Przykładowy list z prośbą o poradę zawodową

Po rozpoczęciu poszukiwania pracy, a nawet jeśli po prostu myślisz o rozpoczęciu wyszukiwania, dobrze jest zasięgnąć rady zawodowej od eksperta. Możesz poprosić o poradę dotyczącą kariery od kogoś z Twojej sieci, który ma doświadczenie w Twojej branży lub kogoś, kto pracuje dla firmy, którą jesteś zainteresowany.

Najlepsze praktyki dotyczące pisania listu z prośbą o poradę zawodową

Jednym ze sposobów, aby poprosić o doradztwo zawodowe, jest napisanie listu.

Jak korzystać z próbek liter

Przykład listu pomaga w układaniu twojego listu. Przykłady pokazują również elementy, które należy uwzględnić, takie jak wprowadzenie i akapity ciała.

Wraz z pomocą Twojego układu, próbki liter mogą pomóc Ci sprawdzić, jakie treści powinieneś zawrzeć w swoich dokumentach, takie jak opis poszukiwania pracy lub krótkie wprowadzenie samego siebie.

Chociaż przykłady są świetnym punktem wyjścia do twojego listu, zawsze powinieneś być elastyczny. Powinieneś dopasować przykład listu do własnego poszukiwania pracy i relacji z osobą, do której piszesz.

Przykładowy list z prośbą o poradę zawodową

Droga Pani Rowe,

Jestem przyjaciółką Emily Little i zachęciła mnie, bym skontaktował się z tobą. Znam Emily w miejscowym teatrze dla dzieci, dla którego byłem asystentem oświetlenia w minionym semestrze.

Widzę ją także na koncertach w college'u, ponieważ jestem w orkiestrze.

Jestem absolwentem XYZ College tej wiosny i szukam pracy w rejonie Bostonu. Szukam wszelkich stanowisk dostępnych w ramach sztuk teatralnych, w szczególności teatru. Byłbym wdzięczny za wszelkie zalecenia, które możesz zaoferować odnośnie tego poszukiwania pracy.

Załączam moje CV. Większość mojego teatralnego doświadczenia dotyczy oświetlenia i TD; jednak zrobiłem wszystko, od rekwizytów po zarządzanie scenami.

Dziękuję za Twój czas. Zadzwonię jutro, aby zobaczyć, kiedy możesz być dostępny na krótką rozmowę. Czekam na rozmowę z tobą.

Z poważaniem,

Susan Sharp
123 Main Street
XYZ Town, NY 11111
Komórka: 555-555-5555
susansharp@XYZ.com