Rodzaje karier podane przez branżę, pracę i wynagrodzenie

Jovo Jovanovic / Stocksy United

Szukasz nowej kariery lub myślisz o zmianie pracy? Oto informacje na temat różnych karier organizowanych przez branżę. Możesz również przejrzeć listy zawodów organizowane przez inne kategorie, takie jak rodzaj stanowiska (sezonowe, niepełnoetatowe itp.) Oraz szczególnie dobrze płatne prace. Kliknij karierę, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Poznasz kroki, które musisz podjąć, aby wejść do tego obszaru kariery, jakie rodzaje kwalifikacji będziesz potrzebować (w tym wymagane wykształcenie, umiejętności i doświadczenie), bardziej konkretne stanowiska w danej dziedzinie i nie tylko.

Znajdziesz tam również informacje o tym, gdzie znaleźć oferty pracy, porady dotyczące rozmów kwalifikacyjnych, informacje o zarobkach i inne.

Kariery wymienione przez branżę i tytuł

Poniżej znajduje się lista tytułów pracy, organizowana przez branżę. Jeśli nie masz pewności, jakiego rodzaju pracy szukasz, kliknij kilka tytułów, które Cię interesują. Przeczytaj artykuły, aby dowiedzieć się, co każda praca wiąże się z kwalifikacjami i jakie kwalifikacje musisz złożyć.

Linia lotnicza: branża lotnicza to wielomiliardowy biznes. Departament Transportu organizuje przemysł na cztery kategorie: międzynarodową, krajową, regionalną i towarową. Czy Twoja następna praca może znajdować się w jednym z tych obszarów?

Arts: Love art? Przy odrobinie wytrwałości i szczęścia twórcze typy mogą rozwijać swoją karierę w dziedzinie związanej z sztuką.

Biznes: Nie potrzebujesz MBA, aby móc go prowadzić, chociaż wiele miejsc pracy w tej kategorii będzie wymagało wykształcenia po ukończeniu szkoły średniej, a także umiejętności posługiwania się liczbami.

Egzekwowanie prawa: wymagania edukacyjne różnią się w przypadku organów ścigania: podczas gdy federalne egzekwowanie prawa wymaga zwykle co najmniej licencjata, niektórzy policjanci mogą zacząć pracę w terenie od szkolenia w miejscu pracy lub przez kilka lat nauki w szkole wyższej lub w wojsku .

Media: Jeśli perspektywa zawodowa jest najważniejszym czynnikiem w twoim poszukiwaniu kariery, większość prac związanych z mediami może wydawać się złym pomysłem. Ale przyjrzyjcie się bliżej: publikowanie koncertów może być trudniejsze do zdobycia, ale świat zawsze potrzebuje sprytnych słów. A jeśli jesteś zaawansowanym technologicznie, twoje horyzonty są nieograniczone.

Medycyna: Spójrz na dowolną listę najlepiej płatnych, szybko rozwijających się miejsc pracy, a prace związane z opieką zdrowotną znajdziesz na samym szczycie rankingu. Nawet podczas głębokiej recesji przemysł ten przeżywał rozkwit. Oczywiście, te zajęcia nie są dla wszystkich: wymaga współczucia i emocjonalnej siły do ​​pracy w tej dziedzinie, a także gotowości do poświęcenia czasu i pieniędzy na szkolenie.

Branża usług: jeśli myślisz o kelnerach lub barmanach, gdy myślisz o branży usługowej, patrzysz tylko na część obrazu. Istnieje wiele różnych zadań związanych z obsługą publiczną. Czy któreś z nich może być właśnie dla Ciebie?

Nauczanie: Kochaj nauczanie? Nie zakładaj, że klasa to jedyne miejsce, w którym możesz zorganizować swój handel. Technologia umożliwiła nauczanie online, a nauczyciele, którzy pragną elastyczności i interakcji międzyludzkiej, mogą próbować subskrybować, pracować w niepełnym wymiarze godzin lub nauczać za granicą.

Technologia: przemysł technologii rozwija się dynamicznie, a twoja kariera może się z nim równać. Aby uzyskać te prace, niekoniecznie potrzebujesz dyplomu. Zdobądź niezbędne umiejętności za pośrednictwem kursów online, bootcampów lub praktycznych doświadczeń, a wielu pracodawców poprowadzi cię do pracy.

Inne: Jeśli jeszcze nie zauważyłeś swojej kariery na naszej liście, nie rozpaczaj. Oto kilka innych rozwijających się karier, które nie pasują nigdzie indziej.

Oferty pracy według typu pozycji

Sprawdź tę listę zadań, jeśli szukasz kariery, która pasuje do konkretnej sytuacji. Na przykład, jeśli szukasz pracy na część etatu lub jesteś uczniem szkoły średniej szukającym pracy, kliknij listę, która pasuje do twoich potrzeb.

Rodzaje pracy, które dobrze płacą

Szukasz pracy, która pozwoli Ci uzyskać bardzo dobrą pensję? Sprawdź te listy dobrze płatnych prac.