Co to jest sprawdzanie w tle?

Pracodawcy muszą sprawdzić tła, aby wiedzieć, kogo zatrudnią

Sprawdzanie tła to proces uwierzytelniania informacji dostarczanych potencjalnemu pracodawcy przez osobę ubiegającą się o pracę w jej CV, wniosku i wywiadach. W większości procesów aplikacyjnych kłamanie na temat pochodzenia i referencji uniemożliwia pracodawcy zatrudnienie kandydata. Sprawdzanie tła zapewnia pracodawcy, że kandydat ma doświadczenie i doświadczenie .

Dodatkowo, jeśli zostanie ustalone w późniejszym terminie poprzez sprawdzenie, że pracownik kłamał na temat poświadczeń, kwalifikacji, doświadczenia, wykształcenia itd., Pracodawca może zwolnić pracownika.

Zakłada się, że pracownik podpisał oświadczenie potwierdzające prawdziwość dostarczonych przez niego informacji, tak jak ma to miejsce w przypadku wszystkich wniosków o pracę .

Wielu ludzi ma taki pomysł, że kontrola w tle wygląda tak, jak w filmach, gdzie ktoś przechodzi przez twój kosz i przeszukuje twoją stronę na Facebooku, aby wykopać wszelkie możliwe zanieczyszczenia. Ale tak naprawdę nie jest to profesjonalne sprawdzenie przeszłości

Jakie kontrole środowiskowe robią pracodawcy?

Typowe kontrole w tle obejmują pracodawcę sprawdzającego te aspekty kandydata

Sprawdzanie tła jest zwykle przeprowadzane przez specjalistów ds. Zasobów ludzkich, ale okazjonalnie nadzorca zajmowanego stanowiska pomaga, szczególnie przy sprawdzaniu referencji.

Ponadto sprawdzanie tła osób, które są kandydatami do tej samej pracy, powinno być takie samo. Powinno istnieć wyraźne powiązanie między przeprowadzonymi kontrolami tła a wymogami stanowiska lub podstawowego zatrudnienia.

Artykuł nadesłany przez Suzanne Lucas .