Opiekun komisarza zoo

Opiekunowie zoo przygotowują i dystrybuują dietę zwierzęcą zrównoważoną pod względem odżywczym.

Obowiązki

Opiekunowie zoo muszą codziennie przygotowywać różne diety dla zwierząt, wprowadzać poprawki i dodawać niezbędne suplementy zgodnie z zaleceniami żywieniowców i weterynarzy z zoo. Diety mogą często ulegać zmianom ze względu na szczególne problemy zdrowotne, choroby, ciąże lub indywidualne dziwactwa zwierząt, więc personel towarzyszący musi ściśle współpracować z opiekunami zoo i kuratorami, aby na bieżąco aktualizować arkusze dietetyczne i "książki kucharskie".

Główną odpowiedzialnością za opiekę nad komisarzem jest dostarczanie wszystkich racji zwierzęcych do eksponatów w ścisłym harmonogramie, albo przekazywanie przedmiotów do opiekuna zoo, albo dystrybucja żywności we własnym zakresie. Metoda dystrybucji żywności jest często częścią programu wzbogacania behawioralnego zwierząt, więc żywność może być ukryta wewnątrz obiektów, rozproszona na szerszym obszarze, aby zachęcić do żerowania lub zamrożona wewnątrz bloków lodu.

Opiekunowie muszą uważać na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa żywności i wytycznych dotyczących przygotowań, zapewniając, że kuchnia zoo jest zawsze utrzymywana zgodnie ze standardami inspekcji. Szeroki wybór profesjonalnych urządzeń kuchennych musi być właściwie używany i konserwowany. Ściany i sprzęt muszą być regularnie i dokładnie dezynfekowane.

Opiekunowie prowizji prowadzą także inwentaryzację dostaw i w razie potrzeby zamawiają więcej produktów spożywczych od dostawców. Po dostarczeniu personel odpowiedzialny jest za rozładunek produktów spożywczych i przechowywanie ich w odpowiednich miejscach (zamrażarki, lodówki, magazyny i stodoły).

Produkty żywnościowe, które regularnie pojawiają się w lokalu, mogą zawierać bele siana, ziarna, mięso, żywe owady, gryzonie, ryby, pellety, nasiona ptaków, herbatniki, owoce, warzywa i wiele innych.

Opiekunowie zoo przekazują również demonstracje przygotowywania posiłków grupom szkolnym, które przybywają w ramach wycieczek "za kulisami" prowadzonych przez wychowawców zoo .

Mogą również umożliwić uczniom asystowanie w niektórych podstawowych zadaniach związanych z przygotowaniem żywności.

Opiekunowie spędzają większość czasu w kuchni i pomieszczeniach do przechowywania żywności, ale są również narażeni na różne warunki pogodowe podczas dostarczania żywności do pomieszczeń dla zwierząt. Dzień pracy dla personelu biura podróży rozpoczyna się zwykle bardzo wcześnie rano, przed świtem, a kończy się w południe po południu. Opiekunowie komisariatu są zwykle zobowiązani do pracy w kilka godzin w weekendy i święta, a te niezbędne zmiany mogą być uwzględnione poprzez rotacyjny harmonogram.

Opcje kariery

Możliwości stanowisk dla komisarzy można znaleźć w różnych obiektach dla zwierząt, w tym w ogrodach zoologicznych, akwariach, parkach zwierząt, parkach morskich i obiektach ratowniczych. Opiekun komisariatu może ostatecznie przejąć rolę kierowniczą, taką jak kierownik lub kurator komisji po osiągnięciu wymaganego doświadczenia i wykształcenia.

Edukacja i szkolenie

Dyplom szkoły średniej lub GED jest zwykle minimalnym wymaganiem edukacyjnym dla stanowisk opiekuna zoo. Zazwyczaj preferowany jest rok praktycznych doświadczeń w przygotowywaniu posiłków lub ukończeniu zatwierdzonego szkolenia w zakresie usług gastronomicznych. Czteroletni dyplom z nauk biologicznych jest często minimalnym wymogiem na stanowiskach kierowniczych na poziomie komisarza.

Niektóre ogrody zoologiczne oferują programy praktyk, które umożliwiają studentom zdobycie doświadczenia w tej dziedzinie. Te cenne możliwości dodają miarę praktycznego doświadczenia do przyszłego CV opiekuna komisarza, a także dają uczniowi szansę na nawiązanie współpracy z profesjonalistami z branży.

Wynagrodzenie

Rekompensata dla posiadaczy komisariatu zoologicznego ogólnie waha się od 12 USD do 16 USD za godzinę, w zależności od poziomu doświadczenia posiadacza, jego długości zatrudnienia w zakładzie oraz lokalizacji geograficznej, w której działa zoo (niektóre regiony mają tendencję do oferowania nieco wyższych wynagrodzeń wyższe koszty utrzymania na tych obszarach).

Podczas gdy wynagrodzenie opiekuna komisarza zoo nie zostało oddzielone od bardziej ogólnej kategorii posiadaczy zoo, PayScale.com wskazało zakres wynagrodzenia dla posiadaczy zoo z 1655 USD do 37 222 USD (średnio 26 639 USD).

Indeed.com i SimplyHired.com zaraportowały podobną średnią pensję opiekuna zoo w wysokości 29 000 $.

Zarządcy komisariatu zoo mogą oczekiwać wyższych stawek godzinowych od 16 do 25 USD za godzinę lub więcej. Firma SimplyHired.com zaciągnęła w 2013 r. Wynagrodzenie w wysokości 68 000 USD dla zarządzających portami lotniczymi w zoo.

Perspektywy kariery

Podczas gdy pensja nie jest szczególnie wysoka dla stanowisk opiekuna zoo, większość miejsc w zoo jest postrzegana jako wysoce pożądane możliwości kariery i przyciąga wielu kandydatów. Większość ogrodów zoologicznych ma od 5 do 15 komisarzy, a ich liczba zależy od wielkości obiektu i potrzeb jego mieszkańców. Wystarczająco statyczna liczba obiektów w zoo w połączeniu z wysokim popytem na pozycje związane z zoo prawdopodobnie ograniczy ogólny wzrost tego zawodu w dającej się przewidzieć przyszłości.