Czego może nauczyć się pracodawca z listu motywacyjnego?

List motywacyjny zapewnia wgląd w kandydatów do pracy

List motywacyjny to spersonalizowany list firmowy, który towarzyszy CV, gdy kandydat składa wniosek o stanowisko w twojej firmie. Eksperci ds. Poszukiwania pracy mówią kandydatom, aby kierowali się treścią listu motywacyjnego na pozycję reklamowaną.

Zaleca się także, aby kandydaci dokładnie dopasowali swoje umiejętności i doświadczenie do określonych wymagań stanowiska, które starają się wypełnić.

List motywacyjny, który jest znacznie rzadziej sprawdzany przez profesjonalistów zajmujących się poszukiwaniem pracy niż życiorys, daje obraz zdolności wnioskodawcy do przedstawienia swoich referencji.

List motywacyjny mówi wiele o wnioskodawcy.

Czego szukać w liście motywacyjnym

Z listu motywacyjnego można ocenić umiejętności pisania kandydata i jego umiejętność sporządzenia prezentacji na piśmie. Możesz zwrócić uwagę na ich szczegóły poprzez unikanie błędów gramatycznych, błędów ortograficznych i literówek. Możesz ocenić głębokość ich zainteresowania pracą i ich wiarę w "dopasowanie" swoich kwalifikacji do twojej reklamowanej pozycji.

List motywacyjny przedstawia ogólny obraz wnioskodawcy: dbałość o szczegóły, wiedzę i umiejętności, osobowość, zainteresowania i tak dalej, bez względu na to, jaki kandydat chce ujawnić w liście przewodnim.

Co ważne, list motywacyjny oszczędza czas, gdy wnioskodawca zainwestował czas niezbędny do wyliczenia swoich umiejętności i doświadczenia, ponieważ spełnia on twoje wymagania.

Udany list motywacyjny pozwala szybko podjąć decyzję, czy kwalifikacje kandydata odpowiadają twoim potrzebom, czy też nie.

Ta dbałość o indywidualizację i szczegóły może również podnieść kandydaturę do listy kandydatów.

Wreszcie, list motywacyjny jest idealną okazją dla kandydata do rozwiązania problemów, które CV może nie wytrzymać satysfakcji pracodawcy. List motywacyjny może wyjaśnić takie anomalie, jak luki w zatrudnieniu , niekompletne stopnie i długotrwała historia z jednym pracodawcą w tej samej pracy.

List motywacyjny jest szansą, aby kandydat zabłysnął.

Po liście przewodnim

Uprzejmi pracodawcy, którzy poszukują reputacji jako pracodawcy z wyboru , wysyłają list potwierdzający złożenie wniosku . Kolejnym krokiem, który wnioskodawca powinien się spodziewać, jest list odrzucenia kandydata lub prośba o rozmowę kwalifikacyjną lub ekran telefonu .