Poradnik bezpieczeństwa pasażerów FAA

Jak ograniczyć pasażerów jak profesjonalista

FAA wymaga, aby pilot dowódca samolotu przed odprawą poinformował pasażerów o ważnych elementach przed startem, w tym o to, jak pracują pasy bezpieczeństwa i kiedy je nosi.

Jeśli naprawdę chcesz dać profesjonalną i odpowiednią odprawę dotyczącą bezpieczeństwa pasażerów, musisz wziąć pod uwagę szereg przedmiotów. Naucz się pokazywać pasażerom jak zawodowy pilot, a zaimponujesz pilotowi kontroli i sprawisz, że pasażerowie będą się swobodnie poruszać. Dodatkową korzyścią jest to, że po udanym odprawie od początku szkolenia w locie łatwo przejdziesz do kolejnego etapu swojej kariery lotniczej.

Jako pilot małych samolotów, jesteś upoważniony przez rozporządzenie FAA 14 CFR 91.107, aby poinformować pasażerów o użyciu pasów bezpieczeństwa, w tym o sposobie ich zatrzaśnięcia i odblokowania, a także o odpowiednich godzinach ich używania.

Oczekuje się, że piloci dużych lub wielosilnikowych samolotów z napędem turbinowym przeprowadzą bardziej szczegółowy brief, zgodnie z 14 CFR 91.519. Prostym sposobem na zapamiętanie tych elementów jest akronim BEZPIECZEŃSTWO:

 • 01 Siedzenia, pasy bezpieczeństwa i palenie

  Po pierwsze, musisz poinstruować pasażerów, jak regulować ich siedzenia, aby zapewnić im komfort i bezpieczeństwo. Nie jest to wymagane, ale będziesz chciał, aby były wygodne i bezpieczne.

  Zgodnie z przepisami FAA (14 CFR 91.107), pilot dowódcy nie może wystartować bez zapewnienia, że ​​wszyscy pasażerowie zostali poinformowani o tym, jak zatrzasnąć i odpiąć pas bezpieczeństwa i uprząż naramienna, jeżeli są zainstalowane. Ponadto pasażerowie muszą zostać poinformowani, kiedy muszą zapinać pasy bezpieczeństwa. Fazy ​​lotu, w których wymagane są pasy bezpieczeństwa, to: taksówka, start i lądowanie.

  Palenie papierosów elektronicznych, w tym używanie papierosów elektronicznych, jest zabronione w przypadku wszystkich lotów komercyjnych i większości lotów niekomercyjnych. Pasażerowie powinni zostać odpowiednio poinformowani.

 • 02 Odpowietrzniki

  Profesjonalny briefing dotyczący bezpieczeństwa pasażerów będzie zawierał instrukcje dla pasażerów dotyczące obsługi sterowania klimatyzacją, powietrzem zewnętrznym i / lub ogrzewaniem. Właściwa wentylacja jest ważna dla komfortu pasażerów.

  Będziesz chciał przekazać wszystkim pasażerom, a zwłaszcza nowym lotnikom, informacje o możliwościach zatłoczenia. Daj im znać, że nie jest to rzadkie i pomóż im zlokalizować worki na wypadek, gdyby ich potrzebowały. Jeśli pasażerowie są podatni na zatrute powietrze, podziel się z nimi pewnymi technikami zapobiegania i łagodzenia tego stanu.

 • 03 Gaśnica

  Gaśnica. Getty / Mark Viker

  Znajomość lokalizacji gaśnicy jest konieczna, szczególnie jeśli znajduje się ona obok określonego pasażera. Pasażerowie powinni znać lokalizację oraz sposób obsługi gaśnicy na wypadek pożaru kabiny. Niech pasażerowie wiedzą, jakie będą twoje działania w przypadku pożaru i jak mogą pomóc. Być może wyłączysz silnik i uruchomi gaśnicę, podczas gdy pasażerowie ewakuują się, na przykład.

 • 04 Wyjścia, awarie i sprzęt

  Profesjonalny briefing dotyczący bezpieczeństwa pasażerów będzie zawsze uwzględniał lokalizację drzwi (i sposób ich obsługi) oraz wyjścia.

  Powiedz pasażerom, jakie procedury ewakuacyjne obowiązują w twoim samolocie. Jeśli jest więcej niż jedno drzwi, poinformuj ich, z którego wyjścia chcesz skorzystać i upewnij się, że szybko otwierają drzwi. Jeśli planujesz ewakuację na ostatnią chwilę (powinieneś), poinformuj pasażerów o tym, kiedy można bezpiecznie się ewakuować i dokąd się udać po ewakuacji (zwykle w kierunku tyłu samolotu, a także w bezpiecznej odległości od tyłu samolotu).

  Możesz również poinformować pasażerów o rozmieszczeniu dowolnego sprzętu ratunkowego na pokładzie wraz z innymi urządzeniami, z których mogą korzystać podczas lotu, takimi jak podłączenie urządzeń elektronicznych, pokładowe systemy rozrywkowe, dodatkowy tlen itd.

 • 05 Ruch i rozmowa

  Radio lotnicze. Getty / Juan Silva

  Pasażerowie często czują się przydatni i biorą udział w lotach, dlatego należy poprosić ich o pomoc w poszukiwaniu ruchu. Są dodatkowym zestawem oczu i uszu, więc powiedz im, aby się odezwali, jeśli zobaczą lub usłyszą coś niezwykłego.

  Sterylny kokpit jest obowiązkowy dla lotów część 121 i część 135, ale jest dobrym pomysłem na każdy lot z udziałem pasażerów. Powiedz pasażerom, że twoje obowiązki nie pozwalają na przerwy, takie jak taksówka, start, podejście i lądowanie, a także w każdej chwili, gdy jesteś zaangażowany w łączność radiową z kontrolą ruchu lotniczego. Dobrym pomysłem jest przekazanie im wytycznych, takich jak nie rozpraszające członków załogi poniżej 10.000 stóp. Nie zapominaj o pokazaniu im, jak działają zestawy słuchawkowe i dostosuj głośność, aby słyszeć prawidłowo.

 • 06 Twoje pytania

  Pytania?. Getty / David Aaron Troy

  Zawsze kończ odprawę na temat bezpieczeństwa, pytając pasażerów, czy mają jakieś pytania. Będą bardziej komfortowo latać, gdy rozwiążą jakiekolwiek obawy, jakie mogą mieć. Jako pilot dowódca Twoim obowiązkiem jest zapewnić pasażerom całkowite bezpieczeństwo i wygodę podczas lotu.