Jak Job Club może pomóc Ci zostać zatrudnionym

Klub zawodowy, znany również jako klub poszukiwania pracy lub klub networkingowy, jest formalną lub nieformalną grupą poszukujących pracy. Celem klubu pracy jest pomoc w poszukiwaniu pracy oraz udzielanie i otrzymywanie wsparcia i porad w zakresie poszukiwania pracy.

Członkowie mogą udostępniać życiorysy i listy motywacyjne, przeprowadzać wyśmiane wywiady, polecać stanowiska pracy i oferować ogólną zachętę i porady dotyczące poszukiwania pracy.

Jakie są zalety klubu pracy?

Najbardziej oczywistą korzyścią dla klubu pośrednictwa pracy jest to, że zapewnia on miejsce na porady dotyczące poszukiwania pracy.

Członkowie mogą udzielać porad na temat CV i listów motywacyjnych , pomagają przygotować się do rozmów kwalifikacyjnych i nie tylko. Jeśli minęło trochę czasu, odkąd ubiegałeś się o pracę, uzyskanie wglądu w nowszą technologię (np. Jak wykorzystać media społecznościowe w poszukiwaniu pracy) może być naprawdę cenne.

Wiele klubów pracy ustala cotygodniowe terminy dla członków, aby uzupełnić elementy poszukiwania pracy, co zapewnia odpowiedzialność za osoby poszukujące pracy. Wiedząc, że masz cotygodniowe spotkanie w swoim kalendarzu i najprawdopodobniej zostaniesz zapytany o swoje postępy, może to być tylko posunięcie, którego potrzebujesz, aby w końcu wysłać list motywacyjny lub zrobić wywiad informacyjny.

Kolejną korzyścią dla klubu pośrednictwa pracy jest to, że zapewnia on nieformalne miejsce do networkingu. Spotkanie ze zwykłą grupą pomoże nie tylko poznać nowych ludzi, ale członkowie klubu mogą przedstawiać się potencjalnym pracodawcom. Członkowie mogą również wskazać miejsca pracy, które według nich mogą być dobre dla innych członków.

Jak również, kluby pracy zapewniają wsparcie w czasie, który może być stresujący. Poszukiwanie pracy może być przytłaczające, samotne i izolujące. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś zwolniony z pracy lub zwolniony z pracy i codziennie przebywasz w pobliżu dużej grupy współpracowników, aby zostać samemu w domu. Spotkanie z ludźmi przechodzącymi podobne doświadczenia może dostarczyć bardzo potrzebnej zachęty.

Jakie są różne typy klubów pracy?

Kluby pracy różnią się pod wieloma względami. Niektóre z nich są bardzo formalne, z zarządami, miesięcznymi składkami, wymaganymi spotkaniami itp. Bardziej formalny klub pracy może być moderowany przez doradcę zawodowego lub innego specjalistę ds. Kariery.

Inne kluby pracy są znacznie bardziej nieformalne i po prostu oferują miejsce dla ludzi, aby porozmawiać o swoich doświadczeniach w poszukiwaniu pracy. Wiele klubów pracy mieści się gdzieś pośrodku, oferując członkom możliwość wyznaczania celów poszukiwania pracy i otrzymywania porad od rówieśników.

Kluby pracy również różnią się tym, do kogo się odnoszą. Niektóre kluby pracy są przeznaczone dla określonych typów osób poszukujących pracy, takich jak osoby poszukujące pracy w jednej branży. Inne kluby są przeznaczone dla określonych grup osób, takich jak kluby pracy dla kobiet. A kluby pracy często opierają się na lokalizacji geograficznej.

Jak znaleźć klub pracy?

Wiele stron internetowych wymienia lokalne kluby pracy, takie jak CareerOneStop, strona internetowa służb zatrudnienia Departamentu Pracy USA. Możesz również zajrzeć do lokalnej gazety lub witryny internetowej Izby Handlowej dla lokalnych klubów pracy. Przejrzyj stronę Meetup, aby znaleźć kluby pracy w pobliżu. Możesz także wyszukiwać grupy na Facebooku lub przeglądać na Twitterze, aby sprawdzić, czy istnieje lokalny klub pośrednictwa pracy.

Biblioteki publiczne, community colleges i lokalne uniwersytety również często mają kluby pracy lub grupy networkingowe, więc zadzwoń lub sprawdź ich strony internetowe.

Jeśli szukasz klubu pracy, który jest przeznaczony dla określonej grupy lub branży, zajrzyj do organizacji, które obsługują tę grupę.

Jeśli nie możesz znaleźć klubu, który pasuje do twoich potrzeb, stwórz własny. Możesz umieścić reklamę w lokalnej gazecie lub zebrać kilku przyjaciół razem na cotygodniowe spotkanie z lunchem.

Jaki jest odpowiedni klub dla ciebie?

Wiedząc, do którego klubu należy dołączyć, zależy od twojej osobistej sytuacji. Możesz dołączyć do wsparcia i odpowiedzialności lub możesz potrzebować pomocy w konkretnych sprawach, takich jak ponowne sformułowanie CV lub opanowanie dobrego wyjaśnienia czasu bez pracy.

Wypróbuj kilka klubów, jeśli to konieczne, aż znajdziesz taki, który dobrze pasuje. Chociaż możesz znaleźć kluby pracy, które są oparte na Internecie, zamiast tego rozważ wybór grupy osobiście - warto poznać nowych ludzi twarzą w twarz.

Jest to nie tylko dobra praktyka w przypadku wywiadów, ale prawdopodobnie spędzasz już wiele czasu w Internecie, a przerwa na ekranie komputera może być dobra.

Czytaj więcej: Usługi świadczone przez biura kariery | Wyszukiwanie pracy Pomoc w bibliotece | Poszukiwanie pracy i sieci kariery