Profil Amelia Boone

Inspirująca seria kobiet

Amelia Boone jest sportowcem pierwszego rzędu, rywalizującym na poziomie elitarnym w wyścigach wytrzymałościowych, CrossFit, ultra-biegowych i wyścigowych torach wyścigowych (OCR). Te najlepiej przystosowane sporty szybko zyskują na popularności, przyciągając większe spekulacje i wsparcie ze strony sponsorów korporacyjnych. Amelia jest wczesną ikoną.

Rozmawiałem z Amelią o jej filozofii podwójnego śledzenia kariery zawodowej, będąc sportowcem.

Kiedy nie kopie tyłka w błoto, pracuje jako prawnik korporacyjny dla Apple w swojej kwaterze głównej. Tak, udaje jej się trenować i rywalizować na wysokim poziomie, jednocześnie utrzymując pełnoetatową pracę w trudnym polu. Mówiłem ci, że jest niezwykła. Kim ona jest?

Szybkie statystyki

Amelia Boone jest nieugiętym zwycięzcą. Ona może martwić się prawie podwoić swoją masę ciała i wcisnąć jej ciężar ciała nad głową. Dla tych z was, którzy nie podnoszą, to imponująca siła. Amelia pojawiła się w Newsweeku oraz w CNBC razem z Carlem Quintanillą w specjalnym wydaniu poświęconym sportom ekstremalnym.

Zasłużyła sobie na dużą chwiejność, ale pierwszą rzeczą, która uderza cię w Amelię, jest jej pokora. Nie jest uwikłana w jej celebrytę. Nie obnosi się ze swoją sprawnością. Amelia jest wyśrodkowana, spokojna naprawdę, cecha, którą doceniam bardziej, gdy się starzeję. Ma perspektywę na temat swoich możliwości; Różnica polega na tym, że jest bardziej zdolna niż większość sportowców.

Ile odżywiania odgrywa rolę w twoim sukcesie?

"Odżywianie jest ważne, ale w żadnym wypadku nie jestem zbyt sztywny ani dogmatyczny, ponieważ przy takiej ilości aktywności chcę mieć pewność, że prawidłowo karmię swoje ciało, przyjmuję dobre, wysokiej jakości kalorie, ale jestem nie obsesyjne na ten temat. "

Czy eksperymentowałeś z odżywianiem?

"Próbowałem przystosować się do tłustego tłuszczu, co oznacza niski poziom węglowodanów i mówią oni, że w przypadku długich dystansów zapobiega odłupaniu karku, ponieważ palisz tłuszcz, próbowałem, ale w końcu go porzuciłem. Eksperymentowałem z rzeczami, ale Teraz mam dobrą równowagę: umiarkowane węglowodany / tłuszcz i hi-białko. "

Czy uwzględniasz dni odpoczynku jako rutynowe lub czy jest bardziej instynktowne?

"Staram się mieć jeden dzień w tygodniu jako dzień odpoczynku, ale nie jest to zaplanowane, ponieważ opiera się na tym, jak wygląda trening na tydzień, ciężko jest mi całkowicie nic nie robić, więc mój dzień odpoczynku obejmuje rozciąganie, ruchliwość, toczenie się po pianie i przyjemny spacer po okolicy, zwłaszcza gdy się starzeję, zdaję sobie sprawę z wagi odpoczynku. "

Czy są takie rzeczy, które mogły przyczynić się do sukcesu w twoim sporcie?

"Myślę o naturze i opiece, którą odkryłem w" The Sports Gene "Davida Epsteina, ale w mojej przeszłości nic tak naprawdę nie wyróżniało się sportowo, z wyjątkiem tego, że moi rodzice zauważyli, że posiadam umiejętność ciągłego porównywania moim rówieśnikom.

Nigdy nie byłem naprawdę gwiazdą, ale mogłem zagrać w trzy mecze dziennie w turnieju piłkarskim i nigdy bym nie musiał wyjść. "

Czy ta zdolność jest tak samo fizjologiczna jak psychologiczna?

"Myślę, że tak, w pewnym momencie dostaniesz to w głowie, że tak właśnie jest i używasz tego, niektórzy ludzie mogą wyłączyć mózg mówiąc" przestań "i idź dalej - powiedziała kiedyś Amelia. Dni odpoczynku spożywajcie moją duszę ". Ma poczucie humoru, czy może była poważna?

Czy są jakieś poziomy progowe dla OCR, to znaczy, minimalne umiejętności sportowe Które muszą konkurować na poziomie elitarnym?

"Oficjalnie nie, ale wszyscy wyrażaliśmy się na ten temat, na przykład:" Jaki jest idealny mix dla zawodnika wyścigowego z przeszkodami? Czy musisz być w stanie wykonać mniej więcej 5:30 lub być w stanie podnieść X? " Ale myślę, że piękno tego sportu to nie ty.

Nie ma żadnych czynników bramkujących ani progów, takich jak minimum dla olimpijskich procesów, w których kobiety muszą prowadzić maraton sub 2:45:00. Ponieważ OCR jest tak pełne, nie jest standaryzowane i żadne dwa kursy nie są do siebie podobne, więc myślę, że właśnie to przyciągnęło mnie do tego. Jednym z ważnych czynników jest to, że musisz kontrolować i utrzymywać swoją własną masę ciała, aby wspinać się po ścianach lub ciągnąć przez zestaw wiszących kółek. Jest to więc trudniejszy pomiar ilościowy niż siła absolutna.

