Sprzęt policyjny i pasy bezpieczeństwa

Choć nie są one dokładnie takie same jak Batman , jedną z pierwszych rzeczy, które przychodzą na myśl, gdy ludzie myślą o funkcjonariuszu policji, jest prawdopodobnie obowiązek. Ludzie zainteresowani karierą w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości często spędzają dużo czasu zastanawiając się i pytając o narzędzia na pasie oficerskim.

Duty Belt ważnym narzędziem handlu

Jako podstawowy sposób noszenia sprzętu, znaczenie pasa służbowego zawsze było zrozumiane, nawet gdy policja ewoluowała od niskich członków nocnej straży, niosąc muszkiety i miecze do profesjonalnej policji z mnóstwem gadżetów.

Aby skutecznie wykonywać swoją pracę i zachować bezpieczeństwo siebie i innych, funkcjonariusze organów ścigania niosą szereg interesujących narzędzi. W zależności od tego, w jaki sposób jest wyposażony, pasy celne mogą dodać kolejne 10 funtów do masy umundurowanego oficera.

Niektóre z najczęściej zadawanych pytań oficerów dotyczą pasa służbowego. Nawet oficerowie z innych agencji często rozmawiają ze sobą o rodzaju sprzętu, który noszą. Dla tych, którzy są ciekawi, jakich narzędzi używają funkcjonariusze policji, rzućmy okiem na to, co dokładnie znajduje się na pasku narzędziowym funkcjonariusza policji.

Etui na magazynek

Kiedy patrzysz na funkcjonariusza policji z przodu, pierwszą rzeczą, którą zapewne zauważysz, będzie etui na czasopisma. Saszetka na czasopisma składa się z dwóch, a czasem trzech oddzielnych pojemników, w których można przechowywać dodatkowe magazyny na broń oficerską.

Czasopisma, często nazywane "klipami" przez ogół społeczeństwa, zawierają dodatkowe rundy dla broni palnej i są używane do podawania rund na żywo do broni półautomatycznej.

Ponieważ większość oficerów ma teraz pistolety automatyczne, etui na magazynki stało się podstawą pasów policyjnych.

Latarki

Latarki od dawna kojarzone są z policjantami. To nie są typowe "pochodnie", które można znaleźć w kuchennej szufladzie śmieciowej. Zamiast tego oficerowie noszą długie i ciężkie światła z żarówkami halogenowymi lub diodami LED, takimi jak Maglites.

Światła halogenowe są tak mocne i tak gorące, że znane są z tego, że palą małe dziury w fotelach samochodowych, a nawet mundurach.

Maglite zwykle jest doładowywany i spoczywa w ładowarce w wozie patrolowym, dopóki funkcjonariusz nie poczuje, że może jej potrzebować. Kiedy wysiada z samochodu, zwłaszcza w nocy, wsuwa go w pierścień latarki, który wisi na pasku.

Wielu funkcjonariuszy nosi teraz drugą latarkę, która jest mniejsza i bardziej taktyczna. To światło jest szczególnie jasne i zwykle ma żarówkę LED. Latarka taktyczna spoczywa w etui na pasku oficera. Jest to szczególnie przydatne przy wyszukiwaniu pojazdów oraz przy fotografowaniu w warunkach słabego oświetlenia i bez światła.

Elektroniczne urządzenie sterujące

Elektroniczne urządzenie sterujące lub ECD jest popularnym tematem w wiadomościach od dłuższego czasu. Być może najbardziej znane urządzenia są produkowane przez Taser International. Termin "Taser" ma na celu opisanie wszystkich odmian ECD, chociaż słowo właściwie odnosi się do konkretnych urządzeń wytwarzanych przez firmę Taser.

ECD były przedmiotem wielu kontrowersji ze względu na ich oczywisty związek ze śmiercią więźniów w areszcie. Ważne jest, aby zauważyć, że korelacja niekoniecznie jest przyczyną, a Taser International i inni producenci ECD rygorystycznie bronią korzystania z ich produktów.

Organy ścigania gromadzą i przechowują obszerne dane na temat stosowania ECD.

ECD służy jako środek odstraszający tak samo jak broń; w wielu sytuacjach pokazanie tylko odpornego pacjenta wykazało, że ECD osiąga zgodność.

Po uruchomieniu ECD działa w oparciu o koncepcję niedorozwoju nerwowo-mięśniowego. Zasadniczo impulsy elektroniczne z ECD przerywają sygnały elektroniczne z mózgu na mięśnie, powodując chwilową niezdolność podmiotu.

