Jak uzyskać pomoc w poszukiwaniu pracy w bibliotece

Programy poszukiwania pracy, warsztaty i narzędzia dostępne w bibliotece

Większość osób prawdopodobnie nie myśli o pójściu do biblioteki, gdy zaczynają poszukiwania pracy , ale jest to dobre miejsce, aby uzyskać osobistą pomoc i dostęp do zasobów internetowych (i wydrukować, oczywiście), które pomogą Ci w płynnym poszukiwaniu pracy.

Oprócz udostępniania ofert pracy i książek związanych z pracą zawodową biblioteki publiczne oferują wiele innych zasobów dla osób poszukujących pracy. Biblioteki są dobrym źródłem informacji dla bezrobotnych i osób zmieniających pracę, zwłaszcza dla tych, którzy mogą korzystać z pomocy.

Jak uzyskać pomoc w poszukiwaniu pracy w bibliotece

Aby dowiedzieć się, w jaki sposób biblioteka może pomóc, odwiedź witrynę biblioteki. Znajdziesz tam informacje o zasobach bibliotecznych, programach, klasach, narzędziach i zdarzeniach, które mogą Ci pomóc w poszukiwaniu pracy.

Szkolenia komputerowe
Wiele bibliotek publicznych oferuje bezpłatne szkolenia komputerowe, w tym zajęcia dotyczące korzystania z komputera i oprogramowania, podstawowe umiejętności obsługi komputera i laptopa, korzystanie z czytników e-booków i iPadów, konfigurowanie i używanie poczty elektronicznej, korzystanie z Google, blogowanie, przechowywanie plików, bezpieczeństwo w Internecie i inne. zajęcia komputerowe i internetowe.

Mimo że zajęcia te nie są specjalnie ukierunkowane na poszukiwanie pracy, pomogą ci nauczyć się efektywnie i wydajnie korzystać z komputera i Internetu.

Komputery i Wi-Fi
Kiedy nie masz dostępu do komputera lub Wi-Fi, większość bibliotek ma komputery dostępne dla klientów. Możesz mieć możliwość zarezerwowania czasu na korzystanie z komputera lub mogą być dostępne na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy".

Za pomocą komputerów bibliotecznych można sprawdzać i wysyłać wiadomości e-mail (uzyskać bezpłatne konto e-mail w Gmailu lub Yahoo), pisać CV i listy oraz składać wnioski o pracę (zapisać kopię CV i listów motywacyjnych online za pomocą Dokumentów Google).

Dostępne są drukarki, dzięki czemu można drukować kopie swoich CV, listów motywacyjnych i referencji.

Biblioteki oferują również bezpłatne Wi-Fi, z którym można się połączyć za pomocą laptopa lub tabletu.

Warsztaty poszukiwania pracy
Warsztaty poszukiwania pracy zapewniają praktyczną pomoc w poszukiwaniu pracy i mogą obejmować porady na temat poszukiwania pracy online, wznawiania i pisania listów motywacyjnych, jak ubiegać się o pracę i jak prowadzić sieć.

Kluby pracy
Kluby pracy mają za zadanie zapewnić poszukującym pracy pomoc w szukaniu pracy, wsparcie i porady. Sprawdź, czy twoja biblioteka oferuje formalny klub pracy moderowany przez eksperta ds. Kariery lub miejsce spotkań dla nieformalnego klubu pracy, do którego możesz dołączyć.

Kariery zawodowe
Career Transitions to internetowe narzędzie poszukiwania pracy i poszukiwania pracy, które osoby poszukujące pracy mogą uzyskać bezpłatnie za pośrednictwem lokalnych bibliotek publicznych. Aby dowiedzieć się, czy biblioteka zapewnia dostęp do witryny, zadzwoń do biblioteki lub witryny lokalnej biblioteki, aby sprawdzić, czy zakupiono przejścia kariery.

Lekcje języka angielskiego
Kiedy angielski nie jest twoim pierwszym językiem, może sprawić, że twoje poszukiwania pracy będą jeszcze większym wyzwaniem. Twoja biblioteka może pomóc w zajęciach ESL, warsztatach i sesjach ćwiczeniowych.

Odprężające
Poszukiwanie pracy może być bardzo stresujące i być może uda Ci się znaleźć jakiś stres w bibliotece. Niektóre biblioteki oferują warsztaty medytacyjne, zajęcia jogi i inne zajęcia fitness i fitness.