Odstające

Czy Amelia jest odstająca? To, co odróżnia Amelię od innych elitarnych konkurentów, to wielu z nich na swoim poziomie to zawodowi sportowcy lub trenerzy osobistego sportu w pełnym wymiarze godzin. Amelia walczy na szczycie swojego sportu podczas pracy w innej karierze. To samo w sobie czyni ją odstającą i wzorem do naśladowania. Nie jest to coś, co może się pochwalić, ale fakt, który uderza po pobieżnej eksploracji tego sportu. Amelia wyraża się bez zastrzeżeń, ale także bez samozadowolenia.

W jaki sposób presja zewnętrznych oczekiwań wpływa na sposób, w jaki patrzysz na wyścig?

"Walczyłem z tym, zaczęło się jako:" Hej, jestem w tym dobry i ludzie zauważają. " To było zabawne, ale wtedy ludzie zaczęli oczekiwać, że będę na szczycie, a banał "ciężko jest dostać się na szczyt i jeszcze trudniej się tam zatrzymać" spełniło się dla mnie. moje plecy i przez rok czy dwa, ciężko było znaleźć w tym zabawę, zestresowałem się przed każdym wyścigiem i nie było to już wyjście, żyłem zgodnie z oczekiwaniami innych. gdzie zdecydowałem się tam pojechać i skopać tyłek i zobaczyć, co się dzieje. "

Wszyscy oczekiwali, że wygra Spartan Race 2015, a gdy Amelia zajdzie czwarta, czuła się tak, jakby musiała przepraszać ludzi. Uświadomiła sobie, że życie toczy się dalej i ludzie nie zawiedli się w niej. Ta świadomość stała się dla niej "wolna".

Wyścigi pomogły jej również w karierze prawa, rozumiejąc: "Nic nie jest trwałe, nie ma jednej decyzji o podjęciu kariery, która musi narzucać resztę życia".

Zaufanie rozwijane jako prawnik i jako mistrz wspierają się nawzajem. "Lekcje idą w obie strony: jeśli mam ciężką sytuację w pracy, uczę się opanowania, mogę użyć tego na kursie, gdy sprawy nie idą po mojej myśli, nie ma niczego w tym momencie, którego nie można naprawić. skanuj wszystko, zmieniaj ponownie i dostosuj ". Zdolność, którą musi cofnąć i uzyskać rodzaj Wayne-Gretzky wizji lodu wokół niej, co koszykarze nazywają "sądowym", jest oznaką silnych zdolności metapoznawczych, myślenia o tym, jak ona myśli.

Amelia jest zwolenniczką EQ, która według niej jest znacznie bardziej przydatna niż IQ. Pomaga w dniach wyścigów, kiedy ma sens, szczególnie od osób, przeciwko którym ścigała się wcześniej, od tego, kto wygląda w dobrym miejscu i prawdopodobnie sprawdzi się dobrze tego dnia. "Jest to zdecydowanie lepsza ocena twojego sukcesu w życiu niż bezwzględna inteligencja."

Podaruj i oddaj

Prowadziłem konkurs na Twitterze przed tą rozmową. Poprosiłem zwolenników, aby zadali Amelii pytanie. Wybrałem najlepszy i dałem zwycięzcy dwie podpisane książki Josh Browna, doradcy finansowego z NYC i regularnie w raporcie Halftime. Zwycięzcą został Jeff Shoaf z Teksasu, który zapytał: "Czy masz jakąkolwiek radę dla nastoletnich dziewcząt, aby osiągnąć sukces zawodowy, pozostając szczęśliwym i zdrowym".

Amelia - "Uświadamiam sobie, że musisz grać długą grę, nie będziesz w stanie mieć wszystkiego naraz.Gdy w tej kulturze natychmiastowej gratyfikacji, ważne jest, aby mieć nadrzędny plan. nie mogę zrobić wszystkiego naraz, w college'u zrezygnowałem z lekkiej atletyki, aby skupić się na moich studiach, czasami musisz skupić się na jednej części swojego życia, uporządkować ją, a następnie przejść do następnej części. kobiety - tłumią hałas, media społecznościowe, negatywne stereotypy i rzeczy, które ludzie mówią, że po prostu nie mają znaczenia, ciężko to zrobić, ale nic dobrego nie wynika z słuchania tych rzeczy. "

Czy są chwile objawienia?

"Po wygraniu Spartańskich Mistrzostw Świata w 2013 roku zszedłem na dół i usiadłem w jeziorze. Rozejrzałem się i powiedziałem:" to wszystko zmieni ". Wkrótce po tym, jak podpisałem kontrakt z Reebokiem, ukrywam te chwile, ponieważ są naprawdę fajne do refleksji. "

W jaki sposób te kilka lat intensywnej konkurencji poinformuje kolejne dwadzieścia?

"W tym momencie rozpoznajesz i jesteś naprawdę wdzięczny, zdając sobie sprawę, że w każdej chwili może wszystko zniknąć, dla mnie zawsze staram się żyć w stanie wdzięczności za to, co udało mi się zrobić i nigdy tego nie znieść oczywiste. "

Amelia nie boi się niczego próbować. Jej sport będzie rósł i zmieniał się, a Amelia planuje stać się częścią tej ewolucji. "Gdziekolwiek to pójdzie, chcę być jej częścią i oddać się sportowi, który dał mi tak wiele".

Ostatnia myśl?

"Ważne jest dla mnie, aby nie tworzyć ramek w kategoriach sukcesów i porażek, ale tworzyć je w kategoriach doświadczeń i lekcji."

Śledź karierę Amelii

Amelia Boone Racing - strona internetowa

@AmeliaBoone - Twitter

Amelia Boone - FaceBook