Wskazówki dotyczące tworzenia sieci na przyjęciach świątecznych

Sezon wakacyjny stanowi doskonałą okazję do networkingu w poszukiwaniu pracy. Nawet jeśli jesteś bez pracy i świeżo po wakacjach, ważne jest, aby nie przegapić okazji, by spotkać ludzi, którzy pomogą Ci znaleźć pracę.

Zaakceptuj wszystkie otrzymane zaproszenia i zastanów się, jaką sieć chcesz zrobić, aby stać się kluczowym elementem poszukiwania pracy. Nawet jeśli nie masz ochoty na imprezę lub inne święto, spotkasz tam ludzi, którzy nie tylko mogą ci pomóc - zainspirowani wakacyjnym duchem, prawdopodobnie będą chętni zaoferować swoją wiedzę lub pomoc.

Możesz nawet o wiele więcej zabawy niż się spodziewałeś!

Pamiętaj jednak, że decydując się na wykorzystanie wakacyjnych wydarzeń towarzyskich jako okazji do nawiązywania kontaktów zawodowych, musisz działać tak profesjonalnie, jak na konferencji zawodowej lub podczas prawdziwej rozmowy kwalifikacyjnej. Kusząc, jak można się uwolnić podczas imprezy świątecznej, będziesz musiał powstrzymać się od wszelkiego rodzaju pobłażania - takiego jak picie zbyt dużej ilości alkoholu lub działanie lub ubieranie niewłaściwie - które sprawiłoby, że ktoś kwestionowałby twój potencjał jako dojrzały i odpowiedzialny pracownik.

Porady na temat sieci Holiday Party

Phil Haynes, dyrektor zarządzający AllianceQ, grupy firm z listy Fortune 500 oraz wielu małych i średnich firm, które współpracowały w celu stworzenia grupy kandydatów do pracy, dzieli się swoimi wskazówkami dotyczącymi świątecznych spotkań na imprezach, dzięki czemu można w pełni wykorzystać potencjał wydarzenia, w których uczestniczysz.

Nie wyłączaj zaproszeń na imprezy świąteczne . Im więcej kontaktów zrobisz, tym lepiej, nawet jeśli kontakt jest minimalny.

Nigdy nie wiesz, kogo spotkasz, a celem jest mieć kontakt, który pamięta, kim jesteś i co robisz. Im więcej kontaktów spotkasz, tym większe masz szanse na znalezienie kogoś, kto może ci pomóc znaleźć obiecujące nowe możliwości zatrudnienia.

Każdy, kogo spotkasz, może być potencjalnym potencjalnym klientem, więc przedstaw się dobrze .

Ćwicz i doskonal sztukę jasnego i prostego przedstawiania siebie. Zrozumienie twojego wstępnego "ugryzienia" - podobnego do skoku windy - jest tego warte. Robi się ta tocząca się rozmowa!

Zapytaj o radę . Zapytaj o info. Chociaż nie jest właściwe, aby prosić o pracę na przyjęciu wakacyjnym, mów w tym języku. Użyj zwrotów, takich jak "Interesuje mnie dowiedzieć się więcej o ..." lub "Szanuję twoją opinię i chętnie przyjmuję Twoją radę na temat tej kariery lub pracy". Ludzie są bardziej otwarci na bycie zasobem niż środkiem do celu!

Rób notatki o ludziach, których spotkasz . Po każdej imprezie świątecznej zanotuj jej wizytówki lub kartę kontaktu, co robią, temat, który omawiałeś lub wspólne zainteresowanie pracą. Może to być pomocne w używaniu w przyszłych kontaktach.

Posłuchaj . Twoje kontakty mogą dostarczyć cennych informacji i wglądu, jeśli nie jesteś zbyt zajęty robieniem wszystkich mówionych!

Bądź naturalny i rozmowny . Spróbuj ustalić poczucie relacji. Wspomnij o czymś lub kimś, kogo łączysz. Zadaj proste pytania, aby zaangażować się w ogólną rozmowę. Przede wszystkim staraj się unikać brzmiącego, jakbyś czytał ze scenariusza.

Uzupełnij . Pamiętaj, aby poprosić o wizytówki od każdej nowej osoby, którą poznasz, a następnie skontaktować się z nimi za pośrednictwem poczty e-mail, listu lub telefonu, nawiązując do konkretnej rozmowy.

Inne możliwości związane z wakacyjnymi sieciami

Imprezy sezonowe to nie jedyne miejsca, które mogą zapewnić obiecujące możliwości poszukiwania pracy. Organizacje społeczne, takie jak lokalne banki żywności, szkoły, grupy artystyczne lub krajowe organizacje non-profit, takie jak Fundacja Arthritis Foundation czy Toys for Tots, często desperacko poszukują wolontariuszy, którzy zapewnią im pomyślne organizowanie świątecznych imprez.

Wolontariat pomaga nie tylko w utrzymaniu aktywności zawodowej i pozwala zachować pozytywne nastawienie w okresie bezrobocia, ale także pozwala spotkać się z nowymi osobami kontaktowymi i nawiązać z nimi kontakt, którzy mogą poznać Twoją pracę. Podczas gdy pomaganie innym jest wspaniałym sposobem na podniesienie własnego ducha, w najlepszym wypadku, pozycja wolontariusza może nawet przerodzić się w pełnoetatową pracę .

Przeczytaj więcej: 11 powodów do poszukiwania pracy w czasie wakacji Wskazówki dotyczące odprawy w święta