Oto jak przygotować swoje referencje do rozmów HR

Dział HR oceni Twoje przygotowanie do awansu

Przygotowywanie swoich referencji może mieć wpływ na to, czy otrzymasz pracę, którą chcesz, czy nie. Pozytywna kontrola referencyjna jest priorytetem w decyzjach o zatrudnieniu wielu pracodawców . Kontrola referencyjna jest ich jedyną okazją do otrzymania, miejmy nadzieję, szczerej, bezpośredniej informacji zwrotnej na temat ciebie i twojej historii pracy.

Ta informacja jest niezbędna, ponieważ przyszły dział kadr decyduje o tym, że twoje umiejętności i doświadczenie będą dobrze dopasowane do wykonywanej pracy .

Muszą również wiedzieć, czy Twój profesjonalizm i styl pracy dobrze pasują do ich kultury firmy .

Jak prawidłowo przygotować swoje referencje

Kilka kroków może znacznie pomóc w przygotowaniu potencjalnych referencji, aby naprawdę wzmocnić swój profesjonalizm i kompetencje, gdy skontaktują się z nimi przyszli dział HR lub szefowie.

Wezwanie do referencji w celu omówienia tych trzech kwestii daje możliwość podkreślenia, jak ważna jest ich szybka reakcja na poszukiwanie pracy. Daje ci także możliwość opisania pracy, dlaczego chcesz pracować i jak mogą pomóc ci w znalezieniu pracy.

Reference Checking Gone Awry

Środkowo-zachodnia firma produkcyjna wyeliminowała konkurencję i zdecydowała się na dwóch kandydatów do swojej otwartej pracy. Obaj kandydaci byli powierzchownie dobrze wykwalifikowani. Jednak kontrole referencyjne i kontrole w tle są kluczowym elementem przed złożeniem oferty pracy .

Rozpoczęli od sprawdzenia referencyjnego preferowanego kandydata. Miała dla siebie pole, dopóki nie zajęło firmie trzech tygodni sprawdzenia swoich referencji. Drugi wykwalifikowany kandydat również zwrócił na to uwagę podczas tego przedłużonego okresu kontroli referencyjnej.

Co pierwotny kandydat zrobił źle ? Nie podała żadnych referencyjnych numerów telefonów na jej wniosek ani na jej CV. Jej wymienione referencje były współpracownikami, a nie szefami, więc HR musiała kopać dla liczby jej byłych przełożonych.

Rzeczywiście, HR musiała wykopać numery telefonów z wymienionych referencji. Kilka referencji nigdy nie zwróciło rozmów telefonicznych od ponad dwóch tygodni.

HR wreszcie musiała zapętlić kandydata, aby uzyskać pomoc w skontaktowaniu się z referencjami. Powinna być na tym, zanim HR zaczął dzwonić, żeby sprawdzić referencje. Jej referencje powinny wiedzieć, że będą odbierać połączenia.

Powinny zostać poinformowane o tym, jak ważny jest ich udział w podejmowaniu decyzji o tym, czy kandydat otrzyma ofertę pracy. Kontrole referencyjne i ich przygotowanie powinny być priorytetem dla kandydata.

Zamiast tego pozwoliła, by inny kandydat postawił stopę w drzwiach, a ona straciła swoją wymarzoną pracę. Główny kandydat naprawdę to sprowadził. Drugi kandydat, który został zidentyfikowany podczas kontroli referencyjnej, został wynajęty na stanowisko.

Pracodawca uprzejmie przekazał informacje zwrotne kandydatowi, który początkowo był pierwszym wyborem. Mam nadzieję, że wzięła sobie do serca i zmienia podejście do zarządzania i dzielenia się swoimi referencjami.

Ostatnie refleksje na temat przygotowań

Przygotuj swoje referencje. Upewnij się, że wiedzą, że oczekujesz, że potencjalny pracodawca zadzwoni. Według Alison Doyle , Job Search Expert:

"Według ankiety przeprowadzonej przez Society for Human Resource Management (SHRM), więcej niż ośmiu z dziesięciu profesjonalistów zajmujących się zasobami ludzkimi stwierdziło, że regularnie przeprowadzają kontrole referencyjne dla profesjonalistów (89%), wykonawczych (85%), administracyjnych (84%) i technicznych (81 %), regularne kontrole referencyjne były mniej prawdopodobne, ale nadal prawdopodobne, dla stanowisk wykwalifikowanych, na pół etatu, na czas określony i sezonowych. Informacje rutynowo dostarczane do sprawdzianów referencyjnych przez ankietowanych pracodawców obejmowały daty zatrudnienia, prawo do zasiłku, historię płac, i zdolność do zatrudnienia. "

Są to rodzaje pytań, które potencjalny pracodawca może zadać, gdy dzwonią na twoje referencje.

Upewnij się, że twoje referencje są gotowe odpowiedzieć na te pytania - w sposób terminowy, optymistyczny, pozytywny, uczciwy i otwarty. Poinformuj swoje referencje, aby porozmawiać o swoich mocnych stronach. Mogą zrobić różnicę, czy dostaniesz wymarzoną pracę.