LinkedIn Zaloguj się i Zaloguj się

LinkedIn

LinkedIn jest najlepszym internetowym katalogiem profesjonalistów i firm. Zarówno osoby prywatne, jak i firmy używają LinkedIn do profesjonalnego networkingu, rekrutacji, poszukiwania pracy, budowania kariery i utrzymywania kontaktu z kontaktami.

Setki firm korzystają z LinkedIn Talent Solutions, narzędzia, które pomaga zatrudnić menedżerów i rekruterów do korzystania z LinkedIn, aby znaleźć kandydatów do pracy. Inne firmy korzystają z LinkedIn niezależnie, aby znaleźć i rekrutować potencjalnych pracowników.

Ponieważ pracodawcy używają LinkedIn do celów związanych z zatrudnieniem, ważne jest, aby osoby poszukujące pracy miały obecność na LinkedIn i aktywnie korzystały z niej. Jak to się mówi, chcesz łowić tam, gdzie ryby.

Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, jak zarejestrować się w LinkedIn, jak utworzyć silny profil i jak się zalogować po utworzeniu profilu.

Informacje potrzebne do zarejestrowania się na LinkedIn

Aby zalogować się do LinkedIn, musisz się najpierw zarejestrować, aby dołączyć. Na szczęście jest darmowe - i proste - aby utworzyć konto na LinkedIn. Oto jak:

Stwórz profil na LinkedIn

Po zarejestrowaniu się na konto LinkedIn możesz utworzyć swój profil na LinkedIn . Powinieneś zamieścić wszystkie te same informacje, co CV - przeszłe i obecne zatrudnienie, wykształcenie, doświadczenie wolontariuszy i umiejętności.

Możesz także dodać podsumowanie swojego profilu, podobne do podsumowania podsumowania .

Użyj swojego profilu jak CV i daj przyszłym pracodawcom szczegółowe informacje o twoich umiejętnościach i doświadczeniu. Dzięki pełniejszemu profilowi ​​LinkedIn masz większe szanse na skontaktowanie się z rekruterem lub pracodawcą.

Musisz również utworzyć nagłówek dla swojego profilu LinkedIn. Twój nagłówek LinkedIn pojawia się tuż pod twoim imieniem.

To krótkie zdanie (nie pełne zdanie), które deklaruje, kim jesteś zawodowo. Zasadniczo jest to Twoja marka internetowa , którą publikujesz na całym świecie - to dlatego, że nagłówek, imię i zdjęcie są jedynymi rzeczami, które użytkownik LinkedIn widzi podczas przeszukiwania bazy danych LinkedIn i odkrywania Twojego profilu. Te elementy określają, czy czytelnik kliknie na twój pełny profil.

Ponieważ jest to sposób na zainteresowanie czytelnika, spraw, aby nagłówek przyciągnął uwagę czytelnika. "Menedżer ds. Brandingu szukających nowych możliwości" jest nudny, ale "marka produktów technologicznych, która chce sprawić, że małe firmy podniosą się na wyższy poziom" pokazuje, jak możesz dodać wartość firmie. Ponieważ nagłówek LinkedIn jest podobny do nagłówka CV, przeczytaj te wskazówki dotyczące pisania silnego nagłówka podsumowania .

Możesz również dodać zdjęcie do swojego profilu LinkedIn. Zwykle chcesz, aby zdjęcie było strzałem w głowę i chcesz wyglądać profesjonalnie na zdjęciu. Oto bardziej szczegółowe porady, jak zrobić i wybrać zdjęcie do swojego profilu LinkedIn .

LinkedIn oferuje również opcję dodania zdjęcia tła do strony profilu.

Jeśli zdecydujesz się to zrobić, użyj obrazu związanego z życiem zawodowym. Na przykład, jeśli jesteś grafikiem, możesz dołączyć utworzony obraz. Jeśli jesteś historykiem sztuki, możesz dołączyć obraz, o którym piszesz.

Wreszcie, stwórz swój profil wyjątkowy. Jeśli tworzysz po prostu nudną listę poprzednich zadań, dodaj elementy, aby poprawić swój profil, np. Wideo prezentacyjne, przemówienie, lub link do opublikowanego artykułu. Kliknij "Dodaj nowy profil profilu", a następnie kliknij "Osiągnięcia", aby zobaczyć, jak dodać projekt lub inny unikalny komponent do strony.

Uzyskaj jeszcze więcej wskazówek, jak stworzyć zwycięską stronę profilu LinkedIn .

Jak zalogować się do LinkedIn

Po utworzeniu profilu będziesz mógł zalogować się na konto LinkedIn, aby zaktualizować swój profil, połączyć się z kontaktami w sieci, wysyłać wiadomości do tych osób, szukać pracy, znajdować informacje o zatrudnianiu firm i dołączyć do kariery i biznesu - powiązane grupy.

Oto jak się zalogować:

Ważne jest, aby regularnie logować się do LinkedIn, aby pracować nad budowaniem sieci kontaktów i aktualizować swój profil.

Networking na LinkedIn

Bardzo ważne jest, aby poświęcić czas na zbudowanie profilu, dodanie do połączeń i efektywne wykorzystanie kontaktów w celu ułatwienia poszukiwania pracy. Ważne jest również, aby zwracać i pomagać w kontaktach, gdy potrzebują porady i skierowań - tworzenie sieci to budowanie relacji, a nie tylko proszenie o pomoc, i działa to w obie strony. Zobacz więcej informacji na temat najskuteczniejszych sposobów korzystania z LinkedIn .