, własności intelektualnej i talentów.

Mniejsze firmy są znacznie bardziej zagrożone wyginięciem z działalności, głównie dlatego, że zazwyczaj jest tylko jeden lub kilku właścicieli, którzy mogą odejść, przejść na emeryturę lub coś, co spotka ich w ich życiu osobistym, które przerywają ich zdolność kierowania lub zarządzać firmą. Duże firmy korzystają z możliwości podłączenia kogoś na opuszczoną pozycję.

Dla bezpieczeństwa pracy, duże jest lepsze!

Możliwości awansu

Nie ma wątpliwości, że jedną z najbardziej atrakcyjnych korzyści dla większych firm są oferowane możliwości awansu. W bardzo małych firmach naprawdę nie ma dokąd pójść, z wyjątkiem własności lub innej firmy. W przypadku dużych firm handlowych sytuacja jest odwrotna.

Od dyrektora sprzedaży lub dyrektora sprzedaży po stanowiska specjalistów ds. Wsparcia sprzedaży; możliwości obfitują.

Jeśli masz na uwadze zarządzanie, spójrz na większe firmy.

Korzyści

Jeśli chodzi o świadczenia, tak naprawdę sprowadza się to do pojedynczej firmy. Ogólnie rzecz biorąc, większe firmy mają bardziej przystępne świadczenia zdrowotne ze względu na ich zdolność do negocjowania atrakcyjniejszych stawek w towarzystwie ubezpieczeniowym. I odwrotnie, mniejsze firmy mogą zaoferować niższe stawki składek pracowników, aby przyciągnąć kandydatów z większych firm.

Konta emerytalne są dość powszechne, ale większe firmy zwykle mają lepsze programy "dopasowywania pracowników". Wreszcie, podczas gdy plany emerytalne są nieliczne, szanse na uzyskanie emerytury prawie wyłącznie znajdują się w dużych firmach.