Opcje kariery w ZOO z informacjami o wynagrodzeniach

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaką konkretną pozycję płaci zoo? Wielu poszukiwaczy zawodu marzy o pracy w zoo, ale nie są pewni, co mogą zarobić. Rzućmy okiem na popularne pozycje w zoo i typowe zakresy płac dla każdego rodzaju pracy:

Weterynarz z Zoo

Weterynarze z zoo są odpowiedzialni za utrzymywanie zdrowia zwierząt w kolekcji i zapewnienie opieki w nagłych wypadkach, gdy zwierzę jest chore lub zranione.

Rutynowe obowiązki obejmują wykonywanie operacji, pomoc w trudnych porodach, czyszczenie zębów, wykonywanie zdjęć rentgenowskich i ultradźwięków, zszywanie ran i ocenianie zwierząt, które wykazały znaczące zmiany zachowania lub fizjologiczne.

Według Bureau of Labor Statistics weterynarze zarobili w roku 2015 przeciętną roczną pensję w wysokości 88.490 USD rocznie. Certyfikowani specjaliści w dziedzinie zoologii medycznej mogą spodziewać się znacznie wyższych wynagrodzeń dzięki zaawansowanemu szkolnictwu wymaganemu do uzyskania dyplomu. W 2015 r. Było 164 certyfikowanych specjalistów chorób zoologicznych według American Veterinary Medical Association.

Zoolog

Zoolodzy zatrudnieni w ogrodach zoologicznych zwykle zajmują się prowadzeniem badań, opracowaniem programów hodowlanych w niewoli oraz analizą danych pochodzących ze zbiorów zoo. Podspecjale w dziedzinie zoologii obejmują mammalogię (ssaki), herpetologię (gady), ichtiologię (ryby) i ornitologię (ptaki).

Zoolodzy na ogół zarabiają od 60 000 do 70 000 dolarów rocznie, w zależności od poziomu wykształcenia i charakteru swojej pracy.

Kurator Zoo

Kuratorzy z ZOO nadzorują opiekunów, weterynarzy i innych członków personelu pomocniczego, którzy zapewniają opiekę nad zwierzętami znajdującymi się pod ich nadzorem. Angażują się we wszystkie codzienne decyzje, opracowując projekty badawcze i zdobywając nowe zwierzęta na wystawy i programy hodowlane.

Kuratorzy mogą dalej specjalizować się jako kuratorzy określonej grupy zwierząt (tj. Gadów lub kopyt), eksponatów, edukacji, konserwacji, badań lub jako główny kurator (nadzorujący wszystkich innych kuratorów).

Według Bureau of Labor Statistics kuratorzy uzyskali medianę rocznej pensji w wysokości 46 710 USD rocznie w ostatnim badaniu wynagrodzeń w 2015 r. Najwyższe 10 procent kuratorów zarabiało podobno ponad 87 380 £ rocznie.

Zoo Veterinary Technician

Weterynarz z zoo ma za zadanie udzielić pomocy weterynarzom z zoo za pomocą zabiegów i procedur. Rutynowe obowiązki w zakresie techniki weterynaryjnej obejmują przygotowanie miejsc chirurgicznych, asystowanie przy operacjach, zmienianie bandaży, pobieranie próbek, przeprowadzanie testów laboratoryjnych i wykonywanie zastrzyków.

Certyfikacja specjalności w tej dziedzinie jest dostępna dla osób posiadających co najmniej 10 000 godzin (5 lat) udokumentowanego doświadczenia w medycynie zootechnicznej. Technicy z zoo mogą oczekiwać, że zarobią od 35 000 do 45 000 USD rocznie, co stanowi najwyższy poziom ogólnego zakresu odszkodowań dla lekarzy weterynarii.

Rejestrator Zoo

Rejestrator Zoo jest stanowiskiem administracyjnym, które wymaga szczegółowego prowadzenia ewidencji każdego zwierzęcia w kolekcji zoo i wypełniania dokumentów wymaganych prawem do przechowywania i transportu zwierząt z ogrodów zoologicznych.

Rejestrujący zoologię ściśle współpracują z opiekunami i kuratorami, aby zachować kompleksowy zapis zachowań każdego zwierzęcia, historię weterynaryjną, rodowód i potrzeby żywieniowe. Pensje dla rejestratorów w zoo mogą się znacznie różnić w zależności od poziomu doświadczenia i środków finansowych dostępnych dla każdego zoo, ale generalnie wahają się od 30 000 do 50 000 USD rocznie.

ZOO Educator

Pedagodzy z ZOO udzielają wycieczek i wykładów zwiedzającym zoo w celu promowania ochrony przyrody. Niektóre prezentacje mogą wymagać obchodzenia się z żywymi zwierzętami (często papugami, żółwiami i małymi ssakami). Edukatorom z ZOO można również zlecić opracowanie własnych oryginalnych materiałów edukacyjnych i pomoc w kampaniach reklamowych i marketingowych. Pensje dla wychowawców w ogrodach zoologicznych mogą się różnić, ale rozsądne oczekiwania płacowe wyniosą około 30 000 $ rocznie.

Zookeeper

Zookeepers zapewniają codzienną opiekę nad zwierzętami, które nadzorują. Do ich obowiązków może należeć karmienie, pomoc w opiece weterynaryjnej, monitorowanie zachowań, sprzątanie pomieszczeń dla zwierząt, podawanie leków, pomoc w demonstracji i odpowiadanie na pytania ogółu społeczeństwa. Stanowiska Zookeepera nie są uważane za szczególnie wysokie możliwości płacenia, ale wciąż są trudne do zdobycia, ponieważ poszukiwacze kariery są przyciągani do praktycznych interakcji z egzotycznymi zwierzętami. Większość stanowisk opiekunów płaci od 20 000 do 30 000 dolarów rocznie.

Opiekun komisarza zoo

Opiekunowie zoo mają za zadanie przygotowanie diet zwierzęcych zgodnie z zaleceniami żywieniowców z zoo i weterynarzy. Biorą zapasy i zamawiają zapasy w razie potrzeby, pomagają przy rozładowywaniu dostaw, regularnie dezynfekują kuchenne obszary przygotowywania posiłków, właściwie przechowują produkty spożywcze, dostarczają racje żywnościowe dla hodowców lub przekazują je bezpośrednio zwierzętom, a także udostępniają wycieczki do grup szkolnych. Opiekunowie komisarzy zwykle zarabiają tyle samo, co hodowcy zwierząt, w wysokości od 25 000 do 30 000 dolarów rocznie. Menedżerowie komisji mogą zarabiać aż 70 000 USD rocznie.