Bezpłatne testy umiejętności i kariery zawodowej

Kiedy nie masz pewności, jakiego rodzaju pracę chcesz i co chcesz zrobić w swojej karierze , test kariery może pomóc ci zawęzić wybór pracy i pomóc wybrać ścieżkę kariery zgodną z twoimi zainteresowaniami, zdolnościami, umiejętnościami , wartości i osobowość.

Przeprowadzenie testu kariery przypomina grę " kim chcesz być, gdy dorośniesz ?" z niespodzianką. Okazuje się, że testy kariery mogą dać ci pomysły na temat tego, co powinieneś zrobić, zamiast zastanawiać się, co chcesz robić.

Dostępnych jest wiele bezpłatnych testów kariery, które uwzględniają jeden lub kilka z tych czynników, ale brak testów obejmujących wszystkie elementy niezbędne do wyboru kariery. Należy pamiętać, że niektóre z tych testów nie zostały potwierdzone naukowo. Są one jednak szybkie i łatwe do przyswojenia i zapewniają co najmniej wgląd w to, jakiego rodzaju prace mogą Państwo chcieć zbadać i zbadać dalej.

Poświęć trochę czasu na kilka testów i quizów i zobacz, jakie wyniki uzyskasz. Następnie możesz porównać i porównać dostępne opcje pracy, aby zdecydować, czy którekolwiek z nich warto eksplorować poprzez czytanie, wywiady informacyjne , cienie pracy i staże .

Bezpłatne testy umiejętności zawodowych

123 Test kariery
Jaka kariera najlepiej pasuje do Twojej osobowości? Weź udział w darmowym teście umiejętności zawodowych, aby uzyskać wgląd w kariery, które najlepiej pasują do Twojej osobowości. Ten test kariery pomoże ci nauczyć się, jakie środowisko pracy i zawód najbardziej Ci odpowiada.

Quiz o kolorze kariery
Czy wiesz, że kolor może być wskaźnikiem tego, jakie miejsca pracy są dla Ciebie odpowiednie? Color Quiz to szybki i łatwy pięciominutowy test, który analizuje Twoją osobowość na podstawie wybranych kolorów.

Keirsey Temperament Sorter
Sorter Temperamentów Keirsey pomaga ci zrozumieć twój typ osobowości i odkryć, jaki typ temperamentu posiadasz.

Wyniki testów sugerują dominujący typ osobowości, w tym Rzemieślnika, Strażnika, Racjonalistę lub Idealistę, które wpływają na satysfakcję zawodową, strategie poszukiwania pracy i wyniki pracy. Bezpłatny opis Twojego profilu zostanie udostępniony z opcją zakupu pełnego raportu.

O * NET Zainteresowania Profiler
Profil O * NET Interest of My Next Move jest zarządzany przez Departament Pracy Stanów Zjednoczonych. Użytkownicy biorą udział w 60-procentowym zestawieniu zainteresowań, który daje profil zainteresowań, w tym sześć obszarów: realistyczny, dochodzeniowy, społeczny, przedsiębiorczy, konwencjonalny i artystyczny. Zobaczysz listę karier związanych z każdym klastrem, a następnie możesz posortować te kariery w pięciu obszarach pracy reprezentujących różne poziomy przygotowania, od przygotowania do przygotowania do przygotowania. Strona zawiera również obszerne informacje dotyczące kariery związane z różnymi karierami.

PathSource
PathSource to bezpłatne narzędzie do eksploracji kariery, które pomaga uczniom i osobom poszukującym pracy w dokonywaniu lepszych wyborów kariery dzięki bezpłatnej aplikacji mobilnej. Użytkownicy mogą tworzyć listy kariery na podstawie cech osobowości i profilu zainteresowań. Kwestie stylu życia i oczekiwania dotyczące dochodów są uwzględniane w analizie.

Obszerna kolekcja 2600 wywiadów informacyjnych na temat filmów wideo przedstawia pogląd pracowników z różnych zawodów.

Baza danych zawodów związanych z różnymi akademickimi kierunkami pomaga uczniom w badaniu implikacji ich wyborów akademickich. Użytkownicy mogą również wyszukiwać kolegia na podstawie ofert akademickich, pomocy finansowej, średnich wyników testów i innych danych dotyczących rekrutacji.

Umiejętności Matcher
Departament Pracy opracował ten zasób, aby umożliwić użytkownikom ocenę umiejętności, które chcą włączyć do swojej kariery. Ocenisz podstawowe umiejętności, takie jak czytanie, pisanie, mówienie, rozumowanie naukowe i krytyczne myślenie, a także bardziej wyspecjalizowane umiejętności społeczne, techniczne, analityczne, komputerowe, rozwiązywania problemów i zarządzania zasobami.

Następnie możesz przeglądać O * NET według kategorii umiejętności, aby utworzyć listę zawodów, które wykorzystują twoje główne umiejętności i zwiększają prawdopodobieństwo sukcesu w Twojej karierze.

Sokanu
Sokanu to bezpłatna platforma dla użytkowników do oceny ich zainteresowań, typów osobowości, umiejętności, wartości zawodowych i preferowanych środowisk pracy i społeczności w celu znalezienia dopasowań, które doprowadzą do satysfakcjonującej kariery.

