Czy wiesz, kogo zatrudnisz?

Tło kandydata Sprawdzanie porażek Wznowienie i oszustwo aplikacji

Pomyśl wznowić sprawdzanie, a sprawdzanie kandydata na tło jest złym wykorzystaniem twojego czasu? Pomyśl jeszcze raz. W czasach wyzwań ekonomicznych sprawdzanie tła i referencji potencjalnego pracownika staje się jeszcze ważniejsze.

Oszuści szerzą się. Poszukiwacze pracy są zdesperowani. Pracodawcy są oszukiwani. Czemu nie dowiedzieć się mniej niż gwiezdne fakty o swoim ulubionym kandydacie, zanim przyszedłeś, aby go posiadać, kochać go, trenować i integrować z nim w firmie, tylko po to, aby dowiedzieć się później, że jego kwalifikacje są nieuczciwe?

Twoja recenzja materiałów dotyczących zatrudnienia, takich jak CV , listy motywacyjne i podania o pracę, musi zakładać, że procent wnioskodawców kłamie na temat ich referencji i doświadczenia zawodowego. Eksperci szacują, że 20% do ponad 50% kandydatów do pracy ma upiększyć swoje kwalifikacje.

W rzeczywistości Steven D. Levitt, współautor książki " Freakonomics" i profesor ekonomii na Uniwersytecie w Chicago przytacza badania sugerujące, że ponad 50% kandydatów do pracy znajduje się w swoich CV. List motywacyjny jest znany ze zdobienia i przesady.

Przy obecnej sytuacji gospodarczej i wysokiej stopie bezrobocia wzrasta liczba przypadków oszustw związanych z zatrudnieniem. Pracodawcy muszą sprawdzać wnioski o zatrudnienie, aby odróżnić kłamstwo, przesadę i poszerzenie doświadczenia, wykształcenia i referencji. Fałszywe stopnie wzrastają; nawet fałszywe podania o pracę są powszechne na dzisiejszym rynku pracy.

Dodatkowo, biura HR zgłaszają wzrost liczby wniosków o większość zleceń. Oznacza to, że biura HR odchwaszczają więcej niewykwalifikowanych wnioskodawców, inwestując czas i energię, zapewniając dokładność środowisk prezentowanych na materiałach aplikacyjnych.

Oprócz wymyślania poświadczeń, zdesperowani ludzie podejmą każdą oferowaną pracę, nawet jeśli nie jest ona odpowiednia dla nich lub ich potrzeb.

Obejmuje to podejmowanie takich zadań, jak praca w niepełnym wymiarze godzin , nocne zmiany i przyjmowanie niechcianych obowiązków. Oczywiście ich poszukiwanie pracy trwa nadal na chytrym.

Według firmy Challenger, Gray & Christmas, Inc. na swoim blogu @Work:

"Statystyki dotyczące oszustw dotyczących wznowienia są trudne do uzyskania, ponieważ tylko niewielka część życiorysów jest zawsze sprawdzana pod kątem rozbieżności, a najlepsze dowody na powszechność oszustw związanych z resume mogą pochodzić od firm świadczących usługi kontroli zatrudnienia.

"W swoim wskaźniku zatrudnienia w 2009 roku dostawca usług biznesowych ADP zgłosił, że 46 procent kontroli referencji dotyczących zatrudnienia, wykształcenia i / lub referencji przeprowadzonych w 2008 roku ujawniło rozbieżności między tym, co wnioskodawca dostarczył, a tym, co zgłosiło źródło, w porównaniu z 41 procentami w 2006 roku.

"Ponad 22 procent podsumowań technologii zostało zweryfikowanych w 2007 r. Przez nowatorską firmę doradczą ds. Ryzyka, Kroll, zawierającą fałszywe informacje o autorytetach akademickich, jak twierdzi rzecznik prasowy firmy IEEE Spectrum. branża technologiczna wznowiła ją, gdy miała rozbieżności związane z historią zatrudnienia.

"IEEE Spectrum przytoczyło również badanie błędnych życiorysów przeprowadzonej przez firmę CTPartners, zajmującą się wyszukiwaniem menedżerskim, która wykazała, że ​​64% kandydatów zawyża osiągnięcia, podczas gdy 71% fałszywie przedstawia liczbę lat, które zajmowali."

(Aby uzyskać dodatkowe pomysły na temat miejsc, które kandydaci regularnie kłamią lub przesadzają, spójrz na cały artykuł).

Wskazówki dotyczące sprawdzania poprawności kandydata

Są to alarmujące statystyki, ponieważ pochodzą ze źródeł, które faktycznie sprawdzają i zapisują statystyki dotyczące każdego obszaru potencjalnego oszustwa na materiałach aplikacji. Gdzie to pozostawia przeciętnego pracodawcę w trakcie sprawdzania jego kandydatury?

Trudno zaoszczędzić czasu na ocenie kandydata w tym środowisku poszukiwania pracy, ale te sugestie mogą uratować cię od żalu po zatrudnieniu nieuczciwego pracownika. Czas spędzony na froncie pozwoli Ci zaoszczędzić cały czas i energię, którą wydasz później, na adresowanie niewykwalifikowanych pracowników. Te pomysły pomogą.

Wykonaj odpowiednie sprawdzenie kandydata, aby oszczędzić Twojej firmie negatywnych skutków wznowienia i oszustw związanych z aplikacją. Czas spędzony na zapobieganiu, z dokładnym sprawdzeniem kandydata, pozwoli Ci zaoszczędzić czas, energię i zawód miłosny.

Poznaj fakty na temat swojego ulubionego kandydata, zanim przyjdziesz go posiadać, kochać go, trenować i integrować, aby odkryć, że on i jego kwalifikacje są nieuczciwi.