Pałeczka

Często nazywany "pałką" przez ludzi spoza branży, pałka policyjna ma wiele postaci i służy tak samo wielu celom. To prawda, że ​​oficerowie mogą koniecznie używać pałek, by uderzyć niesfornych poddanych, którzy opierają się aresztowaniu. Wierzcie lub nie, ale służą one więcej celów niż zwykłego klubu.

Używając specjalnych technik chwytania, pałki policyjne mogą służyć do przytrzymywania przedmiotu, dopóki nie można zastosować kajdanek.

Są także bardzo skuteczne w blokowaniu ciosów i uderzeń oraz pomagają funkcjonariuszom w unikaniu kontuzji.

Kajdany

Czym byłby funkcjonariusz policji bez kajdanek? Znakiem rozpoznawczym zawodu policyjnego kajdanki stały się symbolem uprawnień funkcjonariusza policji do dokonywania aresztowań.

Te pozornie proste narzędzia są bardziej skomplikowane, niż się wydaje, a funkcjonariusze przechodzą intensywne szkolenia w akademii w ich użyciu. Skuteczne i wydajne techniki kajdankowania często mogą sprawić, że zarówno funkcjonariusz, jak i aresztowany, będzie bezpieczny od obrażeń.

Broń palna

W Wielkiej Brytanii, gdzie koncepcja nowoczesnego porządku publicznego, jak wiemy, zaczęła się, funkcjonariusze organów ścigania regularnie nie noszą broni palnej. Kiedy pierwsi policjanci zaczęli chodzić po ulicach Londynu w połowie XIX wieku, istniała obawa, że ​​funkcjonariusze organów ścigania będą zbyt podobni do armii okupacyjnej, jeśli będą uzbrojeni. Ta niechęć trwa dzisiaj, a tylko oficerowie w specjalnych jednostkach i specjalnych zadaniach niosą broń.

W przeciwieństwie do tego, pistolet był częścią amerykańskiej policji prawie od początku istnienia policji. Prawie każdy zaprzysiężony oficer w Stanach Zjednoczonych nosi co najmniej jedną broń palną, a często mogą również nosić broń zapasową ukrytą na ciele.

Chociaż jest kilku oficerów, którzy wciąż noszą rewolwery, większość ma pistolety półautomatyczne. Popularni producenci to Glock, Smith & Wesson, Beretta i Sig Sauer. Obecnie większość wydziałów nosi pistolet kalibru .40, choć ruch w kierunku większej rundy kalibru .45.

Gaz pieprzowy

Popularnie znany jako "Mace", spray pieprzowy ma wiele postaci i odmian. Niektóre rozpylacze mają ślady gazu łzawiącego, podczas gdy inne są po prostu wysokim stężeniem kapsaicyny, oleju znalezionego w papryczkach chili, które sprawiają, że są gorące.

Większość wydziałów policji stosuje dość rygorystyczną politykę w zakresie używania sprayu z pieprzu. Oficerowie zwykle muszą być narażeni na działanie aerozolu, aby doświadczyć ich skutków. Pomaga to im być bardziej świadomym i sympatycznym dla ludzi, którzy mogą być skłonni do używania go, a także pomaga im być przygotowanym na wypadek, gdyby go wdrożyli i przypadkowo ujawnili w terenie.

Z wyjątkiem bardzo małego segmentu populacji, który może mieć alergię, gaz pieprzowy jest zupełnie nieszkodliwy. Jeśli stosuje się tylko kapsaicynę, substancja jest całkowicie naturalna. Jego skuteczność pochodzi z ekstremalnego ciepła, do 2 milionów jednostek Scoville, co powoduje intensywny ból, ale nie powoduje uszkodzeń.

Sprzęt policyjny nie sprawia, że ​​oficer

Chociaż pasy służbowe stały się podstawą munduru policyjnego, ważne jest, aby pamiętać, że sprzęt nie czyni oficera. Właściwe szkolenie i użytkowanie sprzętu, a także prawidłowe stosowanie przepisów lokalnych, stanowych i federalnych oraz zasad i technik egzekwowania prawa sprawiają, że dobry policjant jest świetny.

Zabawki policyjne i policyjne gadżety mogą być zabawne i ciekawe, ale są przede wszystkim narzędziami. Każdy zainteresowany karierą w dziedzinie prawa karnego musi zawsze pamiętać o zaangażowaniu w ochronę ludzi i ochronę praw.

Narzędzia na pasie oficerskim są tylko jednym ze środków, za pomocą których specjaliści od egzekwowania prawa mogą osiągnąć swój cel polegający na dobrowolnym przestrzeganiu prawa.