Sokanu sugeruje kariery po tym, jak użytkownicy odpowiadają na serię pytań. Dostępne są szczegółowe informacje na temat każdej z sugerowanych opcji kariery. Ponadto użytkownicy mogą przeglądać zawody według klastrów, takich jak zdrowie i odżywianie, prawo, sztuka i rozrywka, zwierzęta, żywność i napoje, polityka i prawo, sport, podróże, muzyka, inżynieria i nauka.

Więcej ocen karier i testów osobowości

Podczas gdy niektóre testy umiejętności zawodowych są bezpłatne, inne pobierają za wyniki. Pamiętaj, aby sprawdzić przed rozpoczęciem testu, czy chcesz zapłacić za poradę.

Samo-Directed Search (SDS) jest standardową opcją testowania i koncentruje się wokół kategoryzacji kariery w sześciu obszarach: realistycznym, śledczym, artystycznym, społecznym, przedsiębiorczym i konwencjonalnym. Odpowiadaj na pytania dotyczące swoich celów, marzeń, aktywności i zainteresowań, a otrzymasz listę trzech rodzajów kariery, które najlepiej pasują do Ciebie, a także kariery dopasowane do osób o mieszance tych cech. Pamiętaj, że za ten test musisz uiścić opłatę.

Kolejny test umiejętności zawodowych, który kosztuje, to klucz kariery. Jest to narzędzie oceny kariery online, które określa, jak podobny jesteś do sześciu różnych typów osobowości. Wyniki są związane z wyborami zawodowymi.

Testy osobowości

Testy osobowości online mierzą twoją inteligencję lub umiejętności, spisują twoje umiejętności i oceniają twoją zdolność do odniesienia sukcesu w karierze. Niektóre działają tak samo, jak wybieranie kolorów, które lubisz i których nie lubisz. W przypadku innych musisz odpowiedzieć na kilka konkretnych pytań.

Wskaźnik typu Myers-Briggs to bardzo dokładny test osobowości. Jest to jeden z najlepiej ocenianych instrumentów, które pomagają ocenić Twój typ osobowości i poznać możliwości kariery. Jeśli jesteś absolwentem college'u, sprawdź, czy Twoje biuro karier oferuje bezpłatne testy dla absolwentów.

Testy osobowości mogą być przydatne do pokazania, jakiego rodzaju kariery możesz chcieć. Mogą również pokazać ci, jakie umiejętności sprawiają, że jesteś silnym kandydatem do pracy. Gdy poznasz swoje umiejętności, możesz wyróżnić je w swoich życiorysach i listach motywacyjnych.

Niektóre testy są bezpłatne, a inne kosztują. Zanim to zrobisz, sprawdź koszt testu. Niektóre można zrobić online, podczas gdy inne wymagają doradcy zawodowego, aby je zinterpretować.

Testy oceny talentów

Oceny talentów są wykorzystywane, aby pomóc pracodawcy zidentyfikować kandydatów, którzy będą dobrze przygotowani do pracy. Oceny talentów pomagają przewidzieć wydajność i utrzymanie nowego wypożyczenia. Testy te oceniają Twoją osobowość, styl pracy, wiedzę i / lub umiejętności.

Oceny te są często przekazywane kandydatom do pracy online lub w sklepie firmowym lub biurze. Duże firmy, takie jak Walmart , Burger King , PetSmart i inni, często korzystają z testów oceny talentów.

Testy przed zatrudnieniem

Oceny talentów są tylko jednym z wielu rodzajów testów przed zatrudnieniem, które pracodawcy mogą dać kandydatom. Pracodawcy często korzystają z testów i innych procedur selekcji, aby przesłuchać kandydatów na wynajem. Inne typy testów, które pracodawcy mogą dać kandydatom, to testy osobowości, testy poznawcze, testy inteligencji emocjonalnej , egzaminy fizyczne , testy leków , kontrole kredytowe i kontrole w tle .

Istnieją również testy dla określonych branż. Na przykład restauracje często testują kandydatów, aby zobaczyć, co wiedzą o tej branży. Wskaźnik typu Myers-Briggs jest najczęściej stosowanym testem osobowościowym przez pracodawców do kandydatów do pracy.

Testy przed zatrudnieniem są legalne, o ile pracodawcy nie wykorzystują wyników testów do dyskryminacji ze względu na rasę, kolor skóry, płeć, pochodzenie narodowe, religię, niepełnosprawność lub wiek. Jedynym wyjątkiem jest test wykrywacza kłamstw , który jest nielegalny w większości sytuacji związanych z zatrudnieniem.

Co chcesz być, gdy dorośniesz?

Może być trudno zdecydować, kim chcesz być, kiedy dorośniesz (nawet jeśli już jesteś dorosły!). Przeczytaj poradę na temat wyboru ścieżki kariery, która jest odpowiednia dla Ciebie.

Sprawdź także listę 15 najlepszych wymarzonych zawodów dla dzieci i ich średnie zarobki. Czy twoja wymarzona praca z dzieciństwa tworzy tę listę?

Więcej informacji na temat wyboru kariery: Jak wybrać karierę, gdy jesteś zainteresowany wszystkim Jak dowiedzieć się, które zadania pasują do Twojej osobowości